Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Pomoc w regeneracji alfy 156 okolice Poznania

  1. #1
    adach250
    Gość

    Domyślnie Pomoc w regeneracji alfy 156 okolice Poznania

    Witam!
    Zakupilem swoja pierwsza alfe jest to model 156 z silnikiem 1.8 ts z roku 98. W tym tygodniu bede ja zwozil do polski . Musze wymienic rozrzad swiece i tlumik i byc moze kolektor ssacy. Jako ze mam bardzo ograniczony budzet nie pojade do zrobic tego do autoryzowanej stacji (troszke przeliczylem sie z pieniedzmi i zostala mi opcja albo sprzedac albo zrobic dla siebie malym kosztem na razie wybieram to drugie Chcialbym aby ktos doradzil mi w doborze czesci i potrzebuje kogos kto po kolezensku (choc jeszcze sie nie znamy) pomoze mi to wszystko zrobic. Nagroda to dozgonna wdziecznosc i jezeli bede w stanie to zaplata w mamonie (oczywiscie koszta podrozy pokrywam albo moge przywiezc na miejsce). Nie mam warsztatu ani sprzetow, samochodem tez na razie jezdzic mogl nie bede bo nie mam waznych tablic przejazdowych a troszke potrwa jego rejestracja.

    Pozdro dla Alfoholikow

    P.S Miejscowość w której mieszkam to Kaźmierz kolo Poznania.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Młody 25
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Gostyń wlkp.
    Auto
    Alfa romeo 156 2.0 - 155 KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    witaj kolegojestem z Gostynia i niedawno wymieniałem rozrząd i ceny są różne jeśli chodzi o same części rozrządu od 600-800 zł. Natomiast wymiana rozrządu przy Ts-ie nie jest taka pojedyncza sprawa. Ponieważ trzeba mieć blokady wałków rozrządu najlepiej, aha i posłuchaj jak chodzi silnik czy nie pracuje jak diesel- bo jeśli tak go słychać to do wymiany wraz z rozrządem jest wariator a to dodatkowy koszt ok 500 zł. Następnie dobrze mieć czujnik zegarowy albo kogoś kto ustawi ci dobrze ( bez czujnika zegarowego) GMP ( Górny Martwy Punkt) Ja za wymianę rozrządu u swojego mechanika zapłaciłem 150 zł i to było najtaniej w Gostyniu. Jeśli chodzi o świece do alfy to tylko i wyłącznie oryginalne świecę. Ponieważ zamienniki nie zdają egzaminu na dłuższą metę. Z wymiana tłumika nie ma raczej chyba problemu wiec samemu dałoby się rade wymienić. Jeśli chodzi o kolektor ssący to niestety nie pomogę i nie doradzę Ci w tym temacie. Pozdrawiam

  3. #3
    Clip80
    Gość

    Domyślnie

    Jak temat jeszcze aktualny to daj znać w sprawie części 512 138 140 (mam dobre znajomości i upusty w hurtowniach)

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Glovash
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    CSW w PO
    Auto
    Clio IV GT, A4 B8, Leon
    Postów
    513

    Domyślnie

    Jak co pracuje w Serwisie wielomarkowym w Plewiskach
    www.oak-cm.pl

    Mógłbym Ci ogarnąć części i robotę z rabatami...
    jak byłbyś zainteresowany, daj znać na PW

Podobne wątki

  1. AR 159 SW okolice Poznania VIN ZAR93900007051062
    Utworzone przez Ohapara w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 13:59
  2. AR 156SW FL okolice Poznania
    Utworzone przez dbh w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 17:26
  3. Laweta z okolic Amsterdamu w okolice Poznania
    Utworzone przez adach250 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-09-2011, 11:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory