Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Niedobór mocy Alfa 145

  1. #1
    Zlomi
    Gość

    Domyślnie Niedobór mocy Alfa 145

    Witam od niedawna mam swoja alfę 145, kupiłem ją okazyjnie bo okazało się że poprzedniej właścicielce urwał sie pasek rozrządu podczas jazdy. Niby szybko staneła ale rozrząd i tak był ustawiany pewnie. Problem polega na tym że samochód nie ma siły. Jechałem Fiatem Brava 1.6 na gazie który ma podobne parametry co ten i takie samo niby przyśpieszenie, ale odrazu zauważyłem że fiacior zostawił by mnie daleko z tyłu. Kolega się moja alfą przejechał i powiedział że teraz ma najwyżej 80 koni. Alfa odpala na zimnym bez problemu nie szrpie nie falują obroty nic się nie dzieje poprostu nie ma siły. Mechanik powiedział że to może być przestawiony wał korbowy na którym podobno jest jakaś miarka od 0-10. Zero to ustawienia fabryczne a na 10 czuć wyraźny spadek mocy. Podobno przy ustawianiu rozrządu ten wał lubi się przestawić na 10. Dodam że świece mają przjechane 15 tys. wykręcaliśmy je ale nie wygladają źle, kable nie powinny iskrzeć są boshowskie pewnie były wymieniane niby nic nie iskrzy, rzorząd i filtry wszystkie oprócz paliwa były niedawno wymieniane.
    <iał ktoś podobny przypadek i czy istnieje taka miarka na wale korbowym i czy faktycznie to cos zmienia w mocy.

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Carlos71
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 145 1.4 TS Pack Sport, jest GT 1.9 JTD
    Postów
    241

    Domyślnie

    Miarka istnieje faktycznie, musisz wyciągnąć akumulator, zdemontować (odkręcić) podstawkę pod nim, i teraz na dolnej części silnika będziesz miał takie okienko ok. 3cm x 3cm i tam będzie tam miarka. Jest to raczej pewne, że ktoś ustawiając rozrząd, nie ustawił wartości zerowej na wale (tzw. miarce) i przez to auto jest takie słabe

  3. #3
    Zlomi
    Gość

    Domyślnie

    Ok dzięki wielkie, jak tylko będe miał wolny cas i wolnego mojego mechanika (bo ja wszystko popsuje pewnie) to wezme się za to. Dużo jest roboty z ustawieniem takiego wału ??

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Carlos71
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 145 1.4 TS Pack Sport, jest GT 1.9 JTD
    Postów
    241

    Domyślnie

    Tak trochę jest, gdyż musisz ściągnąć pokrywę zaworów i zablokować wałki (do tego musisz posiadać blokady wałków), zrzucasz pasek ustawiasz wał w pozycji zerowej i z powrotem zakładasz pasek i wszystko skręcasz.

    dodam, żeby zaznaczyć, zapisać sobie miejsca przy ściąganiu panewek z wałków, żeby koniecznie wróciła każda na swoje miejsce, oraz pasek od rozrządu w miarę mocno (oczywiście z wyczuciem), gdyż po przejechaniu trochę km i tak się lekko poluźni.
    Ostatnio edytowane przez Carlos71 ; 27-11-2011 o 21:06

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-10-2015, 09:47
  2. Mało mocy alfa 147 1.9 JTD
    Utworzone przez mimo87 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 19:48
  3. Niedobór płynu DOT4.
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-02-2009, 22:26
  4. Alfa nie ma mocy!!!
    Utworzone przez bodzio_piotr w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-04-2007, 19:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory