Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: rozrząd na Mierzynie

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar wolli
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    alfa romeo 147 1.6 z wariatem
    Postów
    76

    Domyślnie rozrząd na Mierzynie

    Witam
    Koledzy mam małe pytanie, mianowicie 2 dni temu chłopaki na mierzynie wymieniali mi rozrząd 2 rolki, pasek, pompa wody plus pasek PK. Co się okazało, ku mojemu zdziwieniu mechanik nie założył blokad rozrządu, a rolki były już pościągane Teraz moje pytanie. Jakie jest prawdopodobieństwo, że rozrząd jest źle poskładany?? Z tego co zauważyłem podczas jazdy alfons moc ma, nie szarpie nim, tylko przy 2700/3000 obrotów ma taki dziwny dźwięk, jak by blacha wpadała w rezonans nie wiem jak to nazwać, zaznaczam ze nie było tego przed wymianą rozrządu. Czy podpięcie alfonsa pod kompa coś pokaże?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ten rezonans to może być blacha nad kolektorem wydechowym. Jak chodzi ok to po co szukać dziury w całym?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar wolli
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    alfa romeo 147 1.6 z wariatem
    Postów
    76

    Domyślnie

    blachę wykluczam, bo jej nie posiadam dziury nie szukam, tylko jestem przewrażliwiony, miały być blokady a ich nie było. Boje się, że coś jest nie tak z rozrządem.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gladPL
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zachodniopomorskie
    Auto
    Lybra 1.9 JTD SW
    Postów
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał wolli Zobacz post
    blachę wykluczam, bo jej nie posiadam dziury nie szukam, tylko jestem przewrażliwiony, miały być blokady a ich nie było. Boje się, że coś jest nie tak z rozrządem.
    Jak miałeś pozakładane jedź do warsztatu niech to robią, masz jakieś dokumenty na wykonanie usługi ? Bo raczej na wymianę rozrządu trzeba brać jakieś potwierdzenie z pieczątką itp... dla własnego spokoju.
    Lybra 1,9 JTD
    Diagnostyka OBD ll KKL Zachodniopomorskie na maila

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar wolli
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    alfa romeo 147 1.6 z wariatem
    Postów
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał gladPL Zobacz post
    Jak miałeś pozakładane jedź do warsztatu niech to robią, masz jakieś dokumenty na wykonanie usługi ? Bo raczej na wymianę rozrządu trzeba brać jakieś potwierdzenie z pieczątką itp... dla własnego spokoju.
    Na mierzynie wbili mi to w książeczkę napraw, więc pojechałem powiedziałem, pokazałem co jest nie tak zaznaczyłem,że przed wymianą rozrządu tego nie było to padło stwierdzenie, umiera wariator i trzeba go wymienić...zrezygnowałem z tego warsztatu raz na zawsze, bo to nie pierwszy przypadek gdzie umawiałem się na coś a dostałem coś innego. Jeśli chcecie oddawać swój samochód na wymianę rozrządu do "specjalistów" to polecam, ja dziękuję więcej tam nie pojadę....a tak na marginesie, jak przyjechałem na warsztat sprawdzić co się dzieje z samochodem, padło pytanie do "mechanika" gdzie masz blokady rozrządu a on z uśmiechem, że nie ma czasu na zakładanie blokad bo to więcej roboty i mu się nie chce....Armagedon

    Rozrząd ustawił od nowa Pikero i wszystko wróciło do normy. Mam nadzieje, że moja historia będzie nauczką dla innych. Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gladPL
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zachodniopomorskie
    Auto
    Lybra 1.9 JTD SW
    Postów
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał wolli Zobacz post
    Na mierzynie wbili mi to w książeczkę napraw, więc pojechałem powiedziałem, pokazałem co jest nie tak zaznaczyłem,że przed wymianą rozrządu tego nie było to padło stwierdzenie, umiera wariator i trzeba go wymienić...zrezygnowałem z tego warsztatu raz na zawsze, bo to nie pierwszy przypadek gdzie umawiałem się na coś a dostałem coś innego. Jeśli chcecie oddawać swój samochód na wymianę rozrządu do "specjalistów" to polecam, ja dziękuję więcej tam nie pojadę....a tak na marginesie, jak przyjechałem na warsztat sprawdzić co się dzieje z samochodem, padło pytanie do "mechanika" gdzie masz blokady rozrządu a on z uśmiechem, że nie ma czasu na zakładanie blokad bo to więcej roboty i mu się nie chce....Armagedon

    Rozrząd ustawił od nowa Pikero i wszystko wróciło do normy. Mam nadzieje, że moja historia będzie nauczką dla innych. Pozdrawiam
    A to jest ten warsztat za skrzyżowaniem od strony real-ster ? A potem po lewej ? jak tak to tam tez miałem przygody :-)


    tutaj: heh
    http://maps.google.pl/maps?q=53.4306...h&vpsrc=0&z=19
    Ostatnio edytowane przez gladPL ; 06-11-2011 o 21:16
    Lybra 1,9 JTD
    Diagnostyka OBD ll KKL Zachodniopomorskie na maila

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar wolli
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    alfa romeo 147 1.6 z wariatem
    Postów
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał gladPL Zobacz post
    A to jest ten warsztat za skrzyżowaniem od strony real-ster ? A potem po lewej ? jak tak to tam tez miałem przygody :-)


    tutaj: heh
    http://maps.google.pl/maps?q=53.4306...h&vpsrc=0&z=19
    warsztat się zgadza, ten sam. Widzę, że kolega też po przejściach

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gladPL
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zachodniopomorskie
    Auto
    Lybra 1.9 JTD SW
    Postów
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał wolli Zobacz post
    warsztat się zgadza, ten sam. Widzę, że kolega też po przejściach
    Dokładnie, już tam więcej nigdy nie pojadę, a niby kolesie od lanci alfy i fiata a tak szczerze to do pierwszego lepszego szopo-warsztatu bym oddal czy stodoły i było by tak samo.
    szkoda gadać, pojechałem na wymianę rozrządu kola masowego płynu chłodzenia , mieli to zrobić do południa bo tak się umówiłem , zostawiłem im lancie od samego rana grzebali się do godzin wieczornych potem zauważyłem brak kilku zatrzasków na nadkolu plastikowym i ku mojemu zdziwieniu założyli mi używane koło masowe fakt cena była za używkę, ale ja chciałem nowe ! Więc pojechałem drugi raz na wymianę starego na nowe, już zostałem koło mechanika, robotę wykonywał ten młody człowiek średni na jeża , sam bym lepiej się do tego zabrał.
    Potem miałem problem z aku i dzwonie pytam co i jak a fachowiec mi mówi żeby odpalić na pych !!!! Boże ty mój drogi - diesla na pych ? Nawet instrukcja mówi NIGDY w życiu grozi uszkodzeniem katalizatora. Dobra pojechałem i mistrz podładował akumulator a jak pytałem co jest grane to powiedział tak:
    - ja wiem co jest grane ale nie powiem ( to znaczy , zostaw samochód na warsztacie my skasujemy kasiurke i zrobimy g*wno ) nie wiem dlaczego nie chcial mi powiedzieć co się dzieje ale sam doszedłem, problemem był akumulator, kupiłem nowy i do dzisiaj jest OK !
    Odradzam takich fachmanów , naprawdę lepiej już w stodole i szopie robią !
    Lybra 1,9 JTD
    Diagnostyka OBD ll KKL Zachodniopomorskie na maila

  9. #9
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie

    Kiedyś też tam cos u nich robiłem, w sumie nie narzekałem. Wiem że jeden pracownik od nich odszedł i sam otworzył swój warsztat w Gryfinie. Ale jak coś to oczywiście polecam naszego dobrego kolege Pikera

Podobne wątki

  1. Rozrząd w 2.0 JTS
    Utworzone przez pawelcali w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-05-2015, 19:48
  2. Rozrząd
    Utworzone przez ukasz6200 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-03-2014, 18:57
  3. [33] Rozrząd !!
    Utworzone przez Pol3wa w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-11-2010, 23:25
  4. Rozrząd
    Utworzone przez Kotu w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-10-2009, 07:25
  5. [146] Rozrząd 2.0 TS
    Utworzone przez Tipo14000 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 15:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory