Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: obrócona panewka 1.8 ts

  1. #1
    radzik
    Gość

    Domyślnie obrócona panewka 1.8 ts

    Witam mam problem z moja kolejna alfa po kupnie silnik chodził idealnie, ale po 400 km obróciła sie panewka... mam problem i pytanie dotyczace wyjęcia tłoka z silnika, czy da sie to zrobic dołem po wyciagnieciu wału korbowego? Generalnie panewka obóciła sie na wolnych obrotach i na oko korbowód nie wyglada na zniszczony a wał jest delikatnie przytarty, ale zakład szlifierski twierdzi ze jak sie obróciła to na 100 % trzeba sprawdzic korbe przed ponownym montażem, nie chce sie pchac w nie potrzebne koszty i z ciaganie głowicy jesli ktos przerabiał podobny problem prosze o pomoc

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Niedawno zakończyłem remont mojego TS - zmieliło mi jedną panewkę korbowodową i jak się okazało dwie główne również przytarło. Tak, że służę radą:
    Aby wyjąć tłoka trzeba zdjąć głowicę. Ja na twoim miejscu wyciągnął bym wał i wszystkie korby i dał do sprawdzenia na szlifiernie. Wał jest na pewno do szlifu i nie ma tu co gdybać. Warto wymienić pierścienie tłokowe i simeringi wału. A i głowicę przy okazji warto by ogarnąć.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Wyjąć dołem to może sie da ale potem włożyć to już ciężĸo będzie raczej,czemu sie obróciła na wolnych?
    zlokalizowałeś juz przyczyne?

  4. #4
    radzik
    Gość

    Domyślnie

    tłumacze sobie ze przycierała sie podczas jazdy jechałem do pracy troche dostała po obrotach, zatrzymałem sie pracowała na wolnych z 2 minuty i zaczeła stukac, zapaliła sie kontrolka od oleju i zgasiłem. Po rozebraniu okazało sie ze prztarta na 1 cylindrze a reszta korb lata na boki wał do szlifu jeszcze go nie wyjałem ale nie chce z ciagac głowicy szlif plus panewki 350 zł wiadomo olej filtr uszczelka miski w taki sposób zamkne naprawe w ok 500 zł + kratka piwa moja alfa ma tylko 140 tys przebiegu, pewnego przebiegu serwisowana w fiacie od nowosci, głowica cicha nie kopciła nie ma co ruszac reszty auta zobaczymy co z tego wyjdzie

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Niestety ale to nie przyjemna awaria i czesto sie zdarza,z tego co pamietam to historia juz zna przypadki kiedy ktos robil szlif bez sciagania glowicy ale to juz ryzyko kolejnej awarii jezeli jednak korby maja odchylke,warto sprawdzic co bylo przyczyna?moze zaworek pompy oleju albo moze przegrzales?wentylator sie nie wlaczyl np jak dostawal silnik po obrotach
    Troche juz tych awarii bylo ale jednoznacznej odpowiedzi nie ma czemu sie tak masowo to dzieje,ja sie przymierzam do wskaznika cisnienia oleju w kabinie ale nie mam pomyslu jak go umiescic zeby wnetrza nie oszpecic.Nie watpliwie jednak przydalby sie taki wskaznik

  6. #6
    Tygrys.2000
    Gość

    Domyślnie

    jak się ustrzec przekręcenia panewki? powoli auto rozgrzewać nie katować? czy gdy naleje modyfikator plus to cos pomorze czy raczej niema szans? mi na wysokich obrotach strzeliła panewka tłok wyrwało wał połamało. za uzywany silnik dałem 2000 robocizna 1000 i do tego jakieś pierdoły typu olej i paski. i teraz się boje jej przypierdzielic na wyrzsze obroty

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    nie wiem,to jest jak grypa-kazdemu sie przytrafia mimo szczepionki.Nie sądze że w tej kwestii cos pomoze modyfikator itp.Bardziej bym sie sklanial w kierunku pompy oleju.
    okresowo przy zmianie rozrzadu jak ma sie przebieg w okolicach 200tys to sprawdzic luz panewek a poza tym cisnienie oleju w kabinie i tyle.Bedzie wiadomo kiedy mozna przypierdzielic

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Ja też myślę o wskaźniku ciśnienia oleju do kabiny, są chyba dostępne obudowy na lewy słupek z tym, że na 3 zegary - 2 trzeba by jeszcze jakieś wymyślić.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    Można by do tych trzech w słupku dodać amperomierz, cisnienie oleju i temperature oleju silnika, pytanie tylko czy sa takie zestawy.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Te obudowy na slupek sa na 1,2 i na 3 zegary.# fajniej wygladaja ale koszty sa tez niezle bo jeszcze aby moc wkrecic czujniki trzeba kupic adapter filtra oleju pod czujniki
    cisnienie i temp oleju oraz voltomierz bylyby w pyte

Podobne wątki

  1. 1.8 TS obrócona panewka - pytanie o numery silnika
    Utworzone przez pietrek1993 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-07-2013, 13:38
  2. Obrócona panewka Wymina silnika .
    Utworzone przez Simens208 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 23:06
  3. Obrócona, przytarta, wyrobiona panewka? 2.0 TS
    Utworzone przez Hoster w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 22:36
  4. Obrócona panewka V6 TB
    Utworzone przez Szeldo w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21-07-2011, 20:16
  5. obrócona panewka 1.8ts
    Utworzone przez lukka w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-11-2009, 23:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory