Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Serwis Silnika

  1. #1
    william1985
    Gość

    Domyślnie Serwis Silnika

    Witam!
    Mam Alfe 146, silnik TS 1.6 120 KM, założony sekwencyjny wtrysk gazu.
    Mam pytanie, jak dbacie o swoje silniki zaopatrzone w LPG? Domyślam się, że należy czyścić przepustnicę, silniczek krokowy, sprawdzać filtr powietrza, świece, zalecana jest pewnie wizyta u gazownika żeby sprawdził filtr gazu itp itd. Ale co jeszcze? Czy stosujecie jakieś specyfiki do benzyny w celu czyszczenia wtryskiwaczy? Jak często należy wymieniać w Twin Sparku świece przy jeździe na gazie?
    Wiem, dużo pytań na raz ale chcę dbać o swoj silnik, chce być swiadom jak mu pomóc aby służył jak najdłużej. Wpisujcie wszystkie sugestie, na pewno przyda się każdemu komu gaz w autku obcy nie jest

  2. #2
    Szymonik
    Gość

    Domyślnie

    Dość istotna dla silnika jest możliwość ''odpoczęcia'' od gazu,ja po trzech pełnych tankowaniach gazu zalewam benzynke i robię na niej jakieś 400 km potem znowu jazda na gazie.Silnik z benzyny na gaz przełączam jak wskaźnik temp. osiąga jakieś 60 stopni.Też mam sekwencje-Staga chyba nawet 200 i wszystko jest ok.
    Raz na 10 tyś km podjechać do gazownika na przegląd instalacji i wymieniamy wtedy filtry.
    Co do środków czyszczących wtryski to kupiłem coś takiego zaraz po zakupie i wlałem do pełnego baku ale czy jest sens używania tych specyfików to nie potrafię odpowiedzieć wg.mnie wystarczy jazda na benzynie.
    Ostatnio na tvn turbo mówili o instalacjach LPG i z wypowiedzi wynika,że prawidłowo eksploatowana instalacja nie ma prawa negatywnie wpływać na żywotność silnika a po sprawdzeniu na komputerze auta z nową instalacją wyszedł spadek mocy chyba o 5 koni,więc jest to w miarę zadowalający wynik.
    Co do świec sam jestem ciekaw moje mają prawie 20 tyś km i jest ok ale są różne opinie i sam jestem ciekaw co mają do powiedzenia ludzie bardziej znający się na temacie.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Każdy robi, jak uważa, ale chyba nie po to montuje się gaz, żeby co 3 tankowanie jeździć na benzynie. Nie doczytałem się nigdzie, że LPG niszczy silnik - musi być tylko odpowiednio bogata mieszanka, żeby nie wypalało zaworów. Natomiast czytałem, że jazda na LPG powoduje wytrącanie się grafitu, który może przytykać wtryskiwacze benzynowe. Coś nie bardzo w to wierzę, ale jeżeli tak jest w istocie, to pewnie nie zaszkodzi zastosowanie od czasu do czasu jakiegoś preparatu do czyszczenia wtryskiwaczy. Natomiast świece muszą być w idealnej sprawności bo mieszankę LPG trudniej jest zapalić niż benzynę. Dlatego dobrze jest wymieniać je nieco częściej, ale myślę, że też bez przesady.

  4. #4
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Na pewno należy mieć zawszę benzynę w baku, aby pompa paliwa spokojnie pracowała. Sugerowałbym 1/4 baku.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  5. #5
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał william1985
    Czy stosujecie jakieś specyfiki do benzyny w celu czyszczenia wtryskiwaczy?
    ja leje do baku Shell VPower Racing i on ponoć ma jakies dodatki .. jezdze na benzynie czasami.. co 400km na gazie 50km na benzynie. nie ma problemu z wtryskami i jazdą na paliwie. i na tym i na tym jezdzi dobrze .. na benzynce troche mocniejszy jest

    mam sekwencje wiec jezdzi tez na benzynie do momentu zagrzania sie czyli jakies 2 (3) km.
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  6. #6
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Moja alfa ponad 100.000 zrobiła na gazie.Silnik bez oznak zużycia i nic nie było robione ponad normalne czynności obslugowe, jak wymiana oleju silnikowego czy filtra.Wybieram się jednak profilaktycznie na wymianę filterka gazu bo także nikt go jeszcze od nowości nie wymieniał.Na przeglądach instalacji zawsze wszystko było w porządku, chociaż wydaje mi się że filterek powinni wymieniać a nie tylko brać kasę.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kubacik
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jest 156 JTD 16 V SW i 2.5 V6 SW była Berlina 156 2.5 V6
    Postów
    235

    Domyślnie

    witam
    ja prawie cały czas jeżdże na gazie, sporadycznie na benzynie , ale w baku mam ciągle 1/4 - 1/3 zbiornika benzyny i zalewam tylko shella V power raz w miesiący za 50 pln. Olej wymieniam co 15 tys. km poprzednio castrol magnatec a obecnie Valvoline life max 10w 40 , za to filtr powietrza co 8 - 10 tys. a mam wrażenie , że przydaloby się co 5 tys. ale nie chcę przesadzać. Zrobiłem już ponad 60 tys. i poki co sprawdza się.
    pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ja też zawsze mam około 1/3 baku benzyny, ale mimo to kazałem sobie zrobić osobny wyłącznik pmpy paliwa. Jak jadę na LPG, to ręcznie wyłączam pompę, żeby sobie "odpoczywała".

  9. #9
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240
    Ja też zawsze mam około 1/3 baku benzyny, ale mimo to kazałem sobie zrobić osobny wyłącznik pmpy paliwa. Jak jadę na LPG, to ręcznie wyłączam pompę, żeby sobie "odpoczywała".
    To nie jest tak że pompa cały czas pracuje, bo napewno dawno by wysiadła. Pompa działa tylko co jakis czas.Pompuje do odpowiedniego ciśnienie i przestaje.Jak jedziesz na gazie to paliwo jest odłączone i pompa nie działa, chyba że ciśnienie paliwa gdziś umknie wtedy sie załączy.Słychąć pompę jeśli przekręci się kluczyk w stacyjce przez kilka sekund a potem przestaje bo napompowała właśnie paliwo do odpowiedniego cisnienia.

  10. #10
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Jeżeli nie ma się zamonotwanego wyłącznika pompy paliwa, to pompka pracuje cały czas. Po przekreceniu kluczyka faktycznie słychać jak bzyknie, aale po odpaleniu ona cały czas chodzi. Pompuje paliwo na listwe wtryskową. Jeżeli jeździsz na gazie, to pompka tez pracuje, ale paliwo wraca przelewem do zbiornika paliwa.
    Pompa paliwa chłodzona jest benzyną.
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

Podobne wątki

  1. serwis 156
    Utworzone przez ARdaviotz156 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-07-2014, 17:38
  2. Kraków- serwis GSM
    Utworzone przez vanisch w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-03-2014, 17:51
  3. Serwis
    Utworzone przez Seshe w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-06-2012, 14:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory