Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: ZABEZPIECZENIE AUTA Z UZYCIEM TELEFONU GSM !!!!

  1. #1
    norbiwolow
    Gość

    Domyślnie ZABEZPIECZENIE AUTA Z UZYCIEM TELEFONU GSM !!!!

    Swego czasu zginęło mojemu ojcu auto - zostało skradzone na policji podczas rozmowy policjant zasugerował zabezpieczenie z uzyciem telefonu gsm - po krótce miałby to wyglądać następująco:
    kupujemy stary telefon gsm - moze byc monochromatyczna nokia i do tego ładowarkę samochodową - w telefonie umieszczamu karte prepaid aby telefon był aktywny i mógł wykonywać połączenia ( wymagane do rozdudowanej wersji systemu ) zasilamy minimalnymi kwotami np 50 zł/6 miesięcy - spisujemi dane telefonu i numer karty - głównie chodzi o imei telefonu - umieszczamy telefon w ukrytym miejscu - gdzieś pod tapicerką ale tak aby podciągnąć do niego zasilanie z ładowarki której koncówkę niszczymy i podłączamy w niewidocznym miesjcu aby nie było widać że cały czas się ładuje od aku telefon.

    w momencie kradzieży podajemy na policji numer imei telefonu i inne dane a oni juz namierzą telefon i odnajda auto - moga na niego wykonac połączenie - dobrze ustawić w telefonie ciche dzwonienie bez wibracji aby złodziej się nie zorientował

    nie wiem jak jest w praktyce ale podobno mają takiemozliwości nasi stróże prawa

    rozbudowana wersja takiego zabezpieczenia może nam na wczęsniej zdefiniowany numer telefonu ( własny noszony przy sobie ) wysłać sms lub sygnał że ktoś otworzył auto i uruchomił alarm - lub że cos sie z autem dzieje - takie powiadomienie gsm

    może ktos jest w w/w materii bardziej obeznany i podzieli sie swoją wiedzą jak tykonać taki system profesjonalnie aby mieć spokojny sen jakie mogą być koszta tego rozbudowanego systemu ???

    planuję zabezpieczyc moją belle aby nie wpadła w cudze ręce bo bym tego nie przeżył :cry: :cry: może macie jakies ciekawe zabezpieczenia warte polecenia

    [ Komentarz dodany przez: AR_33: 2008-04-18, 09:27 ]
    Nie piszemy tematów tylko wielkimi literami !!!

  2. #2
    norbiwolow
    Gość

    Domyślnie

    nikt nie boi się o swoje belle ?????????

  3. #3
    gardlo
    Gość

    Domyślnie

    Woziłem przez rok telefon schowany w bagażniku, z tym że włączyłem opcje lokalizacji - wysyłając sms otrzymywałem informację gdzie w przybliżeniu jest telefon i tym samym autko. Czasem namiar się zgadzał, czasem nie. Teraz już mi się znudziło (ciągła wymiana aparatów i ładowanie), poza tym alfy nie cieszą się popularnością wśród złodzieji co należy uważać zarówno za zaletę (tuż po zakupie) jak i wadę (gdy chcesz wymienić auto na coś nowszego).

  4. #4
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    fajne rozwiązanie aczkolwiek najlepszym rozwiązaniem jest tak zwany ukryty przycisk
    mój kolega miał go ukryty w ten sposób że trzeba było właczyć prąd w aucie przekręcić nawiew zimne na ciepłe i spowrotem i auto zapalało dzięki temu złodzieje nie ukradli mu samochodu

  5. #5
    norbiwolow
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kosiar
    fajne rozwiązanie aczkolwiek najlepszym rozwiązaniem jest tak zwany ukryty przycisk
    mój kolega miał go ukryty w ten sposób że trzeba było właczyć prąd w aucie przekręcić nawiew zimne na ciepłe i spowrotem i auto zapalało dzięki temu złodzieje nie ukradli mu samochodu
    miałem coś podobnego w Kappie

  6. #6
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kosiar
    fajne rozwiązanie aczkolwiek najlepszym rozwiązaniem jest tak zwany ukryty przycisk
    Otoz to....
    Montujac jakakolwiek autolokalizacje, trzeba zastanowic sie nad tym, czy komus bedzie sie chcialo wykorzystac ja do szukania auta.
    Szczegolnie, ze teraz auta kradzione sa na czesci - i to czesto pod konkretne zamowienie, np. na skore czy silnik.

  7. #7
    Rudolf
    Gość

    Domyślnie

    swego czasu w idei była taka opcja. Montowali coś w samochodzie i można go było namierzyć, można było zadzwonić do samochodu i posłuchac co się w nim dzieje i można było ustawić sobie np powiadomienie smsem że włączył sie alarm, ktos otworzył drzwi, zapalił silnik itp

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał norbiwolow
    cały czas się ładuje od aku telefon.
    Nie wiem czy to bezpieczne... w przypadku jakiegoś zwarcia możemy pięknie shajcować autko. ;//
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  9. #9
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    ja zajmuje sie zawodowo systemami zabezpieczeń. są moduły do central alarmowych - moduły GSM. Działają na zasadzie telefonu. Podłączone do centrali alarmowej mogą nam przesyłać sms`em albo powiadomieniem głosowym cokolwiek sobie ustawimy. Np. powiadamia nas sms`em ze ktos uruchomił silnik albo otworzył szybe pasarzera

    gdy mamy centrale z wyjściami PGM to da się np. zrobić tak ze gdy zadzwonimy na numer tej karty sim i przykłądowo nacisniemy "1" to system odetnie zasilanie z pompy paliwa i auto stanie


    zrobić da się wszystko i za każdą kasę..
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  10. #10
    norbiwolow
    Gość

    Domyślnie

    to napisz może przykładowa konfiguracje sprzętu potrzebna do takiego systemu gsm - aby można było na allegro zamówić i u elektryka zlecić montaż.

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 Polaczenie telefonu, przycisk z ikona telefonu na kierownicy.
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-10-2014, 20:13
  2. Zabezpieczenie antykorozyjne...
    Utworzone przez Sebastoss w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-01-2008, 19:36
  3. Zabezpieczenie na zimę
    Utworzone przez gardlo w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-10-2007, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory