Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Temat: Klocki hamulcowe do 145

  1. #21
    JaGGeR
    Gość

    Domyślnie

    Jakby coś, mam sporą zniżkę w intercarsie, części biorę na firmę, jeśli potrzeba coś konkretnego mogę wybadać cenę, pozdrawiam

    JaGGeR

  2. #22
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał JaGGeR
    Jakby coś, mam sporą zniżkę w intercarsie
    Ok dzięki.
    Przygotuje Ci listę części do sprawdzenia..

  3. #23
    JaGGeR
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rigobert
    Cytat Napisał JaGGeR
    Jakby coś, mam sporą zniżkę w intercarsie
    Ok dzięki.
    Przygotuje Ci listę części do sprawdzenia..

    Ok, w razie czego proszę o listę na priva, pozdro

  4. #24
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Jagger a ja Ci wyslalem jakies 2 tygodnie temu i do tej pory mi nie odpisales....

  5. #25
    ciechu
    Gość

    Domyślnie

    Rok temu robiłem kompletną wymianę hamulców, tzn:

    Zimmermann Sport (nawiercane):
    -przód 284mm x 22mm, model 230.2363.00, ok. 350pln
    -tył 240mm x 11mm, model 230.2356.50, ok. 150pln

    Ferodo DS Performance (czerwone):
    -przód Dł. 156 mm, Wys. 53mm, model FDS1052, ok. 230pln
    -tył Dł. 87 mm, Wys. 44,5 mm, model FDS1113, ok. 120pln

    Motul DOT 5.1 BRAKE FLUID
    - TEMP. 273 C, ok.40pln/0,5l


    Tak to wygląda z tego co mam w swoim arkuszu zapisane. Co do modeli to trzeba ewentualnie je sprawdzić, a ceny są z przed roku, ale także dokładnie ich nie pamiętam.

    Zakupiłem taki zestaw po tym jak ścigałem się kiedyś z pewnym Golfem GTI, kilka skrzyżowań późną porą, 5-6 razy ostre hamowanie na światłach ze 150-160. Nie ma się czym chwalić bo teraz wiem, że to była głupota. Skończyło się na tym, że płyn mi się zagotował i w pewnym momencie prawie całkowicie straciłem hamulce, jakby po prostu auto było wyłączone i przestała działać pompa. Zatrzymałem się kilka metrów przed nadjeżdżającą ciężarówką.
    Teraz taka sytuacja jest po prostu nierealna. Zestaw jest świetny, hamulce zatrzymują opony 225/35/18 bez problemu, auto po prostu staje w miejscu, nie ma mowy o przegrzaniu się płynu, popiskiwaniu, żadnego pylenia się klocków także nie zaobserwowałem. Jest sucho, czy pada deszcz, bez znaczenia, świetna modulacja, a ponieważ nie posiadam ABS-u(na szczęście) to jest to bardzo ważne. Co dwa-trzy miesiące biorę mały śrubokręt i przepycham tylko otwory w tarczy bo czasem się zapychają, ale to raczej normalne, że się tam zbiera brud z ulicy, błoto, klocki itp. po jakimś czasie. Po 15tys. klocków jest ponad połowa, tarcze mają rancik ok. 0,5-1mm i tak jak napisałem nie oszczędzam ich nic a nic. Hamowanie sprawia podobną frajdę jak przyśpieszanie.
    Jedyne co więcej mogę powiedzieć to tylko tyle, że mojemu szwagrowi Bremo Max w Skodzie Octavi pogięły się po 7tys. I powiedział nigdy więcej. Innych firm nie znam, nie miałem, więc się nie wypowiadam.
    Pozdro serdeczne i jeśli będę mógł to chętnie coś podpowiem w sprawach AR 145…

  6. #26
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciechu
    -tył 240mm x 11mm, model 230.2356.50, ok. 150pln
    to chyba malo? jak ja szukalem tarcz jakis czas temu to znalazlem jakies za 300 zl/sztuka

    przy okazji: co ile trzeba wymieniac plyn hamulcowy? ja swoj zmienilem 17 tys temu...

    update
    moge miec z tylu tarcze nawiercane, a z przodu zwykle?

  7. #27
    ciechu
    Gość

    Domyślnie

    150pln za tył, 300pln to na pewno za przód i tak właśnie napisałem. W alfach tarcze z tyłu są takie jak np. w CC 700 z przodu, więc koszty nie są duże. Co do tego czy z tyłu mogą być nawiercane to jak najbardziej, nawierty mają głównie za zadanie szybciej chłodzić tarczę, poza tym z tego co wiem to tylne hamulce to 20% ogólnej siły używanej do zatrzymania samochodu, ich zadaniem jest tylko to, żeby auto podczas hamowania nie stawało bokiem.

    Co do płynu to zaleca się wymianę co roku, najlepiej na wiosnę gdyż wtedy spada wilgotność powietrza, a nie po konkretnym przebiegu. Każdy producent samochodów, oraz każdy producent płynu podaje inne przebiegi. To nie jest duży koszt, ani nie ma przy tym zbyt wiele pracy, więc raz do roku nie zaszkodzi. Poza tym hamulce chyba są najważniejsze... :mrgreen:

  8. #28
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciechu
    Rok temu robiłem kompletną wymianę hamulców, tzn:
    Dzięki za pełne info. Masz browara za rzetelnego posta :!:
    Troche drogo to wychodzi, ale może rzeczywiście warto.

    A wie ktoś czy bez problemowo moge założyć do swojej 1.6 klocki z 1.8 :?:
    Poprzedni właściciel mojej belli zarzeka się, że założył klocki właśnie z 1.8. Są podobno ciut większe, co zaowocowało tym że tarcze równo się ścierają i nie robi się rant na krawędzi. I to jest fakt tarcze mam równiutko przytarte.

  9. #29
    ciechu
    Gość

    Domyślnie

    Z tego, co wiem to tarcze mają faktycznie ok. 2cm mniejszą średnicę a podobno zaciski takie same, więc klocki także powinny być takie same. Jeśli Ci się nie śpieszy to mam gdzieś w piwnicy oryginalne klocki zostawione na zapas. Jeśli będziesz chciał wyślę Ci ekonomiczną żebyś mógł sobie przymierzyć i się upewnić. Jak coś to pisz na PW. Dzięki za piwko. Pozdro


    Acha... Tarcze kupiłem na http://www.lewian.com.pl/ Dzwonisz bądź piszesz email, podajesz model samochodu, słyszysz cenę, akceptujesz, podajesz adres, następnego dnia jest kurier. Pełen profesionalizm i konkurencyjne ceny.

  10. #30
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciechu
    Z tego, co wiem to tarcze mają faktycznie ok. 2cm mniejszą średnicę
    Aż 2 :?: To dosyć sporo, przynajmniej tak mi się wydaje.

    Cytat Napisał ciechu
    a podobno zaciski takie same, więc klocki także powinny być takie same
    Z tego co tłumaczył mi poprzedni właściciel to podobno w 1.8 sa większe klocki i dlatego lepiej, równiej ściera się tarcza w 1.6.
    Napisze do niego, żeby podał mi numery katalogowe, bo na pewno ma.
    Cytat Napisał ciechu
    Jeśli Ci się nie śpieszy to mam gdzieś w piwnicy oryginalne klocki zostawione na zapas
    Nie spieszy mi się w ogóle... Całą operacje wymiany planuje na poczatek maja. Myślę, że wystarczyłoby zmierzenie przez ciebie tych klocków i do tego foto i myślę, że się sprawa wyjaśni.
    Ale dzięki za chęć pomocy :!:

Podobne wątki

  1. Klocki hamulcowe TRW czy nie TRW?
    Utworzone przez kiler_911 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 21:43
  2. [145] Klocki hamulcowe
    Utworzone przez kubatron w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-07-2009, 17:11
  3. Klocki hamulcowe
    Utworzone przez peep20 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-04-2009, 22:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory