Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 93

Temat: 159 czy Mito?

  1. #1
    Marta
    Gość

    Domyślnie 159 czy Mito?

    No to tak jak w temacie mam dylemat co wybrać? Nie znam się za bardzo na samochodach i być może jest coś lepszego od tych dwóch więc jestem otwarta na propozycje Nie mam kogo prosić o pomoc, każdy mi odradza zakupu alfy... No wiec zależy mi przede wszystkim na wygodzie aktualnie jeżdzę a6 więc mam duże wymagania. Wiem, że 159 i Mito to duży kontrast, ale i jedno i drugie ładnie wygląda, a dla mnie jak dla każdej kobiety jest to jeden z priorytetów Przeglądając oferty na allegro znalazłam to http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-aut...C20259596.html Tylko, że pan zaznaczył, że auto uszkodzone, a poniżej pisze, że wszystko sprawne więc nie wiem? I po co ta homologacja na ciężarowe? Mito: http://otomoto.pl/alfa-romeo-mito-C18971779.html tylko ta tapicerka No i benzyna nie wiem czy to źle czy dobrze? Przeszukiwałam oferty raczej z mojego rejonu- lubelskie więc jakby ktoś wiedział o jakimś ciekawym aucie to niech da znać, a jakby był chętny ze mną pojechać obejrzeć to już całkiem super Daje sobie czas do końca września, jak nic nie znajdę kupuję jakiegoś opla

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Jak jeździłaś A6, to MiTo będzie dla Ciebie krasnalem. 159 nie grzeszy ilością miejsca w środku, ale chyba jej bliżej do gabarytów A6.
    Ważne, by był to dobry egzemplarz, a takowy wybierzesz ze swoimi ziomalami (masz kilku wymiataczy w swojej okolicy). Wybieranie się samodzielnie na łowy to raczej słaby pomysł. Tym bardziej przy tej sumie (zakładam, że masz w granicach pięciu dyszek).
    Homologacja na ciężarowe umożliwiała firmie odliczenie VAT od paliwa.
    Czy diesel, czy benzyna - to zależy jak gruby masz portfel, żeby lać paliwko.
    Jeżeli koszty tankowania nie mają dla Ciebie znaczenia, to chyba silnik 1750TBi, a jak mają duże, to 1.9JTDm.
    Każdy domorosły spec od motoryzacji postuka się w głowę, jak usłyszy, że bierzesz AR.
    Ale my jeździmy i czujemy się z tym wspaniale.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Dzixon
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Oseredek / Affoltern a A
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    128

    Domyślnie

    moim zdaniem 159

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Falarek
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR MiTo
    Postów
    223

    Domyślnie

    To zależy też jak wykorzystujesz samochód. Do miasta i krótsze trasy to Mito w benzynie w dłuższe trasy to oczywiście lepiej 159 w dieslu.

  5. #5
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    ale co tu porównywac? To, przeciez dwa całkowicie różne auta.

  6. #6
    Marta
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie mi chodzi o taki uniwersalny samochód, zazwyczaj kursuję dom-uczelnia i po mieście, ale zdarza mi się pojechać dalej. Myślałam, że znajdę za mniej niż te pięć dyszek, ale trudno, nie kupię na rok czy na dwa tylko posłuży na dłużej. Szerszeń portfel mam cieniutki więc zdecydowanie diesel zresztą odczuwam znaczną różnicę między dieslem i benzyną i chyba nie zdecyduje się na samochód w benzynie, bo kto na to wyrobi. A benzyna+gaz to dobre połącznie w np. Mito? A może samochód z salonu?
    Majster nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie wszystkie samochody są różne więc nie wiem co takie zdziwienie

  7. #7
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    no tak, ale te dwa auta dzieli praktycznie przepasc małe-duze, drozsze-tańsze, inne silniki no i przeznaczenie. Cieżko z tych dwóch bedzie wybrac auto uniwersalne

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Za 50tys znajdziesz dobrą 159... Jak będziesz szukać jak w przykładzie za 28tys to kupisz z dużym prawdopodobieństwem nieboszczyka, który będzie się co chwilę sypał...

    Mito to rodzina "muminów", więc albo podoba Ci się agresywna stylistyka 159-tki, albo ciamciaramciajstwo MiTO.

    Pozdr

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    KWA
    Auto
    2 x Giulietta 1.4tb i 1.75qv, GT 3.2v6
    Postów
    373

    Domyślnie

    Jesli interesował by cie fiat bravo to mam takiego do sprzedania. Jako cos to pisz na pw. 2010 rok 1.6 multijet 120km

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marta Zobacz post
    No właśnie mi chodzi o taki uniwersalny samochód, zazwyczaj kursuję dom-uczelnia i po mieście, ale zdarza mi się pojechać dalej. Myślałam, że znajdę za mniej niż te pięć dyszek, ale trudno, nie kupię na rok czy na dwa tylko posłuży na dłużej. Szerszeń portfel mam cieniutki więc zdecydowanie diesel zresztą odczuwam znaczną różnicę między dieslem i benzyną i chyba nie zdecyduje się na samochód w benzynie, bo kto na to wyrobi. A benzyna+gaz to dobre połącznie w np. Mito? A może samochód z salonu?
    Majster nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie wszystkie samochody są różne więc nie wiem co takie zdziwienie
    Jak ma duże znaczenie koszt przy dystrybutorze, to bierz jtd. Myślę, że gaz + benzyna to słaby pomysł. Nie ze względów doktrynalnych, ale czysto praktycznych - raczej niewielu jest fachowców, którzy opanowali instalacje LPG w nowoczesnych jednostkach. A jtd to dobra, sprawdzona i niezawodna konstrukcja.
    Osobiście jestem za 159, bo MiTo mi się nie podoba i jest zbyt małe. A ja lubię duże gabloty.
    Na 2007-2008 powinnaś mieć przeznaczone 30-40 tys., mówię o 159 jtd.
    Podsumowując - bierz to, co Ci się podoba (może przejedź się obiema Alficzkami), w dieslu, wybieraj tylko z fachowcami i !!!PATRZ NA SPRZEDAJĄCEGO!!!
    1. Jak coś znajdziesz, to wklej ogłoszenie na forum, bardzo, bardzo wstępnie ocenimy, może ktoś już oglądał.
    2. Jak przejdzie, to podjedziesz z jakimś ziomalem, pomierzy, podepnie kompa.
    3. Jak uzna, że jest warta grzechu, to może jakieś ASO i testowanie zawieszenia.
    4. To wedle uznania, ale osobiście nie biorę pod uwagę aut bez książki.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

Podobne wątki

  1. [MiTo] mito a sex
    Utworzone przez jjokocha w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 03-05-2017, 07:55
  2. Mito 1.4 95 KM
    Utworzone przez genero w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-05-2015, 22:01
  3. [Mito] AR Mito 1.6 JTDm-2 120KM 2008 rok 110kkm małopolskie Siepraw
    Utworzone przez mca w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 12:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory