Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: [156] Kute tloki

  1. #1
    damian3619
    Gość

    Domyślnie [156] Kute tloki

    Witam wszystkich

    Mam takie pytanko poniewaz znalazlem dzis w ofercie kute tloki do mojego alfiatka za 2299 zl firmy wossner i teraz zapytanie czy wystarczy zmienic tloki zebym mogl ja uturbic w miare bezpieczny sposob,moze ktos mial juz z tym do czynienia i moze powiedziec jaki pozytek mozna zrobic z kutych tlokow zeby podniesc maksymalnie moc auta.

    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie Re: Kute tloki

    Cytat Napisał damian3619
    Witam wszystkich

    Mam takie pytanko poniewaz znalazlem dzis w ofercie kute tloki do mojego alfiatka za 2299 zl firmy wossner i teraz zapytanie czy wystarczy zmienic tloki zebym mogl ja uturbic w miare bezpieczny sposob,moze ktos mial juz z tym do czynienia i moze powiedziec jaki pozytek mozna zrobic z kutych tlokow zeby podniesc maksymalnie moc auta.

    pozdrawiam
    Dla osiągnięcia wybitnie wysokich mocy może to być za mało, ale na pewno będziesz bezpieczniej mógł dmuchać w miarę wysokie ciśnienia bez obawy, że popłyną.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #3
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    WaLki rozrządu i konieczne rozprężenie głowicy wtedy można załozyć turbinę na wydech , zostało jeszcze doprowadzenie kanłu olejowego na turbine i płyn chłodzący no i oczywiście intercooler to tak z grubsza

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  4. #4
    damian3619
    Gość

    Domyślnie

    moglbys bardziej szczegolowo bo nie bardzo jestem w temacie,a i gdzie moge zakupic nowe walki,moze jakis link lub stronka, jesli ktos sie orientuje rowniez z turbina jaka i jakiej firmy,a i co oznacza rozprezenie glowicy.

    pozdrawiam

  5. #5
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian3619
    moglbys bardziej szczegolowo bo nie bardzo jestem w temacie,a i gdzie moge zakupic nowe walki,moze jakis link lub stronka, jesli ktos sie orientuje rowniez z turbina jaka i jakiej firmy,a i co oznacza rozprezenie glowicy.

    pozdrawiam
    Nie będę się tu wymandrzał brak mi szczegółowej wiedzy na ten temat ale żeby porządnie dmuchnąć w komorę spalania to myslę że takie przeróbki są jak najbardziej wskazane choć bardzo drogie .

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    novitec robi kompletne przerobki silnikow TS na turbo, samemu to chyba nic z tego nie wyjdzie..

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar MAJESTICAR156
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Leszno/Wrocław
    Auto
    AR 156 1.8
    Postów
    122

    Domyślnie

    a dalbys jakiegos linka do tych tloków
    PRZECZYTAŁ, OBADAŁ I ZBADAŁ NOI ZATWIERDZIŁ MAjESTIC

  8. #8
    damian3619
    Gość

    Domyślnie

    http://www.re5pect.pl/index.php?cat_id=231
    http://www.tomson.com.pl/x_C_Sz2.htm...14&PD=20210816
    http://www.swiatek.com.pl/walkisportowe.php#alfa

    W tym pierwszym masz za 2599zl,a w drugim za 2299 zl,trzeci to link do sportowych walkow rozrzadu.a co z podtlenkiem azotu wystarcza kute tloki,czy cos wiecej potrzebuje,co daja wogole same sportowe walki rozrzadu,czy podkrecaja troche na mocy jesli tak to ile,co najlepiej zrobic zeby podkrecic maksymalnie 2.0 ts.

    pozdrawiam wszystkich

  9. #9
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Witam

    Z wolnossącego na silnik doładowany przy 2.0 bez głebszej ingerencji w silnik otrzymasz 200/220KM (przyjmuje sie 100KM z litra pojemnosci)turbo soft ,to bezpieczna granica na ktora dostaniesz gwarancję ,podstawowe elementy turbo soft wchodza :
    turbosprężarka z zaworem upustowym
    kolektor wydechowy
    intercooler
    orurowanie ssące i tłoczące
    fragment układu wydechowego
    zawór blow off
    układ dodatkowego wtrysku paliwa ze sterownikiem
    power rura ze stożkowym filtrem powietrza
    układ smarowania i chłodzenia turbosprężarki,z tego co piszesz chcesz maxymalnie podniesc moc wiec bedziesz musial wzmocnić blok silnika, śruby i głowice oraz wymienić tłoki i inne bebechy silnika na kute tak jak pisał75andrew155, wtedy bedziesz mogl dmuchac znacznie wiecej niz 0,5 bara to tak na szybko ,przy odpowiednim zapasie gotówki mnożenie mocy silnika x2 lub nawet 4 jest mozliwe

    co do nitro Suche przyrost mocy rzedu 15-20kM mokre do 100KM i podobna zasada tylko ze to chwilowe przyrosty strzaly dodatkowo oslabiaja silnik

    Co do wałkow dobrze pamietac aby przerobka pasowala do reszty czyli nie można bezkrytycznie zmienić wałka rozrządu jeżeli potem nie przeprowadzimy modyfikacji elektronik bądź przeprowadzić modyfikacje głowicy jeżeli walek rozrządu wymaga aby krecil się wyżej (seryjny ma ogranicznik obrotów)tzn:
    - wymienić sprężyny zaworowe na szybsze (twardsze)
    - wymienić talerzyki sprężynek zaworowych na takie które wytrzymają te sprężynki
    - wymienić koło zębate napędzające wałek na takie z możliwością regulacji - aby taki wałek odpowiednio ustawić
    -zjawiska falowe(kolektor dolotowy ,wydechowy)
    - wyważyć wał korbowy razem z kołem zamachowym i korbowodami , tłokami tak aby wibracje kręcącego się wyżej silnika nie rozerwały go. Wiec troche tego jest

    pozdro
    [*]


  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    chyba lepsze miejsce dla tego tematu bedzie w dziale tuning

Podobne wątki

  1. [145] Alfa 145 1.6 TS - tloki
    Utworzone przez nms w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-02-2010, 12:39
  2. [156] Elementy kute a wytrzymalosc TS
    Utworzone przez MAJESTICAR156 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-11-2009, 12:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory