Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: Hamownia

  1. #11
    moninika
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr
    Cyferki cyferkami, a osiągi i tak wersyfikuje droga

    i jaka przy tym frajda...

  2. #12
    ANGEL
    Gość

    Domyślnie

    ja jestem tego zdania, ze nawet seryjnym autkiem oplaca sie pojechac na hamownie poniewaz dostajesz do raczki wykres pracy silnika ( twojego silnika w twoim autku) po tescie na hamowni wiesz przy jakich obrotach startowac, przy jakich obrotach najlepiej zmieniac biegi zeby np. ekonomicznie jechac lub scigac sie... To dla mnie sa jedne z najwazniejszych danych... I to co najlepsze do ilu twoj samochodzik moze sie rozpedzic bez oporow wiatru...

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Ja przed remontem silnika pojechałbym na hamownie sprawdzić jak się mają 22 letnie rumaki I potem po remoncie zobaczyć ile ich przybyło :mrgreen:
    1984 GTV6 3.2 24V

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał radek155
    Sorry za OT ale oglądałem wczoraj na TVN Turbo jak koleś kupił ścigacza za 1000 funtów, włożyłw tuning 2 500 funtów, pojechał na chamownię i okazało się, że z 94 KM podawanych fabrycznie ma 93,5 hehehehehehheheheh
    hehehe no, oglądałem to, angol sie wykosztował i ... stracił

  5. #15
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    moninika, To co piszesz o mocy Daewoo Leganzy i Alfie Romeo 156 to tez nie do konca tak jest.
    Ty czujesz moc przeniesiona na droge ktora obiawia sie przyspieszeniem (jak najlepsza zdolnoscia rozpedzania samochodu), hamownia daje Ci wykres mocy silnika.
    Mowiac ze leganza miala 130 kucy a Alfa 160 i ze wciska jak cholera tez jest bledem bo nalezy pamietac o roznych masach samochodow. W Alfie przy obojetnie jakim silniku masz bardo dobry stosunek mocy do masy samochodu. Poza tym jak zauwazyc pewnie zdolalas Alfa ma specyficznie zestopniowana skrzynke biegow tak zeby korzystac z jak najwyzeszego momentu obrotowego.
    Tak nawiasem mowiac to nie jest wazna moc silnika tak bardzo jak moment obrotowy.
    Noe wiem czy zrozumiale napisalem jak cos to mnie poprawcie.

  6. #16
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Byłem wczoraj na hamownii w Ożarowie (innercja), koszt pomiaru naprawdę niski bo 50zł. Z Rzeszowa przyjeżdża tam naprawdę bardzo dużo aut (za dwa dni znów jedzie kilka aut) i może dlatego było tak tanio. Cały wyjazd kosztował mnie 100zł, z Rzeszowa do Ożarowa jest dokładnie 117km w jedną strone. Na trasie pobiłem rekord spalania, jadąc w trzy osoby ze średnią prędkością 100-120km/h uzyskałem wynik 3.8l

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    w Krakowie można za 50 zł shamować sie na obciążeniówce - wystarczy sie doczepic do jakiegos dynoday w TTC (teraz sie gdzies przenosza wiec maja przerwe)

  8. #18
    Piotrek 147
    Gość

    Domyślnie

    1 mój silnik miał 148 KM ( 340Nm)
    2 ma teraz 130 KM (288 Nm)

    sprawdzone na hamowni...

    czekam teraz na 3 silnik (ten będzie miał ok 180KM i 400 Nm )

  9. #19
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Trochę temat odgrzeję 8)
    Dzięki uprzejmości mojego Przyjaciela, 1 maja miałem okazję sprawdzić swoją Bellę na hamowni.
    Katalogowo Alfa Romeo 33 1.7 16v z katalizatorem dysponowało mocą 129 KM i 148 Nm.
    Biorąc pod uwagę, że Bella obecnie ma 17 lat, nie posiada katalizatora i ma wymieniony standardowy filtr powietrza na stożek K&N z dolotem zimnego powietrza, wyniki są jak najbardziej zadawalające :twisted:

    134,7 KM i 159 Nm

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...5f1649bae.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...a0d575f00.html

  10. #20
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    hmmm.. i ja swoja sie chyba wybiore. W wawie na młodnickiej kiedys niedrogo hamowali o ile dobrze pamietam

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Hamownia
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 29-07-2016, 14:42
  2. Hamownia - 49 zł
    Utworzone przez yeye w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-03-2012, 16:48
  3. Hamownia
    Utworzone przez Mariano_lodz w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 09:28
  4. [156] hamownia
    Utworzone przez atanek1970 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 17:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory