Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Możliwość założenia LPG w 2.0 JTS

  1. #1
    Kasyx
    Gość

    Domyślnie Możliwość założenia LPG w 2.0 JTS

    Witam wszystkich (mój pierwszy wpis hihi)
    Jak wygląda możliwość założenia instalacji i jaka by to miała być instalacja do 156 2.0 JTS?
    Wiem , że lepiej byłoby jeździć na etylince ale ekonomia jest nieubłagana. Szukałem już czegoś na forum ale jakoś nie znalazłem. Może ktoś z Was ma taką instalację w takim silniku, byłbym wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrowienia "for all".

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    ZAPOMNIJ w tych silnikach nie da sie na dzien dzisiejszy zalozyc lpg.jak ktos twierdzi inaczej to klamie>
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Kasyx
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź
    Jednak rozmawiałem w serwisie i twierdzą że techniczna możliwość istnieje i że zakładali takie instalacje, ale jak to w serwisie cena po prostu rzuca na kolana i przy moich średnich powiedzmy przebiegach rocznych zwyczajnie się nie kalkuluje. Ale ciągle zbieram informacje i je3śli będę wiedział coś konkretnego to umieszczę info. Pozdrowienia

  4. #4

  5. #5
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    A ile Ci spala że chcesz się na gaz przerzucić??
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  6. #6
    Kasyx
    Gość

    Domyślnie

    Na tą chwilę to ten samochód mam w użytkowaniu krótko, i na dobrą sprawę nie jest dopięty na ostatni guzik. Ale wiedza nie zaszkodzi, a nie ma co ukrywać, że jeżdżąc za połowę stawki (w przypadku gazu) mniej liczy się kilometry przejechane, i do przejechania.
    Odpowiadając na twoje pytanie, samochód będzie użytkowany przede wszystkim w cyklu miejskim, czasami tylko dłuższe trasy do pokonania (mając LPG tych tras robi się zdecydowanie więcej) więc liczę się ze spalaniem ok 10l.

  7. #7
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    marcin czyzbyś założył lpg w gt? osobiście nie wierzę aby brc poradziło sobie do końca z problemem dotrysków lpg . narazie nikt nie wyprodukował tak szybkich i dokładnych wtrysków.makarony ostro pracują nad istalacją lpg do silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa ale o jakimś wielkim przełomie w postepach raczej nie ma co marzyć . jestem zwolennikiem lpg ale do tych silników bym nie zaryzykował,poczekałbym na wyniki jezdziacych co najmniej rok na tych instalacjach.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #8
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    gaz w moim aucie :?: to nigdy nie nastąpi

  9. #9
    g.fu
    Gość

    Domyślnie

    Moim zdaniem podstawowy problem to wykończenie wtryskiwaczy benzynowych, które umieszczone są w komorze spalania i nieużywane bardzo szybko wyzioną ducha. Słyszałem też o próbach wtryskiwania ciekłego gazu za pomocą wtryskiwacza benzynowego wprost do komory spalania, ale i tu pojawiał się problem trwałości wtryskiwacza na naszym LPG. Tak czy tak nowe wtryskiwacze do JTS są na tyle drogie, że koszt ich regularnej wymiany pochłonie wszelkie ewentualne oszczędności. W dalszym ciągu jeśli szukasz auta do zagazowania to nie kupuj silnika z wtryskiem bezpośrednim.

  10. #10
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Mam podobne zdanie do kolegi. Pozostaje właśnie chyba nierozwiązana kwestia zapiekających sie wtryskiwaczy. Przykladem jest Mitsubishi, które było pionierem silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa do komory spalania. Więc osławiony GDI od lat jeżdzi juz na gazie w wielu modelach. Oczywiście nawet na forum Mitsubishi nikt tego nie zaleca. Mają ludzie jednak gaz i oczywiście czasami kłopoty z wtryskami.

Podobne wątki

  1. [156 SW] Chęć założenia Bose
    Utworzone przez socio w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-08-2013, 07:07
  2. [155] co potrzebne do założenia klimatronika?
    Utworzone przez rafal70185 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 01:10
  3. [33] Halogeny w 33 a możliwość założenia?
    Utworzone przez Spirit w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-06-2008, 14:34
  4. 166 DEMOCAR - założenia - pomysły - propozycje
    Utworzone przez blackalfa166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-05-2008, 14:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory