Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 83

Temat: Stukanie z przedniego zawieszenia

  1. #41
    Lukas-Galway
    Gość

    Domyślnie

    Witam. U mnie tez padl wahacz gorny i zastanawiam sie co kupic. Czy ktos kiedys zamawial czesci z https://www.fiat-autoparts.com ? Zamierzam tam kupic "oryginalny" ale nieche dostac TRW i zaplacic 350 zl

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kamal
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    474

    Domyślnie

    Wymieniłem górny lewy wahacz który miał luz na sworzniu i stukał już od kilku miesięcy a problem ze stukaniem nadal jest.
    Stukanie pojawia się podczas pokonywania nierówności i dodatkowo podczas skrętu w prawo słychać stukanie i zgrzytanie dochodzące z lewej strony. Stan amortyzatorów 71%. Gdzie szukać przyczyny..maglownica..przegub..

  3. #43
    Użytkownik Świeżak Avatar klimucho
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Spider 115 1.6 '87
    Postów
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas-Galway Zobacz post
    Witam. U mnie tez padl wahacz gorny i zastanawiam sie co kupic. Czy ktos kiedys zamawial czesci z https://www.fiat-autoparts.com ? Zamierzam tam kupic "oryginalny" ale nieche dostac TRW i zaplacic 350 zl
    ja kiedyś zamawiałem u nich do wcześniejszej 156 znaczek, osłonę nadkola, jakieś filtry i gałkę zmiany biegów. Do tego zastrzeżeń nie miałem, ale to były tylko pierdoły. Nie wiem jak to jest z "normalnymi" częściami.

  4. #44
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Nie chciałem zakładać nowego tematu dlatego pisze tutaj. Możecie podpowiedzieć mi co może jeszcze być przyczyną sporadycznego dźwięku przypominającego ni to stukanie, ni to hałas jak przy obijanie się metalowej puszki o ściany dobiegający z okolicy lewego przedniego rogu kabiny. Byłem w serwisie i sprawdzali mi zawieszenie z przodu nie znajdując żadnych problemów. Dodatkowo hałas nie uaktywnia się na dziurach czy leżących policjantach a najczęściej słuchać przy spokojnej jeździe po płaskim. Co więcej wydaje mi się, że bardziej słychać go wewnątrz niż w środku. Nie zaobserwowałem w trakcie jazdy żadnych nieprawidłowych zachowań samochodu. Czy jest coś w kabinie czy w komorze silnika co mogło się poluzować i dawać taki dźwięk w tej lokalizacji? I korzystając z okazji. Czym najlepiej przesmarować zawiasy drzwi bo mi na słońcu skrzypią. Pzdr.

  5. #45
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kamal
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał mklimko Zobacz post
    Nie chciałem zakładać nowego tematu dlatego pisze tutaj. Możecie podpowiedzieć mi co może jeszcze być przyczyną sporadycznego dźwięku przypominającego ni to stukanie, ni to hałas jak przy obijanie się metalowej puszki o ściany dobiegający z okolicy lewego przedniego rogu kabiny. Byłem w serwisie i sprawdzali mi zawieszenie z przodu nie znajdując żadnych problemów. Dodatkowo hałas nie uaktywnia się na dziurach czy leżących policjantach a najczęściej słuchać przy spokojnej jeździe po płaskim. Co więcej wydaje mi się, że bardziej słychać go wewnątrz niż w środku. Nie zaobserwowałem w trakcie jazdy żadnych nieprawidłowych zachowań samochodu. Czy jest coś w kabinie czy w komorze silnika co mogło się poluzować i dawać taki dźwięk w tej lokalizacji? I korzystając z okazji. Czym najlepiej przesmarować zawiasy drzwi bo mi na słońcu skrzypią. Pzdr.
    Mam ten sam problem tylko u mnie stuki pojawiają się na niewielkich nie równościach.
    Byłem wczoraj w warsztacie w którym spędziłem trochę czasu i nie znaleźli usterki, jedyne co im przychodzi na myśl to przegub, który ma niewielki luz w granicach normy i stwierdzili, że nie ma sensu wymieniać bo nie są na 100% pewni ze to akurat to.

  6. #46
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Lekka aktualizacja. Obecnie nic nie stuka natomiast dominuje zgrzytanie jak ze starego tapczanu. Nasila się przy dohamowywaniu kiedy samochodem buja przód-tył i podczas jazdy. Na nierównościach nie skrzypi. Dodatkowo pojawił się dziwny, rezonujący dźwięk (jak przy przejeżdżaniu przez białe pasy na drodze) przy mocnym przyspieszaniu. Pojawia się tylko raz na początku a potem przez wszystkie zmiany biegów jest cisza. Pzdr.

  7. #47
    Użytkownik Świeżak Avatar Azio
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Warszawa Ursynów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 120
    Postów
    41

    Domyślnie

    Podłączę się pod ten temat ze swoim dziwnym problemem.

    Pod koniec zeszłego roku wymieniłem z przodu:


    • obydwa łączniki stabilizatora
    • lewy górny wahacz na TRW


    Stuki które pojawiały się wcześniej na kocich łbach wyeliminowane.

    Problem jest taki, że po kilku tygodniach od wymiany zaczęły pojawiać się zupełnie inne, dziwne pojedyncze stuki/tyknięcia z lewego przedniego zawiasu. Ani na trasie ani na dużych wybojach tego nie słychać, tylko w jezdzie miejskiej przy niskich prędkościach i przy małych uskokach. Przykładowo przy wyjeździe z garażu podziemnego, małych wybojach. Jak przejeżdzam śpiącego to tyka z przodu zarówno jak przejezda przód jak i tył. Co ciekawe takie tyknięcia słychać nawet przy gwałtownym przyspieszaniu albo na zakrętach kiedy buda lekko pracuje.

    Byłem na szarpakach wczoraj i prosiłem faceta żeby przyjrzał się zawieszeniu ale nic nie znalazł, zero luzów.

    Wiecie co to może być?

  8. #48
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azio Zobacz post
    Problem jest taki, że po kilku tygodniach od wymiany zaczęły pojawiać się zupełnie inne, dziwne pojedyncze stuki/tyknięcia z lewego przedniego zawiasu. Ani na trasie ani na dużych wybojach tego nie słychać, tylko w jezdzie miejskiej przy niskich prędkościach i przy małych uskokach. Przykładowo przy wyjeździe z garażu podziemnego, małych wybojach. Jak przejeżdzam śpiącego to tyka z przodu zarówno jak przejezda przód jak i tył. Co ciekawe takie tyknięcia słychać nawet przy gwałtownym przyspieszaniu albo na zakrętach kiedy buda lekko pracuje.

    Byłem na szarpakach wczoraj i prosiłem faceta żeby przyjrzał się zawieszeniu ale nic nie znalazł, zero luzów.

    Wiecie co to może być?
    Spróbuj przejechac po tych nierównościach z lekko wciśniętym hamulcem, tak aby auto nieco zwalniało. Stuka nadal?

  9. #49
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar BB85
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 FL 1.9 JTDm 2007 r. Black Line
    Postów
    284

    Domyślnie

    Obstawiam gumy stabilizatora.

    Wytapatalkowane z SGS2

  10. #50
    Użytkownik Świeżak Avatar Azio
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Warszawa Ursynów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 120
    Postów
    41

    Domyślnie

    Dziękuję za Wasze sugestie.

    Jutro sprawdzę czy klocki się nie obijają, ale na 99% już nie raz przejeżdzalem na lekko wciśniętym hamulcu przez progi zwalniające i stuki się pojawiały. Dla pewności jutro jeszcze raz przetestuję.

    Jak się okaże że klocki nie stukają zasugeruję mechanikowi coby przyjrzał się bliżej gumom stabilizatora.

    Aha, jeszcze jedno: stuki są dużo wyraźniejsze i częstsze jak temperatura otoczenia jest wyższa. Jak były mrozy stukało sporadycznie.
    Ostatnio edytowane przez Azio ; 20-02-2014 o 13:02

Podobne wątki

  1. Rozporki zawieszenia przedniego
    Utworzone przez popi w dziale 166
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-05-2020, 20:21
  2. [GTV] Gumy do przedniego zawieszenia
    Utworzone przez Oktan w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 20:11
  3. [146] Tykanie z zawieszenia przedniego
    Utworzone przez czupi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-11-2012, 16:20
  4. [166] SPRĘŻYNA ZAWIESZENIA PRZEDNIEGO
    Utworzone przez krzysztof.kusmierowski w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-05-2008, 11:16
  5. [156] Remont przedniego zawieszenia
    Utworzone przez Sebastoss w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-04-2008, 07:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory