Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Insufficient engine oil pressure.. odpalanie przy -20 st.C

  1. #1
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie Insufficient engine oil pressure.. odpalanie przy -20 st.C

    Przy porannym odpalaniu na chwilę pokazał mi się komunikat "Insufficient engine oil pressure.." ...dalej coś żeby wyłączyć i włączyć silnik zdaje się. Domyślam się, że olej zgęstniał na tyle, że nie daje odpowiedniego ciśnienia.. no ale to raptem -20 st.C.. Stan oleju mam pełen, co prawda na dnich mam zamiar go wymieniać bo czas na to przyszedł.. ale myślałem, że te nowoczesne oleje nie powinny mieć takich problemów jak zbytnie gęstnienie na mrozie..

    Latam na Motulu tym pod DPF'a.. sprawdzę symbol.. Może warto zmienić na inny skoro temu się gęstnieje.. Miał ktoś taki komunikat może..? Jeśli tak, to na jakim oleju ?
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    wiesz co nie wiem czy mi sie cos podobnego nie wyswietlilo dzis albo wczoraj ale nie zdazylem przeczytac bo bylem tak skupiony na odpaleniu ze nic do mnie nie docieralo.Nie wiem dokladnie jaki mam olej bo wymienial mi wszystko kompleksowo Tomek ale jezeli jest taki jak na zawieszce to Kager 5W40

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    76

    Domyślnie

    Jizis Maria, widze, ze nie tylko ja sie ostatnio skupiam na odpaleniu
    Dzisiaj zalalem specyfik do diesla od shella i zobacze jutro na czym bede sie skupial

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar BeBe
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    SG
    Auto
    159SW 2008
    Postów
    236

    Domyślnie

    To jest chyba normalne. Jakby mi się na wyświetlaczu kobieta z nogami aż do ziemi się ukazała... to też bym nic nie zauważył. A dzisiaj -19,5 i od pierwszego puknięcia odpaliła.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    76

    Domyślnie

    Ja bede sprawdzal jutro.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    zapomnialem dodac ze jeszcze wczesniej sie modle i zegnam oby tylko odpalila.Przepraszam za OT

  7. #7
    Ygrek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    Przy porannym odpalaniu na chwilę pokazał mi się komunikat "Insufficient engine oil pressure.." ...dalej coś żeby wyłączyć i włączyć silnik zdaje się. Domyślam się, że olej zgęstniał na tyle, że nie daje odpowiedniego ciśnienia.. no ale to raptem -20 st.C.. Stan oleju mam pełen, co prawda na dnich mam zamiar go wymieniać bo czas na to przyszedł.. ale myślałem, że te nowoczesne oleje nie powinny mieć takich problemów jak zbytnie gęstnienie na mrozie..

    Latam na Motulu tym pod DPF'a.. sprawdzę symbol.. Może warto zmienić na inny skoro temu się gęstnieje.. Miał ktoś taki komunikat może..? Jeśli tak, to na jakim oleju ?
    Miałem to samo parę dni temu. Dopisałem się do wątku o problemach z odpaleniem.
    Auto po "łykendzie" się tak zachowało, a wcale nie było tak zimno.
    Wyskoczył ten komunikat, pojawił sie check, ale po 3-4 ponownych rozruchach pojechało dalej a check sam sobie później zgasł.
    Myślę że to wina mocno zgęstniałego oleju i już. Mało kto wymienia specjalnie olej na zimę w zwykłym aucie.
    Ja robię to tylko w Subarynie, cywilne auta jeżdżą na tym samym oleju cały rok

    Dzisiaj po nocy, gdzie rano było -26C, autko zapaliło od 1 dotknięcia i zero problemów.

  8. #8
    jasio
    Gość

    Domyślnie

    Ja w swoim zawsze przed odpaleniem lubię sobie ponaciskać pedał sprzęgła i dzisiaj(-23) chodził naprawdę ciężko. To pokazuje jak gęstnieje płyn hydrauliczny w układzie. Podejrzewam że silnikowy też tak ma. Normalna rzecz jak samochód pod chmurką to wszystko zamarza, gęstnieje i robi się twarde (mam na myśli uszczelki oczywiście).
    Ostatnio edytowane przez jasio ; 08-02-2012 o 12:12

  9. #9
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Dzisiaj odpaliłem webasto na pół godziny przed startem i oczywiście komunikat już nie mrygnął nawet.. ale tak czy siak, dla mnie zaskakująca sprawa..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasio Zobacz post
    Ja w swoim zawsze przed odpaleniem lubię sobie ponaciskać pedał sprzęgła i dzisiaj(-23) chodził naprawdę ciężko. To pokazuje jak gęstnieje olej w skrzyni. Podejrzewam że silnikowy też tak ma. Normalna rzecz jak samochód pod chmurką to wszystko zamarza, gęstnieje i robi się twarde (mam na myśli uszczelki oczywiście).
    A co to ma ze soba wspólnego? Gęstośc oleju w skrzyni nie ma żadnego wpływu na pracę pedału sprzęgła...

Podobne wątki

  1. engine oil pressure low
    Utworzone przez aniucha05 w dziale 147
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 24-07-2016, 00:06
  2. [Giulietta] insuff engine oil pressure stop & turn off engine
    Utworzone przez Bendzi w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-08-2015, 10:01
  3. Engine Oil pressure low
    Utworzone przez maciej.jurewicz w dziale GT
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 29-01-2015, 18:26
  4. Engine oil pressure low
    Utworzone przez dawidee26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 14:17
  5. Engine Oil Pressure Low
    Utworzone przez Jerry858 w dziale 147
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 00:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory