Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: JTD 16V - problem z odpalaniem

  1. #1
    dzana
    Gość

    Domyślnie JTD 16V - problem z odpalaniem

    Witam,


    Opiszę swój problem, z którym pojawił się tej zimy z moją alfą 147 1.9 JTD 16V


    Wszystko zaczęło się z dwa miesiące temu. Na wyświetlaczu co jakiś czas zaczął wyświetlać się komunikat: system control motor failure. Pojawiał się głównie na zimnym silniku jak puszczałem gaz np. dojeżdżając do skrzyżowania. Podjechałem do mechanika, na komputerze wyszedł błąd czujnika wałka rozrządu.
    Mechanik sprawdził rozrząd, wyciągnął czujnik, przeczyścił wszystkie styki i po założeniu czujnika przez dwa tygodnie wszystko było ok, a samochód dawno mi tak dobrze nie palił.


    Wszystkie problemy zaczęły się kiedy spadła temperatura, alfa zaczęła mieć problemy z odpalaniem. Ale nie zawsze, bo czasem zapalała od strzała, a czasem dopiero po 5 -10 min prób. Oczywiście "system control motor failure" zaczął wyświetlać się coraz częściej.
    Mechanik wiec wymienił czujnik położenia wałka rozrządu, z rozpędu jako że miał u siebie to wymienił też czujnik położenia wału korbowego.
    Nic to nie pomogło, nadal ten sam problem. Czasem zapali od razu, czasem po 10-15 min. Problem też jest jak auto zagrzeje się do około 60 st. C. Wtedy po przekręceniu kluczyka silnik odpalał i momentalnie gasł.
    Przy temp. 90 st. C już wszystko było ok i palił od strzała.


    Wtryski, świece były sprawdzane przez mechanika. Po drodze wymieniłem tez akumulator, bo stary już ledwo dyszał.


    W sobotę udało mi się jeszcze auto uruchomić, ale dzisiaj już padło całkiem i musiałem się wozić tramwajem do pracy.



    Problem w tym, że mechanik nie za bardzo wie co dalej. Sugeruje, że to może być problem z centralką, ale z tego co się zorientowałem to naprawa jest dość kosztowna. A też nie chciałbym wydawać znowu kilkuset złotych, żeby się miało okazać, że dalej będzie to samo.


    Proszę, pomóżcie, co to może być, gdzie szukać? Bo ja już lekko podłamany jestem tym całym problemem.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Alfa romeo 147 Spark
    Postów
    115

    Domyślnie

    ego pro po czujnika na wale to chyba ci padną wątek był poruszany na forum objawy masz identyczne jedz na kompa i zobacz co za błąd to podstawa, ja stawiam na czujnik położenia wału, i sprawdź czy dobrze ci pasek rozrządu założył

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Dokładny kod błędu podaj.
    Co do czujnika:
    Teraz pytanie czy w 16V tak samo sygnał czujnik zczytuje z koła zębatego wałków? Kto rozbierał? Możliwe, że masz uszkodzone koło zębate.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------
    http://www.forum.alfaholicy.org/czes...alfowskie.html

  4. #4
    dzana
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jendriu Zobacz post
    Dokładny kod błędu podaj.
    Co do czujnika:
    Teraz pytanie czy w 16V tak samo sygnał czujnik zczytuje z koła zębatego wałków? Kto rozbierał? Możliwe, że masz uszkodzone koło zębate.
    Niestety nie znam dokładnego kodu błędu. To co usłyszałem od mechanika to "camshaft sensor".

    Czujniki położenia wałka rozrządu i na wale korbowym został wymienione.

    Mechanik zapewaniał mnie, że z rozrządem też jest wszystko ok.


    A podobnego przypadku na forum nie znalazłem. Były wątki z czujnikiem na wale korbowym, ale tam były problemy z zapalaniem na rozgrzanym silniku.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Alfa romeo 147 Spark
    Postów
    115

    Domyślnie

    kolego zacznij od podłączenia kompa bo teraz to gdybanie jest poproś na forum na pewno ktoś na fejsa i ci zdiagnozuje za browca

  6. #6
    dydek1
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym stawiał na pasek rozrządu. Pojedź do innego mechanika i zobaczysz co powie. Z tego co pamiętam to znajomy miał podobny problem i było to związane z rozrządem. Postaram się go dopytać przy okazji to dam znać.
    Ostatnio edytowane przez dydek1 ; 13-02-2012 o 22:09

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    nie jestem pewien ale czy czujników położenia nie ma 2?? jeden przy rozrządzie a 2 przy skrzyni od strony kabiny??ale jak koledzy piszą pod kompem pokaże Ci kod błędu to będzie można powiedzieć coś więcej

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Alfa romeo 147 Spark
    Postów
    115

    Domyślnie

    o robert 147 tez ostrow hehe

  9. #9
    dzana
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał barjew Zobacz post
    kolego zacznij od podłączenia kompa bo teraz to gdybanie jest poproś na forum na pewno ktoś na fejsa i ci zdiagnozuje za browca

    Problem w tym, że auto nie jeździ więc ja nie dam rady podjechać do kogoś.

    Chyba, że ktoś byłby tak miły i mogł podjechać do mnie. Mieszkam w centrum Krakowa.

    Oczywiście odwdzięczę się za tą pomoc.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    elektrycy przyjeżdżają na miejsce też chyba że ktoś z forum by podjechał... jak tutaj nikt się nie znajdzie to zobacz czy ktoś co ma 156 nie jest z Twoich okolic albo GT

Podobne wątki

  1. AR 147 1.6 TS 105 KM problem z odpalaniem
    Utworzone przez nwj1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 13:08
  2. Problem z odpalaniem v6
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-04-2014, 10:13
  3. problem z odpalaniem 1.6 ts
    Utworzone przez brozek w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 21:17
  4. [159] Problem z odpalaniem
    Utworzone przez ziomek887 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 19:57
  5. problem z odpalaniem
    Utworzone przez marianek24 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-12-2009, 22:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory