Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Mycie silnika - V6

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie Mycie silnika - V6

    Pytanie z mojej strony, jak samodzielnie umyś silnik bez jakich kolwiek usterek, co powiniennem przykryć / zasłonić? Zawszę sceptycznie do tego podchodziłem.

    Osobiście zakryłbym akumulator, przekaźniki i bezpieczniki... a co z pozostałymi np czujnikami itd.

    PS. jaki środek polecacie? słyszałem ze środek autolanda w czarnej butelce ze spryskiwaczem daje lade w połączeniu oczywiście z myjką ciśnieniową.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Myjka ciśnieniowa może narobić trochę problemów, znajomy z forum tak sobie zalał 3 cewki pod kolektorem dolotowym... jak dla mnie za bardzo inwazyjna metoda...

    A kolega Kucz z tego tematu http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...tml#post623440 umył silnik normalnie za pomocą preparatu, szmatki i szczoteczki... zdjęcie jest w jego pierwszym poście...

    Co prawda trzeba się z tym trochę pobawić, ale efekt i zminimalizowane ryzyko jakiejkolwiek usterki mówią same za siebie

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Cannabis
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 156 1.6 TS 99' AR 156 2.5v6 02'
    Postów
    262

    Domyślnie

    Tak jak kolega pisze nie ma co lać wody potem same problemy. Szmatka i jakis preparat do mycia silnika żeby odtłuścić przetrzeć barany i wystarczy. Ja u siebie spolerowałem jeszcze dekielek na polerce i sie błyszczy

  4. #4
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Poprzedni własciciel mył mi komore silnikową w mej 156 i teraz wszystko co nie było ocynkowane jest pokryte rdzą, a ja musze z tym walczyc. Mył myjka cisnieniową z jakims tam dodatkowym preparatem.... Szkoda, że roweru tym sobie nie mył

  5. #5
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    Zakryj alternator, akumulator i całą widoczną elektronikę. Jeżeli silnik nie jest mocno uwalony to kup środek typu APC - All Purpose Cleaner (chyba tak się pisze) np. Nielsena, Tenzi, Poorboy's, Chemical Guys itp. Spsikaj brudne miejsca i odczekaj chwilę aż zacznie działać, potem pędzelek i jazda. Jeżeli boisz się lać strumieniem wody to kup np. opryskiwacz w jakimś markecie na stoisku ogrodniczym i tym spłukuj.
    Potem na gumy i plastiki jakiś dressing i gotowe.

Podobne wątki

  1. [GTV] Mycie silnika
    Utworzone przez romeo69 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-09-2012, 18:17
  2. [164] Mycie silnika...
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 20:38
  3. [146] mycie silnika
    Utworzone przez SVOBODA w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-09-2009, 16:00
  4. [145] Mycie silnika / TS
    Utworzone przez simeone w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-05-2009, 22:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory