Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Change Engine Oil - problem z wyzerowaniem "poziomu degradacji oleju"

  1. #1
    ziachu
    Gość

    Domyślnie Change Engine Oil - problem z wyzerowaniem "poziomu degradacji oleju"

    Witam,
    Dzisiaj u mojej żony w Mito (1.3 JTDm1 90KM z DPF) pojawiła się migająca kontrolka oleju i napis: "Change Engine Oil".
    Zdziwiło mnie to, ponieważ ostatnio auto miało przegląd (nie w ASO) i był wymieniony olej (na zgodny z normą 9.55535-S1 5W30) i filtr.

    Przeszukałem już forum pod tym kątem i w dziale dot. Alfy 159 znalazłem informacje o konieczności zerowania "poziomu degradacji oleju", oprócz standardowego licznika serwisowego.

    Zagłębiając się w forum znalazłem jak to zrobić przy pomocy FiatEcuScan i Elm327.
    Posiadam akurat ELMa (w wariancie bluetooth), ale zanim zabrałem się do tego uruchomiłem FiatEcuScan w trybie symulacji połączenia (Ctrl+F10).
    Niestety po wybraniu System->Service->Ctrl+F10->F7 nie ma opcji resetowania poziomu degradacji oleju...
    Rozumiem, że albo w Alfie 159 jest inaczej, albo FiatEcuScan w Mito tego nie obsługuje?
    Zna ktoś inny sposób?

    Z góry dziękuję za pomoc
    Ostatnio edytowane przez ziachu ; 20-12-2011 o 09:42

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziachu Zobacz post
    ...auto miało przegląd (nie w ASO) i był wymieniony olej (na zgodny z normą 9.55535-S1 5W30) i filtr.
    ...)
    W AR159 jest inaczej. Procedura wymiany oleju w twoim silniku przewiduje kasowanie alarmu inspekcji - jak ktoś tego nie umie robic albo nie ma czym to nie powinien się brać za wymianę. Najprościej i najtaniej jedź tam gdzie ci olej zmieniali i niech skasują inspekcję (wzięli za to pieniądze), a najdrożej jedź do ASO....
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    ziachu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    W AR159 jest inaczej. Procedura wymiany oleju w twoim silniku przewiduje kasowanie alarmu inspekcji - jak ktoś tego nie umie robic albo nie ma czym to nie powinien się brać za wymianę. Najprościej i najtaniej jedź tam gdzie ci olej zmieniali i niech skasują inspekcję (wzięli za to pieniądze), a najdrożej jedź do ASO....
    Ojjj to mi wszedłeś na ambicję - poszedłem tam, gdzie mi wymieniali olej: znaczy wszedłem do łazienki i spojrzałem w lustro pytając, czy wie jak usunąć tą inspekcję. Odpowiedź jest taka: Inspekcja skasowana (ustawione kolejne 35kkm), ale serwisowa - o innej (olejowej) nie wiedziałem.

    A tak na poważnie, to tylko ASO? Czy jakiś inny soft jeszcze pozwala zresetować tą "degenerację oleju"?
    Ostatnio edytowane przez ziachu ; 20-12-2011 o 10:45

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Takie wymiany to jest po prostu kasa dla serwisu, więc się zabezpieczyli, więc chyba pozostaje ci tylko serwis
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Ziachu! skąd jesteś ?

  6. #6
    ziachu
    Gość

    Domyślnie

    Z Warszawy

  7. #7
    Użytkownik Embrion Avatar dydeck
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR Mito 1,3 jtd 90km
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Ziachu! skąd jesteś ?
    witaj lechtak, witajcie wszyscy - pierwszy post.
    często przegladam to forum i trafiłem wreszcie na podobny problem - dokładnie żony auto, dokładnie ten sam problem z paląca kontrolka i poleceniem serisowym.
    pytasz sie Ziach-a. ja sie pochwalę , ze jestem z Wrocławia i jeśli kolego masz pomysł jak pomóc to chetnie posłucham lub spotkam.
    pozdrawiam

  8. #8
    ziachu
    Gość

    Domyślnie

    Obdzwoniłem różne ASO - ceny wahały sie od 120 do 250(Carserwis - sic!) pln.
    Słusznie założyłem, że ASO Fiata też sobie poradzi - tydzień temu w długi weekend zajechałem do Fiat Auto Roma, gdzie miły Pan powiedział, że samo wykasowanie inspekcji olejowej 61PLN, ale nie ma kim tego zrobić (to był długi weekend).
    W ostatni czwartek upewniłem się telefonicznie, że w sobotę będę mógł tego dokonać - dostałem potwierdzenie (ale bez gwarancji kolejki, bo elektronik może być zajęty) również ceny.
    Po przyjechaniu na miejsce w ostatnią sobotę był inny Pan, bo powiedział, że 150pln za podłączenie komputera. Niemniej nie dałem za wygrana i przytoczyłem rozmowę z zeszłego tygodnia. Po konsultacji (chyba z kierownikiem serwisu) samochód wjechał na halę, został podłączony do komputera i po chwili wyjechał bez migającej kontrolki. Rachunek wyniósł 60pln.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Ziachu nastepnym razem wpadnij na ktorys z czwartkowych spotow do KEn center - inspekcje olejowa bedziesz mial skasowana za friko lub przyslowiowe piwo

  10. #10
    ziachu
    Gość

    Domyślnie

    Pytałem się w temacie spotowym swego czasu - ale FiatEcuScan nie załatwi sprawy w Mito niestety

    Mały OT: spoty czwartkowe akurat mi konfliktują ze spotami innej grupy niemniej w końcu się postaram pojawić.

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 1.9 16V Brak mocy, problem z turbobarem, "have engine checked"
    Utworzone przez Pikarashi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-01-2016, 13:08
  2. [159] kontrolka oleju "change engine oil "
    Utworzone przez deathringer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 18:40
  3. Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 10:08
  4. "Engine presure low, no prceder switch off engine "
    Utworzone przez kris25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 00:23
  5. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-04-2010, 21:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory