Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Blokownaie się pedału gazu?!

  1. #1
    Sereno
    Gość

    Domyślnie Blokownaie się pedału gazu?!

    Wczoraj wpłaciliśmy rezerwację na nową Giuliette, a dziś natrafiłem na youtube na ten filmik. Prosze uspokójcie mnie, bo to wygląda fatalnie...

    http://www.youtube.com/watch?v=ow24-c0swg4&feature=fvst

    Teraz inny filmik pokazujący jak serwis sobie z tym radzi:
    http://www.youtube.com/watch?v=5fn2y...feature=relmfu jak będę odbierał auto to sprawdzę jak wygląda ta podkładka. Chyba, że już montują to w każdym aucie?

    p.s.
    Przepraszam, jeśli taki temat już był (zapewne był), ale oczekuje szybkiej odpowiedzi, nie chcę tracić czasu na szukanie.

    Emocje mi opadły, poczytałem trochę na ten temat w google i wygląda na to, że już wszystkie auta mają tę część wymienioną, albo montowaną fabrycznie. Przepraszam za zaśmiecanie forum, ale sami rozumiecie
    Ostatnio edytowane przez Sereno ; 02-08-2011 o 14:02

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Było, było, było... Olej temat .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA Progression Alfa Rosso + 17"SS
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sereno Zobacz post
    Wczoraj wpłaciliśmy rezerwację na nową Giuliette, a dziś natrafiłem na youtube na ten filmik. Prosze uspokójcie mnie, bo to wygląda fatalnie...

    http://www.youtube.com/watch?v=ow24-c0swg4&feature=fvst
    Pójdź do salonu i sam spróbuj to powtórzyć. Ja trafiłem na ten filmik dopiero po odbiorze. Chciałem to powtórzyć ale nawet ręką i z maksimum złej woli nigdy mi się nie udało. Albo wadliwy egzemplarz na tym filmiku albo coś poodkręcali albo celowy sabotaż albo też Fiat już dawno rozwiązał problem. W swoim egzemplarzu widzę, że od spodu pedału gazu jest nadlany kawałek tworzywa w stronę podłogi. Taki dziwny, z pozoru nie wiadomo po co. Nie wiem, czy był na początku produkcji. Być może jest właśnie po to żeby zabezpieczyć przed blokowaniem. Jakby nie było, nie masz się czego obawiać. Problem nie istnieje.

  4. #4
    Sereno
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo możliwe, że sabotaż. I w ogóle to jestem mile zdziwiony, że nie zjechaliście mnie, że odgrzebuję stary temat, że mogłem poszukać etc. etc. Na innych forach na których jest też mnóstwo użytkowników, często tak bywa, że ktoś jest upomniany w drastyczny sposób. Chwała Wam za to Widać, że Alfami jeżdżą "normalni" ludzie hehe Nie zdążyłem się nawet przywitać na forum, tak mnie ten filmik przeraził Tak więc witam wszystkich

    edit:

    generalnie temat do usunięcia
    Ostatnio edytowane przez Sereno ; 02-08-2011 o 14:42

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar MikoConAlfa
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Czarna jak diabeł Giulietta 2.0 JTDm2
    Postów
    107

    Domyślnie

    Podałem w poście siłę z którą trzeba by było wbić pedał w określonych warunkach (w zasadzie wyłamać w bok)...

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Taki sam pedał gazu ma wiekszość aut grupy fiata i nigdy z tym nie było problemu. Ale zaraz po tej "aferze" na wszelki wypadek zmieniono kształt klipsa pod pedałem i blokowanie jest niemożliwe.

  7. #7
    jedrek
    Gość

    Domyślnie

    Taki sam pedał i podkładka były w Stilo od 2001 roku, potem w Bravo i Delcie, i jakoś nikt nie miał z tym problemu. Dopiero przy Julce dziennikarze Auto Bilda musieli rozdmuchać taką bzdurkę.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742


Podobne wątki

  1. Potencjometr pedału gazu?
    Utworzone przez smooder w dziale 156
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 04-06-2023, 09:34
  2. [156] wibracje pedału gazu
    Utworzone przez molten w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-10-2012, 06:41
  3. Jak wyjąć potencjometr pedału gazu JTD
    Utworzone przez Alfista w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 22:28
  4. Demontaż potencjometru pedału gazu
    Utworzone przez cyborgpl w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 19:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory