Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [164]Pomocy ALFA + GAZ

  1. #1
    szakal91
    Gość

    Domyślnie [164]Pomocy ALFA + GAZ

    Witam,
    wiem wiem nie należy zakładać gazu do alfy ale taką kupiłem.
    Teraz przejdźmy do rzeczy mam wielki problem z gazem w tej alfie (ALFA ROMEO 164 3.0 v6 12v 180KM) mianowicie mam założoną instalację składającą się z następujących części
    Parownik: OMVL Dream (taki jakby 2 małe parowniczki obok siebie) jest po regeneracji
    Listwy gazowe: AC GAZ (wcześniej były OMVL)
    Wtryskiwacze: Niebieskie
    Komputer: Stag-200

    Mój problem polega na tym że alfunia gaśnie przy wyrzucaniu na luz, i strasznie faluje na obrotach potrafi falować +-200 albo i 300 obrotów. A jak wyrzucam na gaz to albo zgaśnie albo sobie podtrzyma obroty albo wesprze się benzyną i potem przełączy na gaz ale już męczy mnie taka jazda że przy powiedzmy staniu na skrzyżowaniu alfa mruga światłami albo jak dojeżdżam do skrzyżowania to gaśnie albo nawet jak cofam spod domu to podczas zmiany biegu zgaśnie. Normalnie szok.

    Dodam iż instalacja jest dość nowa zrobione może z 10000 km na niej a po regeneracji parownika , wymianie listew i komputera gazowego zrobione może 2000 km.

    Jeździłem po gazownikach jednak oni nie potrafią nic poradzić mówią jedynie że sonda lambda jest w porządku , do tego wymieniałem przepływomierz, silnik krokowy i czujnik położenia przepustnicy i dalej to samo aż mnie już szlak trafia. Przewody są w porządku bo także wymieniałem, świece również na Beru Ultra. Wyjmowałem ostatnio świece i widze że wszyskie ładnie przepalone. Już nie wiem co to może być.

    Dodam że auto na benzynie chodzi normalnie (bez żadnych problemów) a na gazie chodzi jak chodzi. Ahh i jeszcze gazownicy ustawiali mi że na gaze palił na 5 garach i na 1 na benzynie i kłopoty niby znikały. Tak samo jak się odłączy 1 przewód wysokiego napięcia to falowanie ustaje.
    Macie może jakieś pomysły ??

    PROSZĘ POMÓŻCIE !!! BO NIE DAJE SOBIE RADY.

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    te ac wtryskiwacze niebieskie to nie sa valteki przypadkiem? bo jezeli tak to sa zdecydowanie za wolne powinienes miec zolte ale stag 200 nie obsluguje 1 ohm wtryskiwaczy wiec sprobuj czerwone ewentualnie matrixy lub planijet .w twojej alfie czas wtrysku benzyny na wolnych obrotach to ok 2,5 ms i musi byc wtryskiwacz gazowy ktory taki czas obsluzy
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    Gródek
    Auto
    Fiat Bravo
    Postów
    115

    Domyślnie

    Wtryskiwacze polecam polskie Planijety. Pracują na tej samej zasadzie co Matrixy a są tańsze.

  4. #4
    szakal91
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    te ac wtryskiwacze niebieskie to nie sa valteki przypadkiem? bo jezeli tak to sa zdecydowanie za wolne powinienes miec zolte ale stag 200 nie obsluguje 1 ohm wtryskiwaczy wiec sprobuj czerwone ewentualnie matrixy lub planijet .w twojej alfie czas wtrysku benzyny na wolnych obrotach to ok 2,5 ms i musi byc wtryskiwacz gazowy ktory taki czas obsluzy
    Witam Piotriix,
    ale jesteś pewny czy to coś da ?? Bo już bardzo dużo pieniędzy włożyłem w związku z tą instalacją i po prostu już mogę wymienić te wtryskiwacze jak to pomoże tylko żebym był pewny że to tego wina.
    Pozdrawiam

    Edited
    P.S Panowie a co sądzicie o MAGICJETach ?? Bo już kilka osób mi poleciło żebym wymienił listwy więc coś w tym musi być

  5. #5
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    magiki sa to bardzo dobre wtryski cena ok 40 zl za szt planijety cena podobna jakosc rownorzedna . z twojego opisu zrozumialem ze wiekszosc niedawno wymieniales wiec masz to na gwarancji wymieniales u jakiegos gazownika wiec rowniez na jego robote masz gwarancje .zle dobral wiec niech wymienia w ramach gwarancji laski nie robi.napisz mi albo zrob fotki najlepiej gdzie masz nawiertki w baranach jaka dlugosc wezykow czy sa rownej dlugosci? jakie dysze masz w tej chwili a najlepiej daj screeny z programu staga z ustawien pracy na wolnych jak i przy max bucie.przeciez gazownik ma w warsztacie inne wtryski moze je podmienic i zobaczyc co sie bedzie dzialo
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #6
    szakal91
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    tak więc prawdopodobnie w najbliższym czasie zakładam PlaniJety co o tym sądzicie ?? Bo MagicJetów nie mają na stanie a PlaniJety są. Zobaczymy jaki będzie efekt
    Pozdrawiam

  7. #7
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    pamietaj ze sa 3 grupy wydajnosci planijet A B C im wyzsza litera tym wieksza wydajnosc.wejdz na strone firmy albo zadzwon to co dobiora ale moim zdaniem B ci wystarczy a i wazne dysze dobieraj tak jak kaze producent planijetow a nie to co wynika z programu staga
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. zamiana silnika pomocy pomocy alfa 155
    Utworzone przez SYSUNIAdq w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-12-2007, 13:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory