Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: [155] Wyłącza się gaz nawet gdy jest zalany

  1. #1
    Piotrek3006
    Gość

    Domyślnie [155] Wyłącza się gaz nawet gdy jest zalany

    Witam wszystkich
    Ostatnio mam maly problem. Nie jest moze to cos drazniacego ale czasami mam tak ze mi sie gaz wylacza (tzn przelacza na bezyne) tak jakby go nie bylo. Nie zdaza sie to czesto ale tak jakby coraz czesciej... moze to tylko odczucie // jest to sekwencja!

    Myslalem czy nie da sie jakos bledow ze sterownika wykasowac czy cos takiego... jakis gazownik powiedzial mi ze to mapsensor... nie wiem czy mu wierzyc

    z gory dzieki za pomoc

    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar endriu73
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 2.4 SW ; AR 155 1,8 8V
    Postów
    323

    Domyślnie

    Czesc Piotrze.

    Niestety ja również mam problem z gazem i to od tak dawna że powoli do tego przywykam i nie chcę pokazywać się stale u moich gazowników.

    Miałem podobny problem jak Twój jednak nie przełączał się on czasami lecz z każdym tankowaniem coraz częściej.
    Problemem był złej jakości gaz tankowany u nas w lublinie i zapchana cała instalacja.
    Po przeczyszczeniu całego układu problem zniknął ale tylko na chwile ponieważ jak się później okazało w całym układzie pozostał środek czyszczący i auto nie miało siły na gazie.
    Po usunięciu resztek owego środka i przejechaniu 200 km nastąpił wybuch gazu (mam instalacje sekwencyjną) i rozwaliło mi cały kolektor ssący.
    Po wymianie pojechałem do gazowników aby stwierdzili przyczynę wybuchu.
    Okazało się, że to również jeszcze niedoczyszczona instalacja z ich chemicznych "czyścików". Ale do winy nie przyznali się w 100% ponieważ zganiali winę również na jakość gazu (a od kiedy czyściłem gaz tankowałem tylko na stacjach polecanych przez nich) więc całej kasy nie oddali :x

    Tak więc jedynie co przyszło mi na myśl czytając Twój problem to instalacja pełna tego syfu z taniego gazu.

    Koszt takiego czyszczenia to około 200-300 zł(nie pamiętam dokładnie) + cały gaz który masz w butli :wink:
    Mam nadzieje, że to wina jakiegoś niesprawnie działającego kabelka i naprawa rzędu kilku złotych :wink:

    Pozdrawiam

  3. #3
    Piotrek3006
    Gość

    Domyślnie

    Endriu73 dzieki za info. Ale u mnie to musi byc cos innego. Ja tankuje prawie zawsze na Shellu czasem na Tezecie ten gaz z +
    W sumie u mnie rzadko sie zdaza zeby sie przelaczal na benzyne ale czasem tak mu cos sie robi. Nie jest to zbyt uciazliwe ale zawsze cos daje do myslenia nie chce po prostu czegos przeoczyc
    A co do brudnego gazu to prawda jest on do kitu nawet na lepszych stacjach co widac w filtrach gazu ale wymieniam je czesto ( fazy cieklej co 5 tys i lotnej co 7 tys) wiec to raczej ale nie mowie ze na pewno nie to

    ale dzieki za informacje i nawiazujac do Twojej wypowiedzi ku przestrodze innym

    NIE TANKUJCIE GAZU NA NIEZNANYCH STACJACH ( sugerujac sie cena bo i tak gaz jest 2x tanszy niz benzyna to te kilka groszy czlowieka nie zbawi )

    pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    440

    Domyślnie

    Piotrek3006 zobacz czy niemasz jakiś luzów na zapinkach od cewki, albo czy ci gaz niezamarza czasami w parowniku w reduktorze masz czujnik temp reduktora moze jakis kable sie załamał ?? na jaka temp masz ustawione przełaczanie sie gazu ?? Koledzy mamy wszyscy sekwencje i same problemy z nią
    AR 155 1.8 8V & AR 156 2.5 V6

Podobne wątki

  1. Sprężarka klimy włącza/wyłącza się, co jest?
    Utworzone przez Wiwix w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 14-05-2018, 13:25
  2. zalany body computer??
    Utworzone przez zieluch111 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 17:45
  3. zalany jtd
    Utworzone przez leksus w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 21:30
  4. Zalany silnik 2.0 TS
    Utworzone przez dududs w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 22:02
  5. [146] Zalany pilot od centralnego
    Utworzone przez paweldante w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2009, 10:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory