Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: 156 Ti czy 159?

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar Paweł_
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Giulietta
    Postów
    1,233

    Domyślnie 156 Ti czy 159?

    szukam i szukam od miesiąca 159... i już sam nie wiem, może szczerze pomożecie w czym problem? max 35tys i konieczny motor co najmniej 140km(obojętne czy diesel czy benzyna) jak w opisie taka oto aukcja:

    http://superalfa.otomoto.pl/alfa-rom...C21599582.html

    powiedzmy że za 30tys to auto idzie bo rozmawiałem ze sprzedawcą( swoją drogą jego opinie już znam na temat 159 do 35tys

    i jak w tytule w którą stronę myślicie by iść? czy 156- na pełnej opcji w ver. ti czy dalej szukać 159 z ww wymaganiami do spełnienia

    Dzięki za wszystkie sugestie

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Nie wiem jakie ten Pan ma opinie o 159-ce do 35 tysięcy, ale powiem Ci, za 37 tysięcy kupisz już sensowny egzemplarz. Dobrze doposażoną wersję 120-konną JTD z 2006 roku, albo średnio wyposażoną 150-konną. Nie wiem, jakiego modelu 159 szukasz, bo może masz wysoko postawioną poprzeczkę przy tym pułapie finansowym, ale ten samochód od 156-ki dzieli przepaść jakościowa. Wnętrze, sztywność karoserii, wyciszenie, tłumienie nierówności - wszystko jest dużo, dużo lepsze w 159 i warte dołożenia paru tysięcy, jeżeli już obracasz się w tych okolicach finansowych. I nie zasadzaj się tak na tą moc 140 koni i ani deczko mniej, bo kupując 1.9 JTDm 8V będziesz miał na "stocku" ok. 130KM, mocy ci zacznie brakować - zrobisz sobie 150-160 KM i będzie dobrze. A z takim silnikiem w tym przedziale finansowym możesz znaleźć ŁADNĄ 159.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Paweł_
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Giulietta
    Postów
    1,233

    Domyślnie

    wymagania takie by z tyłu korbki nie byłobo i takie egzemplarze niestety są, jakby 159 ważyła z 1200kg to by 120KM wystarczyło no ale przy jej masie fajnie byłoby mieć 150konną ver. lub taką jaka była swego czasu w gdańsku fajna oferta( 185km benzyna) niestety za daleko od mej miejscowości...trzeba szukać dalej ale chyba nie uda mi sie w tym roku kupić

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł_NS Zobacz post
    gdańsku fajna oferta( 185km benzyna) niestety za daleko od mej miejscowości...trzeba szukać dalej ale chyba nie uda mi sie w tym roku kupić
    Szukając auta i znajdując takie, które spełnia moje wymagania, do tego sprawdzone, to raczej bym się odległością nie sugerował. Kappa Coupe, które spełniała moje wymagania przyjechała aż z Verony.

    Nie mam nic wspólnego z Panami z owego komisu, ale bolid naprawdę wart wycieczki. Nie wiem tylko, czy jeszcze jest.

    Przy okazji - kolega Zwierzak położył na kolegę szerszenia laskę, wbrew danemu słowu. A słowo droższe pieniędzy.
    Zwierzaka więc, jak to fajnie ktoś ujął "ozięble żegnamy"!
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł_NS Zobacz post
    wymagania takie by z tyłu korbki nie byłobo i takie egzemplarze niestety są, jakby 159 ważyła z 1200kg to by 120KM wystarczyło no ale przy jej masie fajnie byłoby mieć 150konną ver. lub taką jaka była swego czasu w gdańsku fajna oferta( 185km benzyna) niestety za daleko od mej miejscowości...trzeba szukać dalej ale chyba nie uda mi sie w tym roku kupić
    Pierdoły, że się tak mało elegancko wyrażę. Już pisałem - mało która 120-konna ma faktycznie 120 koni. Najczęściej na hamowni auto deklaruje moc ok. 130 KM. I ja osobiście nie mam żadnych problemów, poruszając się takimi samochodami - ani nie jestem zawalidrogą, ani nie narzekam na brak "pary" na autostradzie, w dodatku nie muszę się martwić o żywotność silnika, bo te motory robią bez najmniejszego problemu 300 tysięcy kilometrów. Nie wiem, czy masz zamiar urządzać tym samochodem wyścigi spod świateł, bo do tego ani wersja 120 ani 150-konna się nie nadaje, ale do zupełnie normalnej, dynamicznej eksploatacji, spokojnie się to nadaje. Dla mnie graniczną kwotą za 156-kę jest 25 tysięcy. Wszystko powyżej to już tylko kwestia chęci posiadania właśnie takiego modelu.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    TG
    Auto
    Mito QV
    Postów
    97

    Domyślnie

    Ja bym się nawet nie zastanawiał i brał 159. Poczekaj trochę albo jedź do tego Gdańska, na pewno tego tysiaka za benzynę urwiesz z ceny

  7. #7
    camel
    Gość

    Domyślnie

    Witam Paweł NS to Nowy Sącz?

  8. #8
    Van Holden
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o wybór auta - za te pieniądze szukaj już 159, możesz rozglądać się za relatywnie świeżym i dobrze doposażonym egzemplarzem.

    Odnośnie tego, że warto jechać po auto na drugi koniec Polski - tak warto. Całe Podkarpacie zjechałem za E46'tką, byłem w Katowicach, Kielcach, Koninie i Łęcznej.. Nic, dosłownie nic, wartego uwagi. Aż tu nagle pojawiła się Beemka spod Szczecina. 150-konny diesel, rocznik 2002, M-Pakiet, podgrzewane fotele, roleta tylnej szyby, DSC, PDC, nagłośnienie Harman Kardon - 26.900. Pojechałem, obejrzałem, do domu wracałem już nowym autem. Za te pieniądze, tak wyposażonej E'46'tki, na allegro już nie widziałem.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Paweł_
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Giulietta
    Postów
    1,233

    Domyślnie

    tak z Nowego Sącza jestem Camel

    co myślicie o tych? dzisiaj się pojawiły:

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-1-9...C21907042.html ciekawe jaki problem ukryty?

    http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-15...tml#tabsAnchor przynajmniej szczery bo widać po kierownicy że ma już troche przelatane...

    http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-15...tml#tabsAnchor coś chyba żle klapa z tyłu leży patrząc na światła

    z tego Gdańska niestety już oferty nie ma;/
    Ostatnio edytowane przez Paweł_ ; 25-11-2011 o 21:59

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Paweł_
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Giulietta
    Postów
    1,233

    Domyślnie

    http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-15...tml#tabsAnchor gadałem ze sprzedawcą, powiedział że za 34tys puści auto, w czerwcu przyjechało do polski z holandi, zawieszenie zrobione, rozrząd niby za 20tys ma być do zrobienia, opony roczne letnie, jak nie zejdzie na dniach to się poważnie zastanowię czy w tyg tam nie obrócić

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory