Strona 27 z 182 PierwszyPierwszy ... 17181920212223242526272829303132333435363777127 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 1819

Temat: Alfa Giulia w 2014?

  1. #261
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Niestety nic nie wskazuje że giulia może być projektem typowo alfowskim( no chyba że rozciągnietą giuliettą )
    Od 1986 roku nowe modele Alfy nie są projektami typowo alfowskimi. A Giulia zgadza się, będzie rozciągniętą Giuliettą. Powstaje na platformie C-Wide. Ponoć jest już z grubsza gotowa.

    ---------- Post added at 00:19 ---------- Previous post was at 00:11 ----------

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    OK:
    1. jaki wpływ na produkcję Pandy ma chociażby produkcja 159? (ja nie widzę związku, no chyba, że brak możliwości produkcyjnych w koncernie, w co wątpię)
    2. to jak powinniśmy komentować przeniesienie produkcji Pandy z najbardziej wydajnej i jakościowo najlepszej fabryki w koncernie do Włoch a zamiast tego sprezentowanie nam Ypsilona, której sprzedaż i znaczenie są niewspółmiernie mniejsze?
    3. Alfa mogłaby zwiększać sprzedaż Pandy, jeśli byłby wokół niej zbudowany odpowiedni prestiż i "promieniowałaby" na tańszą markę (jak VW na Skodę w VAG chociażby), osłabienie pozycji Alfy to nie poprawa sytuacji Fiata - chyba, że rozpatrujemy to w kategorii krótkoterminowych korzyści finansowych - ale tak nie zarządza się międzynarodowymi koncernami
    4. zamknięcie muzeum w Arese, totalnie skopane obchody 100-lecia marki, zniszczenie silnika V6 - w krótkim czasie udało się zdeptać to, co jeszcze pozostało z chlubnej historii marki... w zamian za co? ja nic nie zauważam...
    Alfa 159 przynosiła ogromne straty, fabryka była nie rentowna, część załogi została zwolniona. Związki zawodowe w Pomigliano D'arco zaczęły strajkować. Marchionne w porozumieniu z rządem włoskim poszedł na ustępstwa. Obiecał produkcję w regionie popularnego modelu, aby gospodarka stanęła na nogi. W zamian fabryka musiała dorównywać najlepszym (Tychy). Wprowadzono 9 godzinny, 3-zmianowy system pracy, zaostrzono kontrolę jakości. I tak oto na liniach produkcyjnych, zamiast Alfy 159, mamy Pandę II.


  2. #262
    Użytkownik Świeżak Avatar AlfaWhiz
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 164 Q4
    Postów
    107

    Domyślnie

    Uwazam, ze taki plan jest lepszy od sprzedazy nas V. A. G.
    Dlaczego? Lepiej jest sprzedać Alfa Romeo markom Chrysler/Dodge, niż pozwolić VAG odratować markę? Czy VAG zrobił cokolwiek złego z którąkolwiek ze swoich marek? Może Lamborghini?

    Alfa Romeo w niemieckich rękach to byłoby idealne rozwiązanie na dzisiejdze czasy i ta prawda jest brutalna i niestety kole w oczy. Zarządzanie żelazną ręką, skrupulatne i solidne do bólu i pod spodem włoski design i mechanika. Nie sądzę, żeby niemcy zabili włoskie V6. Raczej by je reanimowali. Tak jak całą markę.

    Włosi nie sprzedali tyłka niemcom, sprzedali tyłek amerykanom. Świetna alternatywa.

  3. #263
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    saroo nie musisz mi przypominać w którym roku fiat przejął alfę ale nawet modele 33,145/6,155,164 (nawet nie wspominając 147,156 i 166) miały dużo więcej indywidualizmu i odmienności od fiata niż aktualnie produkowane modele.
    A pisząc projekt typowo alfowski mam na myśli auto które nie będzie dodge'm ze scudetto na masce bo to czy będzie na platformie giulietty czy jakiegokolwiek innego auta myśle interesuje większość średnio. A to że już jest podobno gotowa to słyszy się od dłuższego czasu,ale pozyjemy zobaczymy.
    Ja bym tylko chciał aby było to auto poważne,z jakimiś konkretnym silnikami ,ale znając decyzje marchione skończy się w najlepszym wypadku autem niczym nie różniącym się od giulietty poza rozmiarami i z silnikami 1.4 i 1.75 oraz dieslem 2.0,co da skutek taki że nie będzie ona stanowiła żadnej konkurencji dla marek niemieckich.
    Naprawdę uważam że gdyby alfa trafiła w ręce niemców mogło by z tego wyjść bardzo dużo dobrego.
    pozdr

  4. #264
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał void Zobacz post
    Dlaczego? Lepiej jest sprzedać Alfa Romeo markom Chrysler/Dodge, niż pozwolić VAG odratować markę? Czy VAG zrobił cokolwiek złego z którąkolwiek ze swoich marek? Może Lamborghini?
    No a Fiat zle zarzadza Ferrari?
    VAG spieprzyl jedna marke: SEATa, ktory mial budzic emocje, miec sportowy charakter a jak wyszlo kazdy widzi...
    Pozdro,
    Bartas

  5. #265
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    No a Fiat zle zarzadza Ferrari?
    VAG spieprzyl jedna marke: SEATa, ktory mial budzic emocje, miec sportowy charakter a jak wyszlo kazdy widzi...
    Ferrari i Maserati zanotowały w lutym ponad 50% spadek sprzedaży!
    Ale i Seat nie ma się czym pochwalić z wynikiem -12%. To najgorzej sprzedająca się marka w koncernie VW.


  6. #266
    Użytkownik Świeżak Avatar AlfaWhiz
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 164 Q4
    Postów
    107

    Domyślnie

    No a Fiat zle zarzadza Ferrari?
    Poczekaj jeszcze trochę, to się doczekasz hybrydy i diesla.

    Żarty na bok, grupa Fiat radzi sobie z markami, które mają mocną pozycję, słabiej z reanimacją. Brakuje świerzych pomysłów, konkretnego zarządzania, wizji, celu i podążania w określonym kierunku.

    Co do Seata, ubolewam, choć nie zapominajmy, że pełni on rolę taniej alternatywy. To taka Skoda, z większym polotem. Poza tym, Seat ze swoją dość marną ofertą chyba i tak nigdy nie miał się lepiej.

    Moim zdaniem, włoska technologia i pasja zarządzana z niemiecką precyzją to byłoby to. Teraz mamy włoski temperament zarządzania i amerykańską jakość i technologię.

  7. #267
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał saroo Zobacz post
    Ferrari i Maserati zanotowały w lutym ponad 50% spadek sprzedaży!

    Bo sprzedały 20 samochodów zamiast 40? W tym przypadku liczby bezwzględne są bardziej sensowne...

    ---------- Post added at 16:04 ---------- Previous post was at 14:38 ----------

    jarek1986, zauważ, że Giulietta jest zaprojektowana na nowej płycie, która była od początku projektowana dla Alfy Romeo, można ją kupić z niedostępnym we Fiacie silnikiem TBi i posiada system DNA, którego we Fiacie się nie uświadczy. Powiedziałbym, że w porównaniu do prezentowanych przez Ciebie modeli to ma dużo mniej wspólnego z Fiatem, co nie znaczy, że jest bardziej 'alfowska'.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #268
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    rodosauf przy całym szacunku ale to że giulietta ma dna i silnik tbi tylko podkreśla jak bardzo mało dzieli ją od fiata.Ja nie miałem okazji prowadzić julki ,natomiast siedziałem w paru i w paru fiatach bravo i ja osobiście nie dostrzegam wielkich różnic.nie traktuj tego jak atak i obrażanie julki bo uważam tak julke jak i bravo za bardzo udane i fajne autka.Ale we wnętrzu jest masa elemntów które wyglądają dla mnie identycznie jak we fiacie bravo,a przynajmniej ja tak się czułem siedząc w julce. Oprócz silnika tbi jej oferta opiera się na silniku 1.4 który pochodzi jednak od fiata.Tak wiem że fiacie bravo nie ma mulitair ale jednak t-jet i turbo benzinaw alfie mają sporo wspólnych cech.No i na pierwszy rzut oka i pierwszy dotyk ,drastycznie spadła jakość materiałów w porównaniu do poliftowej 147,może chociaż lepsza jest jakość montażu.
    A teraz spójrz na naprzykład alfe 156 czy 166. Ile jakichkolwiek elementów które można zobaczyć we wnetrzu jako żywo przypomina te zastosowane we fiacie? W 166 jestem gotów pójść o zakład że niema ani jednego takiego elementu,podobnie pewnie w 156 jak i 147.podobnie silniki twin sparki nie mają takich samych nawet dołów silników jak odpowiadające im pojemnościowe silniki fiata,podobnie zawieszenie.strasza generacja czyli 145/6,155 i 164 można łączyć z fiatem tylko zawieszeniem i płytą podłogową tipo/tempra-145/155,poza tym tak samo jak nowsza generacja zupełnie inne silniki poczynając od boxerów na v6 kończąc.
    Podsumowując według mnie obecnie produkowane alfy nie mają chcarakteru,nie mają nic do zaoferowania,dla mnie nie mają niczego co mogłoby spowodować iż będę chciał je mieć bo dna i tbi to raczej nie są przynajmniej dla mnie rzeczy dla których pragnął bym kiedyś ,jak będzie mnie stać kupic na przykład giuliette.
    Wszystko jest oczywiście kwestią gustu,ale ja jeźdzę 166 bo uważam ją za piękne auto bo uwielbiam diesla 2.4,który już nigdy nie wróci i żadne 2.0 nie jest w stanie go zastąpić i jedyne rzeczy które jeszcze mnie przy marce mogą zatrzymać kiedy już będe się pozbywałam obecnej alfy to 3.2 busso lub ewentualnie piękna 147 po lifcie bo dla mnie jest najpiękniejszym kompaktem jaki kiedykolwiek powstał ,julka nie wzbudza już we mnie emocji.A myśle że im dalej w las tym będzie gorzej z naszą ukochaną marką.
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 15-03-2012 o 17:50

  9. #269
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    pisze od dawna, Marchionne prowadzi politykę samobójczą..
    zaczynacie to rozumieć?
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

  10. #270
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    hmm...może nie tyle samobójczą co tylko i wyłącznie taką która ma przynosić zyski przy minimalnym wkładzie.dla nas fanów marki-wychodzi jednak na samobójczą ,bo przez bardzo długi czas,a może już na zawsze,nie będziemy widzieli modeli alf takich które byśmy faktycznie chcieli oglądać.Jeśli kiedykolwiek pojawi się następca 159 to będzie jedynie tworem chryslero-podobnym,podbnie będzie z zapowaidanym suv-em a na auto typu 166 to już bym wcale nie liczył,bo jedno już w koncernie jest i nazywa się lancia thema

Podobne wątki

  1. [Giulia] Alfa Giulia- 2015
    Utworzone przez KRS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 15655
    Ostatni post / autor: 18-11-2019, 20:00
  2. Alfa Giulia Sprint
    Utworzone przez Dymo w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 26-06-2012, 23:51
  3. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  4. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory