Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Sprzeglo ALFA 166 3,0V6 pomocy!!

  1. #1
    areks
    Gość

    Domyślnie Sprzeglo ALFA 166 3,0V6 pomocy!!

    Witam
    Chcialem sie Was poradzic poniewaz mam problem ze sprzeglem w mojej 166tce.
    Jest tam motor 3,0V6 rok 2000,objawy przy wciskaniu sprzegla jakies takie dziwne chrobotanie, czasem jak bylem w kanale slyszalny taki stuk z okolic skrzyni biegow.
    Pedal z rana wchodzi OK ale zauwazylem ze jak juz sie to wszystko nagrzeje chodzi ciezko i czuc taki dziwny opor.
    Mam w zwiazku z tym pytanko do uzytkownikow AR 166, co to moze byc?
    Jak mozna dokladnie zdiagnozowac co to bedzie na 100%.
    Mam tu u siebie troche ciulastych mechanikow ktorzy na wloszczyzne nie chca patrzec.
    Bylem u jednego i mowil mi ze cos ze sprzeglem, zebym jezdzil, az cos padnie wtedy wymienie cale sprzeglo wraz z lozyskiem oporowym.
    Czy to moze byc lozysko oporowe?
    Bede wdzieczny za wszelkie porady na forum lub na priva.
    Pozdr
    Rudi

  2. #2
    kaiowas
    Gość

    Domyślnie

    Na 100% bedziesz wiedział dopiero jak bedzie skrzynia wyjeta,po Twym opisie raczej wykluczam pompe czy tez wysprzeglik,czy moze to byc łożysko?-hym raczej nie ,łożysko moze szumiec,moze wydawac dziwne odgłosy,ale nie powinien ciezej chodzic pedał,jezeli chodzi o opór na pedale to w 90% bedzie juz dosc znacznie zuzyte "słoneczko"docisku i podczas wciskania sprzegła łozysko blokuje sie własnie o te zuzyte listki.a jaki tam masz przebieg i od kiedy tak sie dzieje i czy sie nasila?

  3. #3
    Fury
    Gość

    Domyślnie Re: Sprzeglo ALFA 166 3,0V6 pomocy!!

    Cytat Napisał areks

    Pedal z rana wchodzi OK ale zauwazylem ze jak juz sie to wszystko nagrzeje chodzi ciezko i czuc taki dziwny opor.
    Rudi
    :mrgreen:

    Spoko mam dokładnie takie same objawy w mojej siadasz wszytko chodzi ok
    Posmigam zrobie jakies 15-20 km po miescie i czuc przy naciskaniu w polowie taki opor i jak to przeskoczy to dalej dziala ok.
    Jak wybralem sie do Katowic to bylo tak ze po 100 km moglem czasami naciskac jednym palcem sprzeglo bo chodzilo tak lekko a za chwille musialem sie zprzec w fotelu zeby je wcisnac ;// hehe i tak na zmiane :roll:
    W poniedziałek mam nadzieje ze znajdzie czas mechanik i wymini całe sprzegiełko bo juz lezy za szafą pewnie z 2 miesiace :mrgreen:
    I jesli do tego czasu wytrzymasz to powiem Ci czy wymiana kompletnego sprzegla pomogla(tarcza docisk lozysko)
    Pozdrawiam

  4. #4
    areks
    Gość

    Domyślnie

    Przebieg jaki mam na zegarach to 135tys.km, kupilem auto nie dawno z Niemiec od Wlocha, silniczek sumie brzytewka(po diagnostyce)chodzi delikatnie nierowno,nie faluje a tak sobie drzy, poza tym oliwy nie bierze, takze mysle ze nie byl krecony ten przebieg.
    Fury jak bedziesz cokolwiek wiedzial,na ten temat to daj mi znac, bede wdzieczny.
    Tak z ciekawosci ile kosztuje taki komplecik sprzegla?
    Pozdr
    Rudi
    8)

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Brera 3.2 JTS Q4, Stelvio 2.0 Q4
    Postów
    60

    Domyślnie

    Pisałem już o tym, albo masz brudne sprzęgło, albo sie skonczyło.
    U mnie chodziło jak w Starze, mechanik troche je wyczyścił, ale było juz do wymiany.
    To przeskakiwanie to wina słoneczka na docisku. Łożysko w tym sprzęgle jest zatrzaskowe.
    Założyłem nowe Valeo w oryginale i chodzi super.

    Niestety zabolało portfel...
    Daevit Alfa Pomorze
    forum.alfapomorze.pl

  6. #6
    areks
    Gość

    Domyślnie

    Aha byc moze...nie czytalem Twoich wczesniejszych postow bo jestem tu od niedawna.
    Mozna wiedziec z ciekawosci ile kosztowac mnie bedzie taka impreza tj.cale sprzeglo+orientacyjne koszt i czas wymiany?
    Jakie masz autko?

  7. #7
    kaiowas
    Gość

    Domyślnie

    Przy wymianie sprzegła sprawdzajcie (lub powiedzcie by sprawdzic) koło zamachowe!-jest dwumasowe i czesto pekaja wew. sprezyny ,
    Cena odnowionego w ASO 2700 :shock:

Podobne wątki

  1. (Alfa 156 2.4JTD)Kolo dwumasowe i sprzeglo kpl.!!!
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25-10-2019, 14:48
  2. Sprzeglo Alfa romeo 147 jtd 115, HELP ME !
    Utworzone przez spdii w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 10:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory