Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: dziwne "chrobotanie"

  1. #1
    krystian147jtd
    Gość

    Question dziwne "chrobotanie"

    hej...pozdrawiam wszystkich pisze bo wczoraj zauważyłem dziwny dźwięk i mam nadzieję że ktoś mi pomoże tutaj, z góry mówię że wymieniałem rozrząd, całe zawieszenie filtry oleje, wszystko co należy nie całe 2 tys km temu, zostało jeszcze sprzęgło które działa prawidłowo. Po zdjęciu nogi z gazy na każdym biegu coś chrobota, w środku jest to mało słyszalne ale na zewnątrz jest to naprawdę głośne. słychać metaliczny dźwięk. dziwne bo podczas trzymania na pedale gazy nic się nie dzieje, odgłos pojawia się gdy po prosty popuszczę mu gazu. cos jest nie tak chyba z układem przenoszenia napędu mam nadzieję że ktoś, że ktoś mi odpowie co. Jakieś pomysły??

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Weron
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wierzbice
    Auto
    Ford Fusion U.S.A 2.3 Benzyna
    Postów
    495

    Domyślnie

    sprawdź tłumik czy czasem nie lata sobie na tym elastycznym łączniku koło katalizatora.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie/Kruszwica
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd
    Postów
    773

    Domyślnie

    u mnie coś hałasowało po zdjęciu nogi z gazu i tym czymś był katalizator lekko się rozpadł w środku

  4. #4
    kamiloniemy
    Gość

    Domyślnie

    A na niskich obrotach i jałowym biegu jeszcze gorzej chrobocze?Jeśli tak to poduszka silnika.

  5. #5
    krystian147jtd
    Gość

    Domyślnie

    odgłos jest tylko na "biegu", dziś byłem u kilku mechaników, wyszło że niby przegub, jutro mam mieć założony nowy chyba że stary będzie ok, wtedy dalej beda szukać co może być przyczyną, poduszki zmieniałem nie cały rok temu i są raczej ok, katalizator też, zgadywanki....

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Krzychu52
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    AR 156 1.9 JTD SW 2001 Październik Azurro Nuvola, Alfa Romeo 155 1.7 94
    Postów
    350

    Domyślnie

    Moim zdaniem padnięty przegub słychać by było przy skręconych kołach jak wolno jedziesz. A sprawdzałeś koło pasowe?? Ono jest złożone z części metalicznej połączonej z gumową, możliwe że to koło pasowe padło.

  7. #7
    krystian147jtd
    Gość

    Domyślnie

    dźwięk się zmienił. teraz słychać go bez przerwy, przy skręcie bardziej....bez względu czy go ciągnę teraz czy hamuje silnikiem...zdaje się na mechanika, jeśli nie przegub będzie szukał co....

  8. #8
    bodzio8324
    Gość

    Domyślnie

    sprawdź czy masz dokręcone śruby w kołach, wiem że to wygłąda na głupią porade, ale miałem nie dawno taki przypadek, byłem za granicą (1000km od domu) i najpierw były pojedyncze stuki, po ok 30km stuki były już dobrze słyszalne w srodku, myślałem ze przegub mi pada, chrobotanie narastało z każdym km, nawet zajechałem do mechanika, który stwierdził że to nie przegub ale co to on nie wie i wysłał mnie do serwisu alfa romeo ok 120km dalej, po przejechaniu jeszce kilku km wrażenie było takie jakby zaraz miało się coś zmielić w kole, stwierdziłem że na najbliższym parkingu rozbieram koło i szukam przyczyny bo tak nigdzie nie dojade,jak chciałem poluźnić śruby w kole to ku mojemu zdziwieniu okazał się że śruby już są luźne,po dokręceniu śrub cisza jak makiem zasiał i już do serwisu nie trzeba było jechaćdodam że i ja i mechanik u którego byłem, stukaliśmy w koło z każdej strony jak auto stało na podnośniku zeby sprawdzić czy czasem to nie łożysko w kole ale koło tak się zaklinowało ze żaden luz nie był wyczuwalny a jak jechałem to chrobotało co raz głośniej a co dziwne to na kierownicy nie było czuć jakiś wibracji czy coś w tym stylu więc nie pomyślalem ze to może być luz na śrubach od koła

  9. #9
    jurandw
    Gość

    Domyślnie

    Miałem dokładnie to samo i problemem były dwa przeguby, ten od lewego koła, oraz wewnętrzny. Ten od lewego koła chrobotał przy skręcaniu, a ten wewnętrzny przy zmianie biegu i dodaniu gazu.

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar malutki
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    154

    Domyślnie

    krystian147jtd - rozwiązałeś już może swoją usterkę, bo mam podobne objawy w swojej alfie, jakie opisywałeś w pierwszym poście

Podobne wątki

  1. Drgania, wibracje oraz dziwne "piszczenie"
    Utworzone przez konrad53 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-06-2015, 12:31
  2. [159] 2x problemy. Skrzynia biegów orazi "chrobotanie" czegoś
    Utworzone przez Scorpio w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-10-2014, 09:38
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 23:09
  4. [159] Słyszę "chrobotanie" na pedale hamulca
    Utworzone przez mariuszoles w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 08:30
  5. [156] Dziwne "skoki" obrotow na 5 i 6 biegu przy p
    Utworzone przez Lord Jim w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-02-2008, 09:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory