Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Alfa Romeo 164 2.0

  1. #1
    bassman
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 164 2.0

    Witka!

    Moze mi ktos napisze jakie dokladnie wersje wyposazenia byly Alfy Romeo 164 z silnikiem 2.0 przed i po faceliftingu.
    Na ktora wersje warto zwrocic uwage i jakie koszta sa takich samochodow?
    Jak nie kupie 33 w kombiaku to kupie taka, ale wpierw chce czegos sie dowiedziec.

    Z gory dzieki za odpowiedz.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    dyny3
    Gość

    Domyślnie

    164?
    hmm
    przed faceliftingiem
    2.0 twin spark 103kw
    2.0 twin spark 105kw
    2.0 twin spark 109kw

    2.0 4 cylindry TURBO 175KM
    2.0 V6 TURBO 210KM

    poliftingu już nie było wersji r4 TURBO
    natomist wszystkie inne zostały tylko moc padła o ok. 5 KM

    aha 2.0 V6 TURBO (moim zdaniem przy tej masie auta najszybsza dwulitrówka na świecie-za to o taki samochód musisz bardzo dbać ,koszty eksploatacji śa o wiele większe,a spalanie jak turbo nie załącza to nawet potrafi spalić tyle samo co TWIN SPARK, a jak turbo się właczy to potrafi spalić więcej od 3.0 V6)taka Turbo potrafi rozpędzić auto do setki w 7sek!!!!!!
    a na maxa idzie do 245km/h

    natomiast twin spark to autko które ma bardzo żywotny silnik, rozrząd ma łańcuchu
    jest o prawie 400kg lżejsze albo 650kg zależy od wersji
    najlżejszy twin sopark waży 1200kg rocznik 91
    do setki w 9 sek
    a na maxa (zależy od modelu) jeden to 210km/h i koniec a innym udało się 225km/h

  3. #3
    odzim
    Gość

    Domyślnie

    no tak jest
    żywotny to jest spokojnie przy normalnym użytkowaniu 400 tyś tylko olej co 10 tys i smigasz i smigasz chyba najmniej zawodny model 164 2.0 ts tyle ze nie ma osiągów jak 3.0
    ale cos za cos spalanie od12 d0 14 w miescie na gazie i 9-11 w trasie spoko żadnych problemów z lpg tyle ze na kompa ja już zrobiłem 180 tyś na gazie i nic jej nie jest
    niedomagania : centralny nieraz pada mi juz dwa przekazniki ale spoko tanoicha
    łozyska na mcpersona standart trzeba co 20, 30 tyś zdjac rozebrać nasmarowc i dalej latac dopóki sie nie przegapi nie trzeba wymieniac bierze olej która nie bierze od 1-2 na 10 tys zalezy czy duzo trasy jak miasto to 1 l
    ja w swojej w czasie 180 tys mojego przebiegu wymieniłem : lozysko p przód , piasta p tył,
    termostat, amorek p rzód i p tyl , a i wszystkie gumy itulejki w zawiasie -oczywiscie nie musisz ale jak cisza przy jeżdzie a i linke od recznego ,wydech prawie cały bez portek.
    nigdy mnie nie zawiodła a to co wymieniłem to prawie nic przy takiej eksploatacji.
    predkośc max to 220 ale w niemczech u nas na a2 215 i tyle zbiera sie do 200 a pózniej tak sobie -190 na 4 i żyje miedzy 5000 a 6200
    moja to 164 2.0 ts 1994 wersja fl taki super ze starymi zderzakami wyposażenie pełne bez skóry, a bardzo dobry welur nie widać sladów użytkowania

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory