Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Witam Serdecznie

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar Cezary
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romo 159 1.9 JTDm 120 KM Sportwagon
    Postów
    5

    Domyślnie Szarpanie Przy Przyśpieszaniu - Mimo Uszczelnienia Turbiny

    Przyznaję, jestem beznadziejnym Alfoholikiem. ; ))

    Sprzedałem miesiąc temu swoją Alfę Romeo 156 rocznik 2000 1.9 JTD z przebiegiem 250k i pojechałem do Niemiec po Alfę Romeo 159 1.9 JTD 8V rocznik 2008 Sportwagon z przebiegiem dosyć sporym jak na rocznik bo 165k.

    Powrót do Polski bez problemu. Tempomat, 160km/h i z Dortmundu w 4 godziny pod granicą. W Polsce od granicy do Warszawy wiadomo - trochę dłużej.

    Już na miejscu po zrobieniu około 2k Alfa zaczęła szarpać na głównie na 2 i 3 biegu przy przyśpieszaniu. Dosyć mocno. Pojechałem do zaprzyjaźnionego serwisu okazało się, że turbina cieknie. Uszczelnili mi turbinę + robocizna związana z przekładką (Warszawa - łącznie 1900zł). Nowa turbina dowiadywałem się kosztuje 3000zł do tego auta u przedstawiciela Garetta więc z robocizną wyszłoby mnie 3900zł zamiast 1900zł. Wybrałem więc opcję ekonomiczną - cóż, życie.

    Niestety - Alfa przerywa przy przyśpieszaniu wciąż na 2 i 3 biegu dalej mimo uszczelniania turbiny. Dzieję się to jak jestem dla niej delikatny (jazda emerycka). W momencie gdy jej dociskam nie ma tego efektu. Tak czy siak jest on mniejszy niż przed uszczelnianiem turbiny.

    Filtr powietrza jest wymieniony. Ropę próbowałem "zwykłą" i te "super hiper uszlachetnione". Komputer podobno błędów nie pokazuje.

    Co to może u licha być? Wciąż cieknąca turbina?

    Cezary
    Ostatnio edytowane przez Cezary ; 11-07-2011 o 14:06

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    może zawór EGR się przytkał. Spróbuj go przeczyścić chociaż ponoć to tylko doraźnie załatwia sprawę. Ostatecznie trzeba kupić nowy zawór. Przy takim przebiegu może już być lekko zmęczony.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    może zawór EGR się przytkał. Spróbuj go przeczyścić chociaż ponoć to tylko doraźnie załatwia sprawę. Ostatecznie trzeba kupić nowy zawór. Przy takim przebiegu może już być lekko zmęczony.
    A jeśli zaślepi EGR?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    EGR to może być dobry kierunek poszukiwań, i nie zawsze wywala błąd, więc na pewno warto od tego zacząć...

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    samo zaślepienie nic nie da jeśli zawór już jest walnięty lub przytkany. Można zaślepić po czyszczeniu lub wymianie na nowy.

  6. #6
    Użytkownik Embrion Avatar Cezary
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romo 159 1.9 JTDm 120 KM Sportwagon
    Postów
    5

    Domyślnie

    A czy to jest dla amatora czynność z działu "zrób to sam" czy raczej "zrób to u mechanika" ???

    C.

    ---------- Post added at 19:06 ---------- Previous post was at 18:53 ----------

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    EGR to może być dobry kierunek poszukiwań, i nie zawsze wywala błąd, więc na pewno warto od tego zacząć...
    To jest to prawda?

    http://allegro.pl/zawor-egr-punto-se...702177845.html

    Lepiej kupować (jeżeli już dojdę, że jest to konieczne) taki jak na powyższej aukcji za 600zł czy zamiennik za 400- 450zł Waszym Zdaniem?

    Cezary

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    też tak miałem, na kompie rzadnych błędów,ale zrobiłem dwie rzeczy: czujnik ciśnienia doładowania wyjąłem i wyczyściłem, był cały w szlamie olejowym, pomogło ale nie do końca. Następnie wyczyściłem piny w kostkach na wtryskach - były zaśniedziałe. Jest już ok. Nadmieniam że EGR mam nowy.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    EGR trzeba tak czy inaczej zaślepić, ale jak szarpie to pierwszą rzeczą którą należy sprawdzić jest przepływka. Odłącz ją i zobacz albo podepnij auto pod kompa w czasie jazdy i podaj nam parametry z FES-a. Zwróc uwagę na ilość powietrza rzeczywistą i oczekiwaną, jeśli różnice są znaczne to masz odpowiedź.

  9. #9
    Użytkownik Embrion Avatar Cezary
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romo 159 1.9 JTDm 120 KM Sportwagon
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    EGR trzeba tak czy inaczej zaślepić, ale jak szarpie to pierwszą rzeczą którą należy sprawdzić jest przepływka. Odłącz ją i zobacz albo podepnij auto pod kompa w czasie jazdy i podaj nam parametry z FES-a. Zwróc uwagę na ilość powietrza rzeczywistą i oczekiwaną, jeśli różnice są znaczne to masz odpowiedź.
    Wszystko super tylko mnie ta terminologia przerasta. Po prostu się nie znam. A jak się nie znam to nie będę udawał, że się znam.

    Jaki warsztat w Warszawie może mi z tym pomóc? Bo ten do, którego jeżdżę to raczej woli standardowe zlecenia (naturalne..).

    Cezary

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    a paliwa prawie do "zera" nie wyjeździłeś ? może ze zbiornika syfu zassało i przyblokowało filtr delikatnie? Miałem tak w poprzednim samochodzie, ale dodałem do paliwa środek czyszczący wtryski i wymieniłem filtr paliwa. I było ok

Podobne wątki

  1. Witam serdecznie :-)
    Utworzone przez RobiGie w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-11-2014, 11:55
  2. 166 2.0 ts Witam Serdecznie!
    Utworzone przez gva8 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 18:58
  3. Witam serdecznie
    Utworzone przez Vapersisland w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2013, 12:53
  4. Witam serdecznie :)
    Utworzone przez yugolexx w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-07-2012, 09:20
  5. Witam serdecznie!
    Utworzone przez cbdt w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2012, 18:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory