Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72

Temat: Alfa Romeo 145/146

  1. #1
    cr4w
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 145/146

    Na początku chciałbym sie przywitać

    Noszę sie z zamiarem kupna Alfy 145 (albo 146, chociaż wolałbym 145, jednak niestety na mechanice zbytnio sie nie znam:/ Czytałem już różne wątki, ale nie mam ściśle sprecyzowanego zdania. Do wydania na wszystko mam jakieś 15 tys, więc zaplanowałem sobie kupno alfy tak do 12 tys, a resztę zostawić na ew naprawy. Ceny Alf bardzo się różnię, więc nie wiem na które roczniki nastawić się z w/w budżetem. Co do silnika, to celuję w benzyniaka od 1,6 w górę (2,0 mile widziane, zastanawiałem sie tez nad dieselkami, ale nigdy dieslem nie jeździłem i ze względu na to, ze robię raczej krótkie trasy (miasto i krótkie odcinki poza miastem) nie wiem, czy nie będzie problemów z niedogrzaniem.
    Zastanawia mnie też, czy lepiej szukać w kraju, czy za granicą.

    Pozdrawiam
    Kamil

    P.S. do Krakusów: gdybym znalazł coś interesującego, gdzie najlepiej pojechać na przegląd przed zakupem?

    P.P.S. gdyby ktoś miał namiar na coś ciekawego, proszę o info

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    kupiłbym Twin Sparka pojemność to już zależy od Ciebie głównie chodzi o wydatki 1.6 spali mniej niż dwa zero a i ubezpieczenie mniejsze rocznikowo szukałbym 1998 - 2000 z kaśa pojechałbym sam za granice naprawde warto kupi się auto taniej a i nie będzie zawiecha zjechana tak jak na polskich drogach aha no i jest szansa że niemiec bądź inny cudzoziemiec jeździł do jakiś możliwych serwisów przy kupnie zwróć uwage głownie na prace silnika czy nie chodzi zbyt głośno i nie trykocze jak diesel (wariator) co by Ci tu poradzić no czy silnik nie jest mokry czy nie ma wycieków i czy nie auto nie było bite generalnie wszystkie inne rzeczy i tak pewnie będziesz zmieniał typu rozrząd świece przewody.
    może troche o silnikach
    1.4 - 105 koni
    1.6 - 120 koni
    2.0 - 155 koni
    1.9 jtd - 105 koni
    w twin sprakach często padają wariatory to może być wydatek dla Ciebie rzędu 400 - 500 złoty z wymianą , trzeba bardzo dbać o olej i regularnie go wymieniać w zależności od oleju 8- 12 tys. kilometrów
    świece i przwody to też większy wydatek ale na dłużej ,
    reszta to już normalne użytkowanie jak w każdy silniku 16 zaworowym i nie słuchaj innych że alfy się częściej psują bo tak nie jest
    (to są samochdoy używane zawsze może się coś przydarzyć)
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfasound_mania
    1.4 - 105 koni
    Poprawka - 103KM

    Z takim budżetem szukałbym raczej JTD albo... Boxera (najlepiej 1,6) który jest tańszy w zakupie i eksploatacji. A przy takich pieniądzach każdego można odpicować jak nówkę 8) .

    Auto możesz sprawdzić u każdego diagnosty (w końcu Alfa to też samochód ), a jakbyś chciał dobrego mechanika od Alfy w Krakowie to jedz do Wróblowic (Alfaserwis).
    FORZA ITALIA !

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    Cytat Napisał currahee
    . Boxera (najlepiej 1,6) który jest tańszy w zakupie i eksploatacji. A przy takich pieniądzach każdego można odpicować jak nówkę 8) .
    ale zawsze to będzie rok 94-95 kolega szuka raczej nowszego autka a czy boxerki są tańsze w eksploatacji to nie był bym taki pewien spalanie mają napewno większe niż tsy
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfasound_mania
    kupiłbym Twin Sparka
    Tak, jak napisał Kolega currahee nie pakowałbym się w TS-a, bo jak kiepsko trafisz to te 3.000 może Ci nie wystarczyć na doprowadzenie auta to porządku.

    Cytat Napisał alfasound_mania
    ale zawsze to będzie rok 94-95
    Nie koniecznie - można trafić na 96 r. nie wiem czy nawet nie 97 r.

    Cytat Napisał cr4w
    Co do silnika, to celuję w benzyniaka od 1,6 w górę (2,0 mile widziane
    Byłbym raczej ostrożny z kupowaniem AR 145 z silnikiem 2.0 l, bo nikt nie kupuje auta z takim silnikiem, żeby jeździć do kościoła :mrgreen:
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  6. #6
    oran
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym na Twoim miejscu chcąc kupić jakąś nowszą 145 to tylko po 99. Silnik? TS, JTD, nie patrz co ludzie piszą, może i TS jest droższy od boxera w utrzymaniu ale co z tego? Jak go zrobisz na błysk to masz silniczek igiełke, czyli na pare lat spokój (do czasu kupna nowszej alfy? Może jakiejś 156? ).
    Moja rada jest taka - są dwie opcje kupujesz "zadbaną alfe" za 15 kafli, ale wtedy nie masz i tak pewności czy aby na pewno wszystko jest okej, LUB kupujesz np. TAKĄ wkładasz w nią te prawie 10 klocków i masz auto pewniak - wiesz co w nim jest zmienione (bo sam to wymieniasz), po prostu restaurujesz fure.

    Ten drugi sposób jest lepszy, i jestem tego pewien - ale kłopotliwy... Gdybym ja miał takie pieniądze to bym jednak zdecydował się na coś takiego jak Ty chcesz zrobić, chociaż na auto bym przeznaczył 10 tysiaków - reszta w remont, myśle, że by było pięknie. A przecież zawsze jakby zabrakło pieniędzy to można po jakimś tam czasie dołożyć.

    Troszke zakręciłem ale myśle, że mnie zrozumiesz - kupujesz auto używane i wiadomym jest to, że z kosztami trzeba się liczyć.

    ps. Tak, zdecydowanie polecam ściągniecie z zagranicy, najlepiej na własną ręke (jakby nie było taniej i pewniej), zawieszenie będzie o niebo lepsze niż jeżdżone "x lat" u nas

    Pps. Można trafić 97 albo i lepszą boxer - po swapie

  7. #7
    cr4w
    Gość

    Domyślnie

    Nowsza Alfa ma jeszcze tą przewagę, ze mogę sobie wykupić AC
    Ściągnięcie z zagranicy na własną rękę jest niestety jak dla mnie nierealne, ale mam znajomego, który sprowadza auta z Włoch i mogę to zrobić przez niego (powiedzmy, ze w pewnym stopniu mogę mu zaufać, chociaż to i tak nie to samo, co samemu sprawdzić:/)

    Co do silnika, JTD byłby bardzo optymalnym rozwiązaniem, no ale właśnie ceny są dość wysokie, a nie chce zostawać bez rezerwy:/ W dodatku na dieslach sie totalnie nie znam:/
    Jeśli chodzi o boxery, to 1,6 osiągami mniej więcej odpowiada 1,4 TS, a to trochę mało jak dla mnie:/ A 1,7 byłoby ciężko dostać:/ Pytanie też co z serwisem, to mało popularne silniki i nie wiem, czy znajdę kogoś, kto by mi to dobrze zrobił.
    Kupienie starszego auta i zrobienie go na cacy to fajna opcja, szczególnie, że miałbym auto które bym bardzo dobrze znał, ale są tego dwa minusy: w przypadku jakiejkolwiek stłuczki, w której uszkodzeniu ulegnie silnik, bardzo tracę na tym aucie, a poza tym w starszych autach są tendencje do pojawiania się drobnych usterek (tu jakiś przełącznik przestanie działać, tam coś się spsuje, tu coś zatnie itp.)
    2,0 fakt, że kupują ludzie, którzy lubią pojeździć szybciej, ale często też jest tak, że Ci ludzie dbają o auto.

    P.S. W mity o awaryjności nie wierzę Wszystko zależy od tego jak kto dba

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    Cytat Napisał as
    Tak, jak napisał Kolega currahee nie pakowałbym się w TS-a
    uważam że nie jesteście obiektywni w tym co piszecie ponieważ macie Boxery i je chwalicie 3000 złoty to jest spokojna kwota na doprowadzenie silnika do świetnego stanu bo przecież za 12 tys. nie kupuje się szrota kupić tsa za 12 tysi włożyć w niego 3 tysie i ma się złoto
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  9. #9
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cokolwiek wybierzesz, sprawdź to auto w serwisie. Nie na stacji diagnostycznej tylko w serwisie. Historie w stylu: "Kupiłem Alfę, czysty spontan" są fajne, ale niejeden niedoświadczony Alfisti już płakał po takiej decyzji.

    A ponieważ chcesz nabyć auto używane nie wiem czy dywagacje nt. silnika, wersji itd. mają jakiekolwiek znaczenie. Jak znajdziesz zadbaną: kupuj. Nieważne czy ma kilka koni mniej czy więcej. Taki czy inny silnik. A wtedy będziesz na pewno zadowolony.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzy
    ieważne czy ma kilka koni mniej czy więcej. Taki czy inny silnik
    to chyba troche bez sensu kupować tylko dla opakowania . Tak nie robią alfiści :wink:
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory