Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: [155] Zawias

  1. #1
    Zun
    Gość

    Domyślnie [155] Zawias

    Jak w temacie. Za bardzo mi dobija na nierównościach i nie jest tak sztywny jakbym chciał. Może coś poradzicie , nie chce wydawać 1000 pln na zawieszenie sportowe. Po pierwsze na allegro jest sporo sportowych sprężyn do różnych fiatów i lancii , z czego spokojnie można brać do 155 ?

  2. #2
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie Re: [155] Zawias

    Cytat Napisał Zun
    Jak w temacie. Za bardzo mi dobija na nierównościach i nie jest tak sztywny jakbym chciał. Może coś poradzicie , nie chce wydawać 1000 pln na zawieszenie sportowe. Po pierwsze na allegro jest sporo sportowych sprężyn do różnych fiatów i lancii , z czego spokojnie można brać do 155 ?
    Witam


    Powiem tak krótsze sprężyny do seryjnych amorków średnio na pewno będzie bardziej twardo, ale będzie tez cię wybijać na nierównościach to nie jest dobre połączenie na dłuższa metę, poza niektórymi wyjątkami sportowe sprężyny wymagają zastosowania amortyzatorów o odpowiednio zwiększonej sile tłumienia i dostosowanym do sprężyny zakresie pracy. Te nieliczne, które mogą być montowane z seryjnymi amortyzatorami, są zwykle niewiele twardsze i minimalnie krótsze od seryjnych wiec nie wiem czy o to ci chodzi a jeśli zmienisz na komplet wtedy na pewno będzie twardo i co najważniejsze bezpiecznie

    Pozdrawiam
    [*]


  3. #3
    Zun
    Gość

    Domyślnie Re: [155] Zawias

    Cytat Napisał robak#21
    Cytat Napisał Zun
    Jak w temacie. Za bardzo mi dobija na nierównościach i nie jest tak sztywny jakbym chciał. Może coś poradzicie , nie chce wydawać 1000 pln na zawieszenie sportowe. Po pierwsze na allegro jest sporo sportowych sprężyn do różnych fiatów i lancii , z czego spokojnie można brać do 155 ?
    Witam


    Powiem tak krótsze sprężyny do seryjnych amorków średnio na pewno będzie bardziej twardo, ale będzie tez cię wybijać na nierównościach to nie jest dobre połączenie na dłuższa metę, poza niektórymi wyjątkami sportowe sprężyny wymagają zastosowania amortyzatorów o odpowiednio zwiększonej sile tłumienia i dostosowanym do sprężyny zakresie pracy. Te nieliczne, które mogą być montowane z seryjnymi amortyzatorami, są zwykle niewiele twardsze i minimalnie krótsze od seryjnych wiec nie wiem czy o to ci chodzi a jeśli zmienisz na komplet wtedy na pewno będzie twardo i co najważniejsze bezpiecznie

    Pozdrawiam
    Ale ja nic nie pisałem o obniżaniu. Wysokość oryginalna mi pasuje , 155 jest dość nisko postawiona nad ziemią , imho obniżanie jest bez sensu. Chodzi o utwardzenie.

  4. #4
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    no to tak jak pisałem ,
    Cytat Napisał robak#21
    zwykle niewiele twardsze i minimalnie krótsze od seryjnych
    badz same amorki o innej sile tłumienia w odróżnieniu od poprzedniej opcji takie rozwiązanie jest jak najbardziej zalecane do tego + elementy poliuretanowe na przykład z http://carhard.pl/
    [*]


  5. #5
    Zun
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał robak#21
    no to tak jak pisałem ,
    Cytat Napisał robak#21
    zwykle niewiele twardsze i minimalnie krótsze od seryjnych
    badz same amorki o innej sile tłumienia w odróżnieniu od poprzedniej opcji takie rozwiązanie jest jak najbardziej zalecane do tego + elementy poliuretanowe na przykład z http://carhard.pl/
    A skąd amorki w rozsądnej cenie ?? Slyszałem ze 155 po 95 (po faceliftingu) wprowadziło sztywniejsze zawieszenie - może spróbowac zaadoptować zawias z 155 po 95 , tylko nie wiem czy tam przypadkiem nie są montowane dłuższe wachacze , a co za tym idzie inne łożysko mcpersona , a co za tym idzie może być też inny amor - wszystko może , bo nie wiem jak to sobie producent wymyślił

    pozdrawiam

  6. #6
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Wachacze są takie same , kup amory od V6

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  7. #7
    Zun
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155
    Wachacze są takie same , kup amory od V6
    Jestes pewien , ze amory od 2.5 v6 maja wieksza sile tlumienia ? Wyczytalem w jakims bzurnym artykule na necie ze jest naodwrot . Oczywiscie artykul byl marny i mial wiele bledow , ale wole spytac na wszelki wypadek.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    Andrzeju we V6 są inne zwrotnice

  9. #9
    Zun
    Gość

    Domyślnie

    Czy moge założy sportowe sprężyny z tipo/tempra/dedra/bravo lub z jakiegos innego ?? Trudno dostac sportowe do 155 , do wyzej wymienionych latwiej

    pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155 1.8 TS 16V
    Postów
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista Zobacz post
    Andrzeju we V6 są inne zwrotnice
    Czyli amorki V6 do TS 16V nie spasuja ? A czy jest wogole cos mocniejszego niz "seria" .. oprocz B6 ?

Podobne wątki

  1. [159] Zawias - kompleksowo
    Utworzone przez 3voQ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-04-2014, 08:32
  2. Zawias na raz?
    Utworzone przez Pisiordini w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 20:05
  3. Zawias drzwi.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-10-2007, 08:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory