Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Jakie Wybrać żarówki do AR 145 1.6 TS

  1. #1
    poziomallo
    Gość

    Domyślnie Jakie Wybrać żarówki do AR 145 1.6 TS

    Witam,
    od niedawna posiadam AR 145 1.6 TS, nie jestem zbyt obyty w samochodach (właściwie to nie znam się w ogóle), wiec potrzebuje pomocy w wyborze żarówek do mojej Alfy ponieważ jazda w nocy jest dość uciążliwa, ponieważ nie do końca widzę wszystko na drodze nie wiem czy zasięg jest zbyt krótki i tak ma już być czy żarówki są zbyt słabe,
    Zastanawiam się nad kupnem Phillips Night guide 3in1 lub Phillips GT150 lub Phillips Diamond Vision czy może macie jeszcze jakieś inne propozycje.
    z góry dziękuje za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Sprawdź świecąc na ścianę czy korektor (pokrętło po lewej stronie kierownicy u dołu) działa - jeżeli kręcisz nim, a lamp Ci nie rusza, to pewnie urwały Ci się zaczepy wewnątrz lamp i świecą w na maksa dół. Bo generalnie reflektory w 145/6 są przyzwoite, szklane, z soczewą, a to ich jedyny mankament.
    A żarówki to żarówki, świecić mają (to doradziłem )
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Podobno Philips BlueVision Utra są niezłe.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar rodik
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4jtd 2003r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    Ja jeżdże na standardowych żaróweczkach. Czyste klosze i nie narzekam na brak światła w nocy
    Była: Alfa Romeo 146 1.6/103KM Boxer 95r, Alfa Romeo 146 2.0/155KM Ti 99r.
    Jest: Alfa Romeo 166 2,4jtd/150KM 2003r.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Po pierwsze jak już wspomnieli koledzy należy sprawdzić stan mocowania odbłyśnika wewnątrz lampy, albo po przez regulator nachylenia a gdy go nie posiadasz wystarczy zdjąć jedną z osłon żarówek od tyłu reflektora i poruszać jego wnętrzem - jeżeli cały środek będzie luźny to czeka Cię regeneracja zaczepów wewnątrz lamp (najprawdopodobniej obu) lub ich wymiana jeżeli nie potrafisz tego zrobić sam. Ważnym czynnikiem jest również czystość reflektora wewnątrz. Jeżeli widać, że szkło jest brudne od wewnątrz również czeka Cię rozbieranie całości i gruntowne czyszczenie - o tym jak rozebrać i co znajdziesz w środku reflektora można znaleźć na co najmniej kilku wątkach na tym forum. Ogólnie nie jest to bardzo skomplikowane ale wymaga staranności.

    Co do żarówek od kilku już lat używam kompletu OSRAM Night Breaker H1 zarówno w światłach mijania jak i długich. PRzez ten czas zużyłem dwa komplety w światłach mijania a komplet w długich świeci bez zarzutu do dzisiaj. Jak widać mimo, iż są to żarówki przewatowane ich trwałość jest dość wysoka, więc mogę polecić je z czystym sumieniem.
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    Sprawdź sprawnośc reflektorów. Czy odbłyśnik sie nie telepie w reflektorze, ustawienie świateł (to juz musisz do diagnosty podskoczyć) i czy możesz regulować wysokość świecenia. Jeśli bedzię ok polecam Tungsram +90% cena za komplet jakies 20 kilka złotych, a dają rade.
    Ja swoje soczewki oddałem do regeneracji, malują je na nowo. Efekt super, żadnych hidów nie trzeba nawet
    Tak odbłyśnik soczewki wygląda po malowaniu.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...7c82ab05a.html

    Ogólnie tak jak chłopaki mówią reflektory w 145/146 są solidne, wadą są plastikowe zaczepy które lubią pękać.

  7. #7
    poziomallo
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
    Na pewno sprawdzę wszystko tylko samochodzik wyjedzie od mechanika (bo obecnie przechodzi kapitalke) w sumie oprócz deski rozdzielczej i kierownicy to nie zostało nic za tydzień będzie gotowa. I nie omieszkam napisać co ze światełkami i jakie żarówki w końcu nabyłem

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    w sumie to i ja sie przymierzam do wymiany żarówek, bo kazda z innej 'parafii', niewiem kiedy mi padną więc chce coś kupić.

    -philips night guide 3w1
    -philips xtreme vision +100%
    -osram night breaker plus +90%
    -narva xxxxx (niepamietam nazwy)
    -tungsram xxxx + 90%

    poczytalem o nich troche i zdania sa rozne, philipsy sa krotkotrwale ale za to cholernie dobrze świecą, narva i tungsram to mi się wydaje taka budżetowa opcja i pozostają mi obfajdańce aquarius, one naprawde sa krotkotrwale czy to jakas lipa i swieca dosc dlugo? jak to świeci? w ogole czy te lampki są godne polecenia a jak nie to kto jakie poleca

    mysle tez o czyszczeniu lamp, mam rozumiec, ze piekarnik tak? silikon do szyb, klej i coś tam? metoda jak przy robieniu klosza a'la GTA?
    If you just let me I'll find a way
    To ease your mind and for you to stay
    And I will untie all the ropes
    It's hard for me but believe me, I'm trying.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    to jak, nikt nie wpomoże radą? bo ja naprawde nie wiem, kupiłbym pierwsze lepsze byle by mocno świeciły ale szkoda kasy wywalać w błoto skoro, któraś tam z tych wymienionych jest bardzo wrazliwa i jeździ raptem 3m-ce. Tungsram (szczerze nie znam) wydaje się być jakąś tanią alternatywą a z kolei Osram jest niby liderem w tym przedziale. Sam nie wiem, co wybrać a musze wybrać bo chce kupić 2 komplety na mijania i drogowe. Zatem Nightbreakery za 90zł czy Tungsramy za 40zł całóść
    If you just let me I'll find a way
    To ease your mind and for you to stay
    And I will untie all the ropes
    It's hard for me but believe me, I'm trying.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    Polecam Ci z czystym sumieniem Tungsramy +90% dają rade.
    U mnie lampy (klosze) po 10 latach były czyściutkie. Natomiast odbłyśniki były wypalone. Samo czyszczenie dużych efektów nie da, trzeba regenerować odbłyśniki, które prawdopodobnie są już matowe.
    Ostatnio edytowane przez gonzo ; 14-08-2011 o 19:18

Podobne wątki

  1. Żarówki H7 które wybrać??
    Utworzone przez perek16 w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-02-2014, 00:10
  2. jakie wybrać zawieszenie?
    Utworzone przez brill7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 14:32
  3. [145] Jakie łożyska wybrać?
    Utworzone przez deevee w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-02-2011, 10:37
  4. Jakie opony wybrać??
    Utworzone przez Marcuss w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-09-2009, 15:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory