Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: [156] Wartość rynkowa, czyli chytry dwa razy traci

  1. #1
    bialasik
    Gość

    Domyślnie [156] Wartość rynkowa, czyli chytry dwa razy traci

    Witam serdecznie grono fanów marki AR, jako że to mój pierwszy post na tym forum proszę o wyrozumiałość. :-)
    Jako, że fundusze powoli pozwalają na kupno auta, chcąc spełnić swoje motoryzacyjne marzenie postanowiłem, że wybiorę Alfę. Model 156 podobał mi się odkąd pamiętam, toteż z tym problemu nie ma. Nie interesuje mnie awaryjność zawieszenia - nie mam zamiaru robić kosmicznych, rocznych przebiegów. Do tego wnętrze Alfy po prostu urzeka, jest świetnie wykonane w porównaniu do niektórych aut (np. VW) w podobnej cenie.

    Niestety, do tej pory nie siedziałem w temacie wartości 156 na rynkach zbytu. Wprawdzie w niektórych wątkach na tym forum były podawane wskazówki dot. tego, od ilu PLN auto warto kupić, a od ilu należy się nastawić na skarbonkę, lecz wiadomo - idąc z duchem czasu te wartości ulegają zmianom.
    Chciałbym się dowiedzieć, od jakiej wartości warto zastanawiać się nad kupnem Alfy 156. Nie interesuje mnie nic poniżej 2001 roku, gdyż pragnę wersji po liftingu - chociaż tym wewnętrznym. Wybranym przeze mnie silnikiem jest 1.9 JTD. Autko musi posiadać klimatyzację.
    Jeśli jest możliwe, proszę o wyszczególnienie "cen minimalnych" 156 następująco: 156 z 2001 przed liftingiem wewnętrznym (tapicerka skóra/nie-skóra), 156 z 2001-2003 po lifcie wewnętrznym, przed zewnętrznym (tapicerka skóra/nie-skóra) oraz 156 >2003 po obu liftingach (tapicerka skóra/nie-skóra).
    Mam nadzieję, że nie proszę o zbyt wiele i zdaję sobie sprawę z tego, że można te dane uśrednić z zebranych statystyk z portali aukcyjnych, jednakże nie ufam handlarzom-magikom i ich dziełom sztuki, dlatego cenom tych pojazdów patrząc jedynie na otomoto też nie. Z góry dzięki za pomoc.

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar feuerland
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0TS 99/00
    Postów
    189

    Domyślnie

    hej cieżko będzie udzielić Ci informacji odnośnie cen za konkretne modele tym bardziej w opcji skóra/ nie skóra ponieważ nasze dywagacje nt cen opierają się właśnie na bazie tychże portali aukcyjnych, otomoto itd. Jeśli chodzi o wyposażenie to w przypadku aut używanych tej klasy nie ma ono zbyt dużego wpływu na cene i często jest tak że za autko bez skóry dasz więcej niż za model ze skórą...najważniejszy jest stan techniczny, skórka jest cacy ale wolałbym plaszczyć tyłek na najzwyklejszej tapicerce i mieć dobry zadbany egz. Co do cen to ogólnie możesz przyjąć ze polifta we wnętrzu kupisz fajnego za 15tys, full lift no to minimum 20tys za w miare zadbany egz. Ale pamiętaj że wyjątki się zdarzają niestety te negatywne częściej bo możesz kupić grata po pełnym lifcie za 23tys a fajna sztukę za 17 chociaż o ta ostatnia opcje to ciężko, taki już jest nasz rynek...Generalnie NIKT Ci nie powie: " stary za 20 tys to juz masz jak w banku super fure igła stan" no chyba że sprzedający...

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Przyzwoity egzemplarz JTD powinieneś dostać za:
    2001 - 15 tys.
    2002 - 17 tys.
    2003 - 20 tys.
    Ciężko rozgraniczyć na egzemplarze ze skórą, lub bez.
    Klimę z 2001 i nowsze będą już chyba miały wszystkie.
    Po prostu szukaj wersji Distinctive.
    Raczej nie licz na wymarzony kolor.
    Nie oczekuj, że 10 letnie auto będzie idealne.

    Oczywiście, trzeba posiadać czas i wiedzę, żeby znaleźć takowy egzemplarz.
    Na początek zajrzyj do bazaru, bo spora podaż tam panuje.
    Raczej kupuj od właściciela, najlepiej Alfisty.
    Omijaj ogłoszenia: igła, wypas, full opcja, pakiet chrom, Bosse.
    Im lepiej auto wygląda na zdjęciach, tym większe rozczarowanie na miejscu.
    Zanim się wybierzesz kilkaset kilometrów poproś o kilkadziesiąt zdjęć - mamy rynek Kupującego więc jeżeli kolesiowi nie chce się nawet zrobić zdjęć, to niech się buja...
    Poproś o pomoc kogoś na miejscu o przynajmniej wstępne oględziny.
    Zapowiedz, że przyjedziesz z miernikiem i jeżeli coś nie gra, to niech lepiej powie teraz.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  4. #4
    bialasik
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedzi powyżej. Rozumiem, że nie da się określić dokładnej granicy cenowej, jednakże te przedziały są bardzo pomocne i na pewno z nich skorzystam.
    Jeśli chodzi o miernik i takie tam, przed zakupem będę też pytał o numer VIN. Zaproponuję też podjazd do ASO w celu sprawdzenia pojazdu - jeśli wszystko będzie zgodne z tym co mówi sprzedający, płacę ja, jeśli nie - sprzedawca. Myślę, że to rozsądne wyjście.
    Czy orientujecie się ile wynosi koszt takiego sprawdzenia w ASO?

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Auto
    156SW 2.4 175@218KM Powerd by Cinsoft.pl
    Postów
    360

    Domyślnie

    Ostatnio sprawdzałem w Katowicach i kosztowało to 250PLN
    Zadzwoń i się zapytaj

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Barus91
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie / Wrocław
    Auto
    BYŁO: 12xAR BĘDZIE: numer 13 :)
    Postów
    1,984

    Domyślnie

    Ja dodam to, co piszę każdemu przy myślach: skóra/nie skóra -> TYM SIĘ NIE KIERUJ

    Koszt całego kompletnego, skórzanego wnętrza tj. foteli, kanapy, słupków, boczków i zagłówków tylnych to kwota rzędu 250zł+ za anglika i ok. 400zł+ za europejski komplet + 'chwila' zabawy (fotele i kanapa - odkręcenie kilku śrub, boczki podobnie - żadnych komplikacji - prosta sprawa jeśli NIE z Anglii... Natomiast kiedy kupisz te 'inne', różnica będzie polegała tylko na zmianie poszycia).

    Więcej info masz w moim temacie:

    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...z_anglika.html

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar matiniunia
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    AR 156 JTD 16V MJet 140 KM rocznik 2003 wer.Distinctive Giugiaro Sportwagon
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarzabek Zobacz post
    Ostatnio sprawdzałem w Katowicach i kosztowało to 250PLN
    Zadzwoń i się zapytaj
    Witam ja rok temu kupiłem 156 i robiłem taki przegląd w Puławach woj.lubelskie za 160PLN.
    No i okazało się wszystko w porządku aż do pierwszego 25* mrozu.
    Wszystkie pompowtryskiwacze do regeneracji. Po znajomości koszt naprawy ok 2tysPLN
    To tak tylko dla przestrogi- bo niektórzy mają znajomości w ASO i zawsze można coś oszukać

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał matiniunia Zobacz post
    pompowtryskiwacze do regeneracji
    To raczej nie była to Alficzka.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  9. #9
    kfz
    Gość

    Domyślnie

    Dokladnie, nie bylo pompowtryskiwaczy w Alfie.

    Co do ASO, to nie zawsze chodzi o znajomosci - czasami pracuja tam ludzie o niezbyt glebokiej wiedzy i dla nich diagnostyka nawet stanowi problem.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Auto
    156SW 2.4 175@218KM Powerd by Cinsoft.pl
    Postów
    360

    Domyślnie

    W moim przypadku to sprzedający nie wiedział do końca do jakiego mechanika pojedziemy. Wiedział tylko, że chcę sprawdzić wcześniej. Nic nie kombinował, nie bał się sprawdzenia. Czy znał się z kimś w ASO to nie wiem. Plus dla aso był taki, że pokazali mi historię serwisową z niemiec. Kupując używane auto trzeba liczyć się z tym, że coś może być nie tak i nie wyjdzie na sprawdzeniu.

Podobne wątki

  1. Wartość rynkowa pojazdu
    Utworzone przez gechu w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 21:03
  2. Coś trąmbi tak 3 razy
    Utworzone przez grzes1226 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 18:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory