Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Gdzie psikać samostartem?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Auto
    a
    Postów
    47

    Domyślnie Gdzie psikać samostartem?

    Ktoś na forum pisał ze samosterty trzeba psiknąć w rurę pobierającą powietrze ciepłe z kolektora - ale gdzie jest ta rurka?
    Czy ktoś może podeśle schemat albo opisze obrazowo. Boję się wtrysnąć nie tam gdzie trzeba np do turbiny. A nie mogę od godziny znaleźć schematu silnika 1,9 JTDM
    Pilne! - ładuję aku bo już raz kręciłem przez 5 minyt i nie odpalił.
    Mario

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wieliczka
    Auto
    156 GTA
    Postów
    315

    Domyślnie

    Nie wiem czy to dobry pomysł żeby traktować JTDm-a samostartem...

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    159 2,4
    Postów
    124

    Domyślnie

    a wiesz gdzie jest filtr powietrza?wyjmij go i psikaj tam a druga osoba niech w tym momencie startuje.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2007
    Auto
    159 1,9 JTDM 150 KM
    Postów
    56

    Unhappy

    ja dziś odpalałem mastera samostartem - wynik rozwaliło vacum pompe. odkręcanie na mrozie bezcenne

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie

    Najlepiej, to nigdzie nie psikać.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Widziałem ostatnio w TV że są tacy, co psikają Plakiem i on też działa jak samostart ;-)
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Auto
    a
    Postów
    47

    Domyślnie Zapalił

    Dzięki wszystkim poważnym i nie. Nie znalazłem szczególnego miejsca więc podaliśmy między halogenem a chłodnicą. Nie mam pojęcia czy samostart pomógł....kręciłem z minutę i zapalił.
    Myślę, że już nigdy podczas mrozów nie kupie paliwa na Orlenie, jak lałem Shella albo BP to nie zamarzało
    Mario

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maikel
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    ALFA ROMEO 159, ASTRA II
    Postów
    333

    Domyślnie

    Nie do końca jestem pewien czy samo paliwo z tych stacji które wymieniłeś ma aż takie znaczenie , to znaczy :

    1 mam 159 i opla vivaro tankowane tylko na Bp przez x lat i też zdarzyło się że niedomagało na mrozach a vivaro to już vogule odpalenie to loteria aba moją nowe aku...
    2 w firmie mamy jeszcze vectre c 19 cdti 120km. tankowana tylko na schelu no i też poległa dwa dni temu przy odpalaniu

    dla sprostowania dodam że paliwo było standardowe nie altimate aniu v power bez żadnych dodatków ..

    może jak by było coś dodane to by było lepiej ale tego nie wiem więc paliwo czy to z bp czy z schella aż takiego znaczenia chyba nie ma choc
    sam słyszałem że bardzo sobie chwalą poliwo a schella .....

    3 brat ma BMW e 36 tankuje tylko na orlenie i pali zawsze bez względu na wszystko ostatni mu co prawda spzęgło zamarzło ale z odpaleniem nie ma najmniejszego
    problemu ,,,,na odpalanie wpływa naprawdę bardzo dużo czynników samochód w garaży czy na polu a jeżeli na polu to też nie bez znaczenia pozostaje gdzie on stoi czy
    między blokami czy na otwartym terenie gdzie jest bardzo narażone na wiatr i wychładza sie dużo szybciej ,,pozatym sam osprzęt silnika każdy ma go w innym stanie .....naprawdę bardzo dużo czynników na to wpływa jedni wkładaja kluczyk do stacyjki i odpalają niektórzy grzeją świecę przez 3 ,4 razy i dopiero odpalają ja właśnie tak robię ,,,,,,dużo czynników wpływa na opdalenie samochodu na mrozach...
    Ostatnio edytowane przez Maikel ; 05-02-2012 o 11:18

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Auto
    a
    Postów
    47

    Domyślnie

    Oczywiście, że nie chodzi o paliwo! wszystkie stacje w Polsce mają polskie paliwo. nikt nie wozi przetworzonego paliwa z zagranicy.
    Chodzi o dodatki A zwłaszcza zimowe! Ja wiem że JTDM jest bardzo wrażliwy na kiepską ropę jak czasem w trasie muszę zatankować na jakiejś to czasem ałto tak jakby straciło ze 100 koni. Zwłaszcza ARGE, Bliska, Orlen nie wszystkie ale np w Bochni zalałem i ledwo do Krakowa dojechałem. Paliwo na MPK w Krakowie TRAGEDIA dwa razy zalałem i myslałem ze mi się sprzęgło sypie. Obroty rosna a Alfka nie ciągnie!
    Słowem W zimie leję Shell, BP i czasem Statoil i do tej pory nie miałem problemów.
    Shell ma najlepsze dodatki. Orlen tak jak dawniej CPN ma nas głęboko w D...

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maikel
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    ALFA ROMEO 159, ASTRA II
    Postów
    333

    Domyślnie

    A wracając do twojego pytania gdzie psikać samostartem ....to raczej się w to nie baw nowoczesne disle bardzo nie lubią takich wynalazków a może się to zamienić w kosztowne naprawy podzespołów silnika i to bardzo łatwo a co do wypowiedzi kolego wyżej tak inne środki działają podobnie tzn,samostart plak czy np spray to migomatu działają podobnie ale szczerze nie polecam .....

Podobne wątki

  1. Gdzie sa 156 sw v6???
    Utworzone przez negocjator21 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2014, 11:56
  2. Gdzie sa 156 sw v6???
    Utworzone przez negocjator21 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2014, 11:54
  3. 156 2.0 TS - gdzie te 155 km?!
    Utworzone przez moniczka_23_wwa w dziale 156
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 04-11-2008, 10:11
  4. Pytanie gdzie gdzie i u kogo zrobić rozrząd w Wielkopolsce
    Utworzone przez redzi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-03-2008, 13:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory