Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: drgania kierownicy,pomocy

  1. #11
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156. 2.4JTD mjet '04 berlina
    Postów
    14

    Domyślnie

    Ok no to czeka mnie kolejny wydatek. Czy lepiej wymienić już oba przeguby wewnętrzne w takim razie? Jeszcze dla pewności każe mechanikowi sprawdzić poduszki silnika.

    PS dzisiaj na równiejszej drodze problem z szarpaniem budą prawie nie występował. Myślicie że do nowego miesiąca jeszcze z tym będę mógł jeździć?

  2. #12
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156. 2.4JTD mjet '04 berlina
    Postów
    14

    Domyślnie

    Ok dzięki, oczywiście się potwierdziło :S

    Mały update, byłem wczoraj u mechanika, stwierdził że są już luzy na obu przegubach wewnętrznych. Powiedział też, że to nie krzyżak się wyrabia tylko ten kielich którego nie można kupić bez półosi i zaleca szukanie na allegro dobrej używki albo regeneracje moich.
    Ma ktoś może namiary, gdzie można kupić takie używki czy regenerowane??

    Druga sprawa, miałem za tydzień jechać na urlop. Co może się stać, oprócz drgań jak będę jeździł z padającym przegubem? Planowałem zrobić tak z 3000km. i nie wiem czy odstawić auto teraz czy po urlopie (pytam, bo mnie mechanik nastraszył, że jak sie nie uda kupić kielichów, to on wyśle je do regeneracji a to może potrwać ze 2tyg.).

    Dzięki za diagnozę

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jose156
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    była AR 156 1.9 16v JTD M-jet 2003, obecnie 307SW 2008
    Postów
    68

    Domyślnie

    Obydwa kielichy kupujesz bez problemy w ASO, tanie nie są. Prawy występuje razem z łożyskiem podpory. Z używką to jak trafisz, może już być wytłuczona. Kupując nowy masz pewność. Regeneracja też tania nie jest. Użytkownik "tanifiat" z allegro miał obydwa kielichy, lewy bodajże coś około 300 zł, prawy około 600, ale teraz nie ma nic wystawionego, pewno jest na urlopie wakacyjnym.

  4. #14
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156. 2.4JTD mjet '04 berlina
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jose156 Zobacz post
    Obydwa kielichy kupujesz bez problemy w ASO, tanie nie są. Prawy występuje razem z łożyskiem podpory. Z używką to jak trafisz, może już być wytłuczona. Kupując nowy masz pewność. Regeneracja też tania nie jest. Użytkownik "tanifiat" z allegro miał obydwa kielichy, lewy bodajże coś około 300 zł, prawy około 600, ale teraz nie ma nic wystawionego, pewno jest na urlopie wakacyjnym.
    Tak już pisałem do niego, urlop do 01.08. Rozumiem że do kielichów trzeba od razu dokupić krzyżaki?

    Pytałem też w autosklep24, oto co mi napisali:
    - Krzyżak półosi: 263,00 zł/szt.
    - Półoś AR 156 2,4 JTD 20V prawa: 821,00 zł
    - Kielich przegubu wewn: 557,00 zł
    Rzeczywiście tanio nie jest. Zbiera się niezła sumka, jak do tego dojdzie robocizna 150zl od półosi... ehh wakacje.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jose156
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    była AR 156 1.9 16v JTD M-jet 2003, obecnie 307SW 2008
    Postów
    68

    Domyślnie

    W ciul drogo ci policzyli za te części. Krzyżaki ma jeszcze "autoprado" po za allegro za 170 zł chyba. A za te kielichy to ładnie wycenili :/. U taniegofiata dużo taniej to wychodziło zresztą napisałem Ci wyżej, no chyba, że tak ceny poszły do góry ale nie sądzę. Ja kupowałem same kielichy, ale lepiej komplet kupic.

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał kivi89 Zobacz post
    Domyślnie

    ja proponuje jechac na przeglad zawieszenia przod jak juz oczywiscie sprawdziles kola.. wezma na szarpaki i moze wyjdzie szydlo z worka u mnie takie cos kosztuje 20 zl na stacji diagnostycznej
    Na mojej stacji diagnostycznej gdzie robię coroczny przegląd rejestracyjny, kontrolę zawieszenia czyli luzy i geometrię oraz ustawienie świateł robią mi gratis.Z resztą nie tylko mi.

  7. #17
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156. 2.4JTD mjet '04 berlina
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jose156 Zobacz post
    W ciul drogo ci policzyli za te części. Krzyżaki ma jeszcze "autoprado" po za allegro za 170 zł chyba. A za te kielichy to ładnie wycenili :/. U taniegofiata dużo taniej to wychodziło zresztą napisałem Ci wyżej, no chyba, że tak ceny poszły do góry ale nie sądzę. Ja kupowałem same kielichy, ale lepiej komplet kupic.
    Widziałem też na allegro krzyżaki za 185zl komplet z mieszkiem opaskami i smarem.
    Z ciekawosci dzwonilem tez do dwóch firm zajmujących się regeneracją jedna w Piasecznie http://www.cezan.com.pl/ ok 400zl od półosi, druga z Torunia http://www.motomax.pl/ ok 500zl od półosi, z tym ze cena może się wahać w zależności od stopnia zużycia. Odsyłają gotową do zamontowania część. Czy ma ktoś doświadczenie z tymi firmami?

    Jeszcze jedno, czy 150zl za wymiane jednej półosi to dużo?

    Na razie staram się nie forsować autka - co jest trudnym wyzwaniem czasami, oprzeć się pokusie przyciśnięcia mocniej gazu

  8. #18
    black1233
    Gość

    Domyślnie

    witam

    Mam podobny problem od kilku dnia otóż z rana pojechałem do pracy i jechało się ok, po wyjściu z pracy wsiadam jadę i nie z tego ni z owego kierownica zaczęła dosyć mocno drgać nawet przy niskich prędkościach 40- 60 km/h ( tak jakby opony nie były wyważone) a do tego auto buja się lewo-prawo albo inaczej mówiąc kołyszę się jakby opony były nierówne . Z początku podejrzenia padło na przegub zewnętrzny prawy ponieważ przy skręcie w prawo kierownica jakby "przeskakuj"

    sprawdziłem dziś i z tego co mogę wykluczyć to:

    1. wahacze - mają niecałe 10 tys. km wszystkie 4 łącznie z łącznikami stabilizatora
    2. opony też raczej nie ponieważ jeżdzę na nich od jakiegoś czasu i jest ok, koła były wyważane ( powietrza dopompowałem zeby wyrównać ciśnienie więc pod tym kątem też raczej jest ok)
    3. tarcze hamulcowe nie są pokrzywione bo są prawie nowe niecałe 5 tys. km

    podejrzenie pada mi na amortyzatory bo nie wymieniałem ich a mam je od momentu zakupu z tego co sprawdzałem to siedzi tam bilstein - co prawda nie wiem w jakim stanie ( dosyć twardo wybiera dziury ale to chyba nie jest jeszcze oznaka zużycia) lub ewentualnie maglownica

    ktoś ma jakieś pojęcie co to orientacyjnie mogłoby być ?

    - - - Updated - - -

    dodam jeszcze że końcówki drążków kierowniczych też są jeszcze ok

    - - - Updated - - -

    opony nie są jakieś super ekstra tzn. zostało mi na nich jeszcze troche bieżnika ale po oględzinach widziałem że nie ma na nich żadnych "guzów" ani wybrzuszeń

  9. #19
    black1233
    Gość

    Domyślnie

    może ktoś pomóc

Podobne wątki

  1. Drgania kierownicy
    Utworzone przez moni.g25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-11-2012, 13:20
  2. Drgania kierownicy
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 18:21
  3. Drgania kierownicy
    Utworzone przez arczi444 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 14:30
  4. Drgania kierownicy
    Utworzone przez pawlitoooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-06-2009, 06:39
  5. [164] Drgania kierownicy
    Utworzone przez zawigrze w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-03-2009, 13:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory