Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Szukam ogarniętego mechanika z okolic Świdnicy

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Majkel™
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    159 3.2 Q4
    Postów
    220

    Domyślnie Szukam ogarniętego mechanika z okolic Świdnicy

    Witam,
    jak w temacie. Kupiłem bellę zaledwie 3 dni temu, nie zdążyłem jej nawet porządnie wysprzątać, a ona już strzela fochy xD mianowicie wczoraj po lekkim przegonieniu jej (może z 600m, max 5,5tys obr.) silnik zaczął po kilkuset metrach delikatnie stukać przy dodawaniu gazu. Chciałem się dotoczyć do najbliższej bocznej drogi, jednak już po chwili, gdy zwalniałem na strzałce warunkowej, mrugnęła kontrolka oleju i 100m dalej, na zjeździe z drogi, samochód zgasł. Po tym nie zdołał już odpalić, ze względu na rozładowany akumulator. Pomyślałem, że zepsuł się alternator i zepchnęliśmy ją z kolegami na plac. Rano wróciłem dumny z naładowanym akumulatorem i zaliczyłem zdziwko... Alfa za pierwszym razem nie zareagowała w ogóle na kluczyk (tzn kontrolki na chwilę się zapaliły i bella padła - jakby coś od razu rozładowało aku). Poruszałem więc klemami i o dziwo załapała. Jednak jak odpaliła, to okazało się, że silnik strasznie stuka (coś jakby panewka - narasta wraz z dodawaniem gazu) a jak zapalę światła mijania, to świeci tylko przód - tylne lampy i podświetlenie deski gasną. Cały dzień w pracy byłem święcie przekonany, że obróciła się panewka, i czeka mnie wymiana silnika, ale nie daje mi spokoju ten rozładowany akumulator i dziwne zachowanie elektryki... Czy to możliwe, żeby alternator, lub coś innego tak hałasowało? Dodam, że na oględzinach przed zakupem w świdnickim ASO wyszło, że pasek alternatora jest popękany i trzeba go wymienić - poza tym Panowie chwalili bellę...

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    221

    Domyślnie

    Niestety jeśli to panewka, to koszty będziesz miał niemałe. Jak chcesz to mogę podjechać do Ciebie i posłuchać jak chodzi, bo 30 grudnia też odebrałem moją bellę od mechanika po zatartej panewce. Niestety nie znalazłem w Świdnicy ogarniętego mechanika, który podjąłby się tej roboty i trafiłem do p. Bajgrowicza w Michałowicach. Kawałek był, ale szczęśliwie ją do mechanika doholowałem a odebrałem już jeżdżącą. Jak chcesz się więcej dowiedzieć, to najlepiej dzwoń do mnie na 533510416. I oby to nie była panewka (choć objawy bardzo podobne do moich).

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Opel Vectra B, Alfa Romeo 156, 1,6 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Cytat Napisał buksal Zobacz post
    ...
    Niestety nie znalazłem w Świdnicy ogarniętego mechanika, który podjąłby się tej roboty i trafiłem do p. Bajgrowicza w Michałowicach. Kawałek był, ale szczęśliwie ją do mechanika doholowałem a odebrałem już jeżdżącą.
    Słabo szukałeś
    Obecnie robię swoją też po panewce, dzisiaj silnik wyjechał z budy
    Ja też mogę podjechać posłuchać/zobaczyć co się tam dzieje z silnikiem. Jak coś to pisz śmiało

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    221

    Domyślnie

    OoO a gdzie robisz? Bo jak ja szedłem do jakiegokolwiek mechanika, to albo słyszałem, że on robi diesle, nie ma czasu, weźmie się za to dopiero za miesiąc i ogólnie to jest złom i najlepiej sprzedać to jak najszybciej a jeszcze lepiej to od razu na złom oddać żeby inni nie mieli problemów. Może trochę przesadzam, ale na pewno tak sobie myśleli. a jak wreszcie trafiłem do mechanika oddalonego o 60km który widać było że się zna na rzeczy i nie marudzi, a na dodatek rodzina mojej dziewczyny serwisuje u niego wszystkie auta, to od razu zapadła decyzja komu oddam auto do naprawy.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Opel Vectra B, Alfa Romeo 156, 1,6 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Cytat Napisał buksal Zobacz post
    OoO a gdzie robisz?
    ...
    W samej Świdnicy
    Ogólnie tak jest jak piszesz. Większość mechaników tutaj woli robić VW bo to łatwo i szybko i jest tego sporo a jak przyjedzie ktoś czymś innym, wyjątkowym takim właśnie jak Alfa to nikt nie chce tego robić bo to według nich złom i syf a tym bardziej jak przychodzi do remontu silnika itp. Tak to już jest...

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    221

    Domyślnie

    A nie możesz się pochwalić gdzie dokładnie w Świdnicy nie boją się Alf? Bo naprawdę jestem bardzo ciekawy, a jak w przyszłości coś się stanie, to zawsze łatwiej jest podjechać na miejscu niż holować auto tyle kilometrów.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Opel Vectra B, Alfa Romeo 156, 1,6 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Cytat Napisał buksal Zobacz post
    A nie możesz się pochwalić gdzie dokładnie w Świdnicy nie boją się Alf? Bo naprawdę jestem bardzo ciekawy, a jak w przyszłości coś się stanie, to zawsze łatwiej jest podjechać na miejscu niż holować auto tyle kilometrów.
    Link w sygnaturce

  8. #8
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Bylem u kolegi w serwisie i jestem jak najbardziej zadowolony Dobrze mieć w mieście sprawdzonego mechanika, polecam
    Majkel mam nadzieję że sie uporasz z Włoszką, będzie kolejny kolega w klubie na spotach

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał YaSIuVKP Zobacz post
    Link w sygnaturce
    No tak. Nie pomyślałem. To jak będę miał problem z Alfą, to na pewno do Ciebie przyjadę. Obyś tylko nie kazał mi jej na złom oddać jak to inni już mi radzili

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Alex
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Świebodzice
    Auto
    ALFA 156 1,8TS 144KM 1998 Czarna Strzała
    Postów
    147

    Domyślnie

    W 147 w dieslu spotkałem się z sytuacja, że rozwaliło łożyska na alternatorze i działo się podobnie. Ale wizyta u Mechaniora rozwieje wątpliwości
    ~~~~~~~~ I'm not drunk! I just drive Alfa Romeo


Podobne wątki

  1. Szukam mechanika (lub kogos kto się zna) z Nowego Sącza lub okolic
    Utworzone przez caward w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-04-2015, 19:01
  2. Szukam mechanika z okolic Krotoszyna znającego się na Włoszkach
    Utworzone przez kashir w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-09-2012, 22:21
  3. szukam dobrego mechanika z Piły lub okolic
    Utworzone przez r0d1 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 18:42
  4. Szukam mechanika z Czestochowy lub okolic do Alfy 156
    Utworzone przez jptomczyk w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-01-2010, 10:53
  5. Szukam mechanika z Bielska i Okolic
    Utworzone przez GladArk146 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-08-2008, 15:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory