Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: pytnie/prośba do właścicieli mito - komora silnika , masy

  1. #1
    nexcom
    Gość

    Domyślnie pytnie/prośba do właścicieli mito - komora silnika , masy

    Witam , mam prośbę i pytanie do wł. mito - możecie sprawdzić czy w komorze silnika a dokładnie na podłużnicach masy macie w kolorze auta czy nie pomalowane?
    oglądałem mito właściciel (komisu) zarzekał się że nic nie było robione z podłużnicami ale masy na nich nie były pomalowane (na obu podłużnicach) i to mnie wystraszyło inne masy np w bagażniku były w kolorze nadwozia a jak jest u Was?

    z góry dziękuje za poświęcony czas i pozdrawiam



    Irek M. (nexcom)

    -------------------------------------
    "Adrenaline keeps me in the game..."


  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Nie wiem o jakie masy chodzi. Zaciski masowe instalacji el?? U mnie są "gołe" śruby. Co do samych podłużnic tzn karbowanych stref kontrolowanego zgniotu u mnie są szare nie maja koloru nadwozia o ile mnie pamięć nie myli (ciemno już ale jutro sprawdzę jeśli to istotne). Co do opisu który zamieściłes w innym wątku- to chyba niezła mina była. Dobrze że na nią nie wdepnąłeś, to autko budzi szczególne emocje przy zakupie. Jeśli szyba i słupek była cała w drobne kropki może to wskazywać na cięcie czegoś kątówką i wtopienie sie opiłków. Czyli prymitywna naprawa w stodole. Pamiętaj też że spora część nadwozia jest ze stali o podwyższonej wytrzymałości (są w sieci rysunki konstrukcyjne z opisem chyba na fiatpress.pl ale nie gwarantuję że tam) formowanej na zimno które są technologicznie nienaprawialne a bardzo istotne jeśli chodzi o sztywnośc nadwozia-auto bowiem nie ma ramek w drzwiach a dach jest bardzo cienki i nie stanowi elementu "konstrukcyjnego"jest tam jedynie poprzeczka przenosząca obciążenia.
    Był taki artykuł gdzies na wp o numerach z faktura jakie robią komisy ale nie pamiętam szczegółów. Coś też było w temacie że faktycznie kupujesz auto od osoby prywatnej co ogranicza twoje prawa potem. Jeśli masz dalsze szczegółowe pytania co do niuansów wizualno-technicznych miciaka chętnie pomogę.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 15-07-2011 o 21:58

  3. #3
    nexcom
    Gość

    Domyślnie

    Hej wielkie dzięki za zainteresowanie tematem - chodzi dokładnie o taki "klej" "sople" nie wiem jak to określić na podłużnicach i innych elementach w bliskości podłużnic w komorze silnika .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	C18728968_1.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	100.2 KB
ID:	30200
    Popatrz np tutaj : http://photos01.otomoto.pl/photos/or...18728968_1.jpg przy słupku widać takie żółto-beżowe paski "kleju" one tu właśnie nie są w kolorze nadwozia ale tu podobno mogą być bo zasłonięte są błotnikiem w trakcie malowania i automat nie dochodzi , a w komorze silnika przy podłużnicach podobno powinny być pomalowane bo silnika nie ma w trakcie malowania (oczywiście) i automat wjeżdża do środka i maluje całość. Podobno tak zazwyczaj jest ale może opowiadam teraz jakies kompletne bzdury dlatego proszę o rade bo po prostu się na tym nie znam jestem informatykiem nie blacharzem/lakiernikiem dlatego za uwagi i pomoc z góry bardzo dziękuję .

    ps. no fakt ten fartuch to było widać że na bezczelnego gumówka wycięty jak od linijki a to faktycznie ta strona i w bliskości szyby/słupka , swoją drogą to jakiś chyba matoł robił jedno robiąc spierdzielić 2 inne rzeczy - porażka.

  4. #4
    nexcom
    Gość

    Domyślnie

    poszło mi 2krotnie sory.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Zagladając do komory silnika widoczność jest kiepska i widać niewiele łączeń ale nie widzę gołej jasnej pasty uszczelniającej (czy jakkolwiek to nazwiemy).
    Ostatnio edytowane przez metan ; 17-07-2011 o 13:53

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar k1robo
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR MiTo 1.4 Multiair
    Postów
    73

    Domyślnie

    Tak jak kolega metan napisał widoczność jest kiepska , ale te masy które widzę to wydaje mi się że są w kolorze nadwozia,tylko że ja ma kolor bianco spino,tak więc ciężko jest mi stwierdzić czy są lakierowane czy jest to ich naturalny kolor,bo jest to prawie białe.

Podobne wątki

  1. [159] Komora silnika - skrzypienie przy uruchamianiu silnika, przyspieszaniu i na dziurach
    Utworzone przez Gary w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 11-01-2017, 14:13
  2. prośba do właścicieli 147 GTA
    Utworzone przez Lesiu.Z w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 12:41
  3. [159] Komora silnika - co to za przewód?
    Utworzone przez pass45 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-11-2012, 22:31
  4. Prośba do właścicieli JTD 16V CF3
    Utworzone przez jaboleq w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 09:26
  5. spotkanie właścicieli MITO
    Utworzone przez Lutraki w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 21:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory