Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: filtr odmy

  1. #1
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie filtr odmy

    Witam ostatnio wypatrzyłem cos takieg ojak filtr odmy. Czy ktoś mi wyjaśni do czego to służy? i gdzie w alfie takie cudo sie montuje??
    z góry dzięki

  2. #2
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Niektóre samochodzy coś takiego posiadają.Odmą przedostają się opary podciśnienia z silnika skierowane do rury ssącej.Chociaż w zużytych silnikach kopci tak że może to zakłucic pracę silnika i niektórzy zdejmują odmę i puszczaja luzem. Może tamtędy też przedostawać się olej. W alfach mamy zamiast tego filterka zaworek. Osobiście sądzę że jest to także przyczyną uszkodzeń przepływomierza poprzez jego zanieczyszczenie.

  3. #3
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    ok. dzieki. czyli jeden wydatek
    z głowy

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkap
    Niektóre samochodzy coś takiego posiadają.Odmą przedostają się opary podciśnienia z silnika skierowane do rury ssącej.Chociaż w zużytych silnikach kopci tak że może to zakłucic pracę silnika i niektórzy zdejmują odmę i puszczaja luzem. Może tamtędy też przedostawać się olej. W alfach mamy zamiast tego filterka zaworek. Osobiście sądzę że jest to także przyczyną uszkodzeń przepływomierza poprzez jego zanieczyszczenie.
    Nie sądzę, aby było to przyczyną uszkodzeń przepływomierza, bowiem, wlot odmy jest już za przepływomierzem, w jak wiadomo kierunek powietrza jest do silnika, więc opary z odmy musiały by się cofać...
    Nawiasem mówiąc kiedyś zdemontowałem (przy czyszczeniu przepustnicy) ten przewód od odmy i faktyczni jest w nim trochę nagaru, który wraca do silnika i jest głównym zanieczyszczeniem przepustnicy, jednak w kierunku przepływomierza nie ma żadnych zanieczyszczeń ze strony odmy.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #5
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    bo ja z kolei słyszałem że tego typku filtr montuje sie tam gdzie jest filtr stozkowy załozony. A to w ogole smieszny gadzet pod maske bo sam jak stozek wyglada

  6. #6
    damian3619
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1
    Nawiasem mówiąc kiedyś zdemontowałem (przy czyszczeniu przepustnicy)
    Powiedz mi w jaki sposob czysciles przepustnice ,bo tez myslalem nad ta czynnoscia.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian3619
    Cytat Napisał alces1
    Nawiasem mówiąc kiedyś zdemontowałem (przy czyszczeniu przepustnicy)
    Powiedz mi w jaki sposob czysciles przepustnice ,bo tez myslalem nad ta czynnoscia.
    Przepraszam, ale nie wiedziałem, że odpisałeś na mój post. Czy nadal jesteś zainteresowany instruktarzem czyszczenia przepustnicy?

    Natomiast mam pytanie odnośnie tej odmy.
    Znalazłem np. takie coś: http://allegro.pl/item392409494_filt...niej_nowy.html
    no, ale jaki sens ma montowanie tego bajeru, skoro przewodem od odmy opary są wydalane, a nie zasysane (skoro brudzi się od tego przepustnica).
    Wytłumaczcie mi, bo nie wiem. Czy od odmy są dwa przewody (zasysający i "wydechowy"), czy jeden, spełniający obie role: zasysania i "wydalania". Nawet jeśli tak jest to montaż filterka i tak nie ma sensu...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. [159] akfa 159 1,9 jtd 150km jak wymienić filtr oleju/wkład/ oraz filtr powietrza
    Utworzone przez Piotrek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 28-10-2016, 10:22
  2. Jaki olej , filtr oleju, filtr powietrza alfa 156 2.5 v6
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 13:14
  3. Zaworek odmy V6 2.0 TB
    Utworzone przez Piotriix w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 20:58
  4. [146] odpowietrzanie odmy 1.8 TS 16V
    Utworzone przez bigkahoona w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-03-2010, 17:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory