Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: [75] Opony letnie

  1. #1
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie [75] Opony letnie

    Czyli pytanie początkującego transaxlowca - o wasze doświadczenia na czym jezdzić. Rozmiar będzie standardowy czyli 195/60r14 Jakieś sugestie co się najlepiej sprawdzi w tego typu alfie. Ja sobiście myślałem o yokohamie....dobrze kombinuje? czy może opony do transaxle powinny spełniać jakieś specyficzne wymagania (nie producetnta, ale takie z doświadczenia w stylu - nie kupuj opn kierunkowych czy coś takiego, albo np firma x dobra jest tylk odo przednionapędówek)

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    A to muszą byc jakieś specjalne? W tego typu zawieszeniu, gdzie koła tylne mają kontakt z podłożem cały czas praktycznie całą powierzchnią styku to chyba nie trzeba jakichś ultra specjalnych. Wystarczą opony dobrej jakości. Ja wiem już, że aquaplanning jest niebezpieczny. Szczególnie jak opona traci kontakt z podłożem podczas przyspieszania, w związku z czym kontrola nad tyłem jest mocno utrudniona.

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie Re: Opony letnie do 75ki

    Cytat Napisał amigas
    Czyli pytanie początkującego transaxlowca - o wasze doświadczenia na czym jezdzić. Rozmiar będzie standardowy czyli 195/60r14 Jakieś sugestie co się najlepiej sprawdzi w tego typu alfie. Ja sobiście myślałem o yokohamie....dobrze kombinuje? czy może opony do transaxle powinny spełniać jakieś specyficzne wymagania (nie producetnta, ale takie z doświadczenia w stylu - nie kupuj opn kierunkowych czy coś takiego, albo np firma x dobra jest tylk odo przednionapędówek)
    Kupujesz jak do kazdego auta. Pytanie na czym Ci najbardziej zalezy. Jak na odprowadzaniu wody to kierunkowe, jak wazniejsza jest przyczepnosc na suchym to jakies asymetryczne. Wlasciwie to na suchy asfalt nie wiem, czy nie lepsze by byly symetryczne, ale chyba zaden producent nie robi opon _do jazdy_ :wink: z bieznikiem symetrycznym.
    Co do Yokohamy to ja kupilem C.drive , ale mimo, ze przejechalem na nich jakies 5tys km to jednak nie mialem okazji ich _naprawde_ wyprobowac, wiec wrazen nie bedzie. Poniewaz zalezalo mi glownie na przyczepnosci na suchym to skusily mnie dwie rzeczy. 1. Reklama :mrgreen: - to, ze ten producent jako jeden z niewielu skupia sie na zachwalaniu stabilnosci i precyzji prowadzenia, o pozostalych cechach praktycznie nie wspominajac. 2. Spodobal mi sie wyglad samej opony :wink: , a dokladnie ten jeden gladki pas bez naciec, umieszczony w zewnetrznej czesci bieznika.

  4. #4
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    własnie w stronę Yokohamy c-drive się skłaniam. Ale mam jeszcze 1 alternatywę - Nokiana NRHi. Plusem Nokiana jest to, że są one asymetryczne, kierunkowe i bardzo, ale to bardzo ciche. Zależy mi też na dobrym odprowadzaniu wody. Aha nokiana widziałm w akcji na GT Obserwatora737 i robią bdb wrażenie. Powiedz mi może coś więcej o teh Yokohamie bo włąsciwie tylko te 2 modele wchodzą w grę. Swoją drogą skandalem należy nazwać to, że mieszkasz tak blisko, a jeszcze się nie widzieliśmy. Wpadnij może na łódzki spot? JA ze swojej str serdecznie zapraszam.

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigas
    własnie w stronę Yokohamy c-drive się skłaniam. Ale mam jeszcze 1 alternatywę - Nokiana NRHi. Plusem Nokiana jest to, że są one asymetryczne, kierunkowe i bardzo, ale to bardzo ciche. Zależy mi też na dobrym odprowadzaniu wody. Aha nokiana widziałm w akcji na GT Obserwatora737 i robią bdb wrażenie. Powiedz mi może coś więcej o teh Yokohamie bo włąsciwie tylko te 2 modele wchodzą w grę.
    Wlasciwie jedyne co moge dodac to to, ze jak C.drive'y zalozylem na tyl(mam na razie 2szt., poprzednio byly UR RainSport1) to na dynamicznym zjezdzie z ronda/wyjscie z zakretu/ zaliczylem konkretnego boka - kontrowalem chyba do oporu, wydawalo sie, ze trwalo to wiecznosc, ale jakos udalo sie wyprostowac. Inna sprawa, ze oponki mogly jeszcze nie byc "dotarte"... DD

    Jesli stawiasz na niska glosnosc/opory toczenia to nie wiem co doradzic, nie biore tych kryteriow pod uwage. Ja, wg. wlasnych potrzeb Nokiany z gory bym odrzucil. Z pktu widzenia przyczepnosci w zakretach nie podoba mi sie pomysl asymetrycznosci bez podzialu na czesc zewnetrzna i wewnetrzna. Pytanie, czy aby na pewno zalezy Ci na tym cichym toczeniu w aucie, ktore z zalozenia nie jest specjalnie wygluszone?

    Cytat Napisał amigas
    Swoją drogą skandalem należy nazwać to, że mieszkasz tak blisko, a jeszcze się nie widzieliśmy. Wpadnij może na łódzki spot? JA ze swojej str serdecznie zapraszam.
    No skandal to byl taki, ze sie, kurka, bez zadnego ostrzezenia nie pojawiles na zaaranzowanym przez siebie samego spocie . Nawet jest gdzies na forum watek potwierdzajacy moja obecnosc :> . Wprawdzie nie przyjechalem AR, tylko gnojowozem, ale liczylem, ze przynajmniej ja bede mogl przejechac sie inna 75( i 33, ktora wycofala sie jak juz bylem w drodze, rowniez 8) )

  6. #6
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    Hmm no okej można olać tą ciszę...czyli prowadzi Yokohama, baaardzo żałuje, że opona s-drive nei występuje w tym rozmiarze....choroba trza będzie zmienić felgi chyba ,a le z 2 str nei mam na to kasy a na tych kurcze już się nei da (jakiś załośnie zdeformowany uniroyal)

    Ok ze spotem wtopiłem, poczuwam się do otrzymanai komisyjnych wpierdów A jakbym wpadł albo spotkał sie z Tobą bliżej ciebie gdzieś,albo w Twoim mieście (jednym z miast) to bym nadrobił takie faux pas?:>

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Ja też chcę się przejechac transaxlem! W zamian mogę zaoferowac przejażdżkę do bólu porządnym bmw, które swoją drogą pokazuje czasem rogi. Też będę musiał rozejrzec się za oponkami. Te, które mam strasznie buczą, a spalanie w stosunku do zimówek wzrosło o litr/100km. Fakt, że 225 jest szersze od 205 o 2cm, ale żeby aż tak zmieniły się opory toczenia?

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigas
    Hmm no okej można olać tą ciszę...czyli prowadzi Yokohama, baaardzo żałuje, że opona s-drive nei występuje w tym rozmiarze....choroba trza będzie zmienić felgi chyba ,a le z 2 str nei mam na to kasy a na tych kurcze już się nei da (jakiś załośnie zdeformowany uniroyal)
    Faktycznie najlepiej by bylo jakbys mial 15tki, troszke lepiej sie jezdzi no i mozesz zastosowac nieco tansze oponki(195/50). Tyle ze potrzebne sa felgi z ET30, badz mniejszym, a to raczej rzadkosc - bez dystansow wlasciwie nie ma co myslec, no chyba ze znajdziesz oryginaly. Ja mam felgi od 164 na zbyciu, ale te maja ET40, wiec problemu to specjalnie nie rozwiazuje...

    Cytat Napisał amigas
    Ok ze spotem wtopiłem, poczuwam się do otrzymanai komisyjnych wpierdów A jakbym wpadł albo spotkał sie z Tobą bliżej ciebie gdzieś,albo w Twoim mieście (jednym z miast) to bym nadrobił takie faux pas?:>
    Hehe, pogadamy na priv'ie.

  9. #9
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK
    Cytat Napisał amigas
    Hmm no okej można olać tą ciszę...czyli prowadzi Yokohama, baaardzo żałuje, że opona s-drive nei występuje w tym rozmiarze....choroba trza będzie zmienić felgi chyba ,a le z 2 str nei mam na to kasy a na tych kurcze już się nei da (jakiś załośnie zdeformowany uniroyal)
    Faktycznie najlepiej by bylo jakbys mial 15tki, troszke lepiej sie jezdzi no i mozesz zastosowac nieco tansze oponki(195/50). Tyle ze potrzebne sa felgi z ET30, badz mniejszym, a to raczej rzadkosc - bez dystansow wlasciwie nie ma co myslec, no chyba ze znajdziesz oryginaly. Ja mam felgi od 164 na zbyciu, ale te maja ET40, wiec problemu to specjalnie nie rozwiazuje...

    Hehe, pogadamy na priv'ie.
    hmm własnie myślałem o felgach od 164 - bo pasują konsekwencją stylistyczną, ale jedno mnie męczy - czy one nie śa węższe o pół cala od org (6 zamiast 6.5)? A jak wygląda kwestia felg od 164 jakie dystanse trzeba by dopasować? Bo na te fele jak już mówiłem moje wymarzone s-drive wchodza

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigas

    hmm własnie myślałem o felgach od 164 - bo pasują konsekwencją stylistyczną, ale jedno mnie męczy - czy one nie śa węższe o pół cala od org (6 zamiast 6.5)? A jak wygląda kwestia felg od 164 jakie dystanse trzeba by dopasować? Bo na te fele jak już mówiłem moje wymarzone s-drive wchodza
    Stylistycznie to te felgi bardzo mi sie podobaja - chodzi o takie z 5cioma duzymi otworami i maja dokladnie tyle szerokosci co oryginaly od 75, czyli 6 cali :wink: .
    A co do dystansow to trzeba raczej zrobic, niz korzystac z gotowcow, szczegolnie jesli chcesz zeby to bylo zrobione porzadnie. Porozmawiaj z tymi co juz robili, najlepiej jesli testuja swoje rozwiazania podczas imprez sportowych... :wink:

Podobne wątki

  1. [159] Opony Letnie
    Utworzone przez SainTomG w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2335
    Ostatni post / autor: 09-11-2022, 10:18
  2. Opony Letnie.
    Utworzone przez Kamilo90 w dziale 147
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 00:26
  3. [164] Opony letnie do 164...
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-10-2012, 15:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory