Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: ABS, ASR/VDC, prędkościomierz, gołe dupy

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie ABS, ASR/VDC, prędkościomierz, gołe dupy

    Mam pytanie: chciałem odłączyć doraźnie systemy elektroniczne, a przede wszystkim ABS gdyż mam problem z czujnikiem/łożyskiem w kole i system działa nieprawidłowo. I tak: wypiąłem bezpiecznik w desce rozdzielczej F42 7,5A od centralki ABS - efekt taki, że paliły się 3 kontrolki (ABS, VDC/ASR i wykrzyknik), nie działały te 3 systemy, EBD czyli rozdzielacz siły hamowania działał prawidłowo, natomiast niestety prędkościomierz w ogóle nie działał a komputer nie pokazywał wskazań typu spalanie chwilowe chociażby. Spróbowałem z drugim bezpiecznikiem od centralki ABS - F04 50A mieszczący się pod maską - efekt taki, że paliły się te same kontrolki, dodatkowo po przekręceniu kluczyka wyskoczyły komunikaty o błędzie systemów ABS, ASR/VDC i niestety również EBD failure. W praktyce jak się okazało - przynajmniej dobra zabawa była - EBD faktycznie nie działało. Natomiast prędkościomierz działał normalnie oraz komputer. No ale po kilkunastu próbach stwierdziłem, że no bez EBD nie ma mowy żeby jeździć bezpiecznie po drodze publicznej. Wie ktoś jak połączyć w tym przypadku przyjemne z pożytecznym? Żeby EBD zostało jak w pierwszym przypadku i jednocześnie działał prędkościomierz?? Ktoś mi kiedyś napisał, że po fizycznym odłączeniu choćby jednego czujnika powinno być ok. Ktoś ma propozycje?
    -> Jadąc Alfą, czujesz jakby Twoją duszę lizali aniołowie <-

    --- 148,7 KM @ 4200 obr/min ---
    --- 331,2 Nm @ 2165 obr/min ---

    www.cinsoft.pl

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    proponuje naprawić koło, łożysko czy co tam się uszkodziło i jeździć normalnie z wszystkimi systemami, w końcu jednak po coś one są tam wsadzone, a alfa bynajmniej moja czy twoja to nie rajdowe czy wyścigowe samochody

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    To nie jest odpowiedź na pytanie więc nie wiem po co kolejna osoba odpowiada w ten sam sposób - NIE na temat. Kiedyś założyłem podobny wątek jak problem się zaczął i takie same odpowiedzi. Panowie - z całym szacunkiem - prosze czytajcie o co chodzi a nie moralizatorzy w koło sami tylko. Skoro zadałem takie pytanie jest widocznie jakiś powód: może nie mam chwilowo pieniędzy, czasu, możliwości naprawy - cokolwiek. Poza tym pisze jak BYK! Że chce to zrobić doraźnie póki usterka nie zostanie usunięta. Dla wszystkich, którzy 158 raz będą pisać głupoty w stylu "gumowych drzew" itp - nie znacie odpowiedzi na pytanie to nie wypowiadajcie się. Dla waszej wiadomości jeździłem wcześniej Peugeotem 206 z 2004 roku ( który był nowszy od aktualnej alfy) i tam nie było ani ABSu, ani ASR tym bardziej żadnych ESP - żadnych systemów. I jakoś jeździło się tym samochodem prawie 7 lat i było bezpiecznie. Co wtedy też każdy powinien mówić - proponuje sprzedać ten samochód bo przecież nie ma systemów elektronicznych to nie powinno się nim jeździć bo jest taki w chu* niebezpieczny! No to tyle...
    Ostatnio edytowane przez kiler_911 ; 05-12-2011 o 17:48
    -> Jadąc Alfą, czujesz jakby Twoją duszę lizali aniołowie <-

    --- 148,7 KM @ 4200 obr/min ---
    --- 331,2 Nm @ 2165 obr/min ---

    www.cinsoft.pl

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    147 1.6 TS
    Postów
    519

    Domyślnie

    predkosciomierz bierze sygnal z czujnikow abs to chyba wyjasnia sprawe

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    No tak właśnie się domyśliłem. Ale zastanawia mnie zatem czemu w drugim przypadku gdzie też wszystkie systemy nie działały, prędkościomierz działał.
    -> Jadąc Alfą, czujesz jakby Twoją duszę lizali aniołowie <-

    --- 148,7 KM @ 4200 obr/min ---
    --- 331,2 Nm @ 2165 obr/min ---

    www.cinsoft.pl

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiler_911 Zobacz post
    To nie jest odpowiedź na pytanie więc nie wiem po co kolejna osoba odpowiada w ten sam sposób - NIE na temat. Kiedyś założyłem podobny wątek jak problem się zaczął i takie same odpowiedzi. Panowie - z całym szacunkiem - prosze czytajcie o co chodzi a nie moralizatorzy w koło sami tylko. Poza tym pisze jak BYK!
    W tytule tematu są gołe dupy a ja się pytam gdzie one są w tym temacie?

    Chyba nie wymagasz od forum odpowiedzi na pytanie jak popsuć swoją Alfę?
    No ale jeśli... jak Ci przeszkadza tak bardzo ta kontrolka to wyjmij z niej diodę i po kłopocie.
    Albo zaklej taśmą izolacyjną

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    Nie nie źle mnie zrozumiałeś. Nie chodzi mi o kontrolki. Tylko są 2 przypadki: albo działa EBD i NIE działa licznik. Albo działa licznik, ale nie działa EBD. A jak zrobić, żeby odłączyć ABS itd i żeby działał w dalszym ciągu EBD i licznik również funkcjonował.

    ps. gołe dupy to chwyt psychologiczno - socjologiczny hehe pozdro!
    -> Jadąc Alfą, czujesz jakby Twoją duszę lizali aniołowie <-

    --- 148,7 KM @ 4200 obr/min ---
    --- 331,2 Nm @ 2165 obr/min ---

    www.cinsoft.pl

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    bezpieczniki są w innych miejscach i odłączają inne urządzenia. Trzeba byłoby zagłębić się w jakieś schematy, żeby to wyjaśnić.
    A tak na marginesie to też wyjąłem ten bezpiecznik i wyłączyłem ABS. Hamulce są o wiele lepsze, skuteczniejsze. Pewniej się hamuje, bo wiesz, że nagle nie wiadomo czemu abs nie odłączy Ci hamulców i nie zmniejszy siły hamowania. Chyba zostanę bez absu )

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    Zaraz nas znów ukamienują za takie opinie... heh Spróbuje na dniach odłączyć jeden z bezpieczników ABS przy kole i wtedy na pewno odłączą się systemy i może faktycznie uda się, że prędkościomierz dalej będzie pokazywał swoje wskazania odczytując dane z drugiego podłączonego czujnika. Zobaczymy - tak tu jeden kolega kiedyś pisał na forum, że jeździł tak przez ponad rok i było wszystko w porządku i EBD również działało poprawnie.
    -> Jadąc Alfą, czujesz jakby Twoją duszę lizali aniołowie <-

    --- 148,7 KM @ 4200 obr/min ---
    --- 331,2 Nm @ 2165 obr/min ---

    www.cinsoft.pl

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Wskazania prędkościomierza to średnia z 4 czujników prędkości.
    Jeśli któryś odłączysz to będzie przekłamywał

Podobne wątki

  1. [GTV] Prędkościomierz
    Utworzone przez Oktan w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 01:29
  2. [GTV Spider] prędkościomierz AR Gtv po 99r
    Utworzone przez Lukas1020 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 13:49
  3. Prędkościomierz
    Utworzone przez medork w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-04-2007, 14:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory