Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: [147] Po zakupie zonk !!!

  1. #1
    Popek
    Gość

    Domyślnie [147] Po zakupie zonk !!!

    Po zakupie Alfy 147 2.0 TS Selespeed z 2001 (dodam ze jest to wersja z kierownicą po prawej stronie) dzieją sie dziwne triki. Skrzynka biegów przez pierwsze 15 minut pracuje bez problemy, ale potem mam problem z 5 biegiem. Np: jeżeli jadę więcej niż 100 km/h na 5 biegu i przyspieszę nagle skrzynia przestaje dzialać a na wyświetlaczu cyfra 5 miga. Musze zredukować do 4 a potem wrzucam 5 i jest OK do czasu jak znowu chce przyspieszyć. Dodam ze temperatura skacze z 80 do 90. Ale żeby bylo siemiesznie to podczas deszczu wszytko jest OK.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    A olej to kiedy w tej skrzyni wymieniałeś
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    Popek
    Gość

    Domyślnie

    Kupilem auto w zeszlym tygodniu.
    I nie wiem kiedy bylo wymieniany olej.

  4. #4
    Pitus25
    Gość

    Domyślnie

    po zakupie auta radze wymienic wszystkie filtry i oleje no chyba ze kupowales z dobrej reki

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar Wierzba
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TCT i AR Spider 916 2.0 TS
    Postów
    186

    Domyślnie

    jaki stan płynu od selespeeda ?
    “You cannot be a true petrolhead until you’ve owned an Alfa Romeo – it’s like having really great sex which leaves you with an embarrassing itch.” – Jeremy Clarkson

  6. #6
    Popek
    Gość

    Domyślnie

    tego to nie wiem jaki jest stan oleju. Jak to sprawdzić???

  7. #7
    kilu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Popek
    tego to nie wiem jaki jest stan oleju. Jak to sprawdzić???
    Nie wiem jak jest w 147, ale w 156 zbiorniczek od oleju do Selespeed'a znajduje się po prawej stronie przy błotniku. Stan oleju powinien być max.!! Olej Tutella CS Speed do kupienia w ASO. koszt całkiem nieduży chyba 50 zł płaciłem z 1L.
    Posprawdzaj przekaźniki przy akumulatorze. Przy otwarciu drzwi pompa selespeed'a pracuje?

  8. #8
    pitt24
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kilu
    Cytat Napisał Popek
    tego to nie wiem jaki jest stan oleju. Jak to sprawdzić???
    Nie wiem jak jest w 147, ale w 156 zbiorniczek od oleju do Selespeed'a znajduje się po prawej stronie przy błotniku. Stan oleju powinien być max.!! Olej Tutella CS Speed do kupienia w ASO. koszt całkiem nieduży chyba 50 zł płaciłem z 1L.
    Posprawdzaj przekaźniki przy akumulatorze. Przy otwarciu drzwi pompa selespeed'a pracuje?

    MAX - oczywiscie na wskazniku ktorym dysponuje korek, jesli oleju bedzie za duzo uklad "wyrzuci" go przez odpływ i koło auta bedzie widoczna plama.
    Jesli chodzi o skrzynie zacząłbym od sprawdzenia oleju w samej skrzyni biegów.Bywa, że moduł selespeed ulega awarii gdyż nie może sobie poradzć ze zmiana biegów gdyz ta po prostu pracuje na minimalnej ilosci oleju.Sprawdzenie oleju w module selespeed to tez podstawa.
    Na Twoim miejscu podjechalbym do ASO i przeprowadzil kalibracje skrzyni, jesli tak powiesz w ASO beda wiedzieli co z tym zrobic, poza tym jesli skrzynia "wyrzucila" blad bedzie wiadomo co w niej "piszczy"
    Inna rzecza jest regulacja nasadki - ale wydaje mi sie ze mialbys tez problem z innymi biegami gdyz modul mialby problemy z wysprzeglaniem.
    Podsylam jeszcze jeden link - byc moze to jest przyczyną, jeden z kolegów mial tu taki problem.okazalo sie,że dzialo sie tak za sprawa opiłków w skrzyni
    http://www.alfaworkshop.co.uk/alfa_4th_gear.shtml

    Nie daj sobie w ASo wmowic, ze trzeba wymienic caly modul- zazwyczaj to ich praktyka, niemniej mysle, ze najwiekszy problem bedzie stanowic znalezienie czlowieka, ktory fachowo podszedl by do tematu.POWODZENIA!

    jeszcze jedno ...sprawdz czy nie ubywa Ci oleju w module..

  9. #9
    Popek
    Gość

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Po sprawdzeniu poziomu oleju w skrzyni okazuje się że bylo poniżej normy. Dolałem odpowiedniego oleju (dla zainteresowanych koszt oleju Tutella CS Speed w Wielkiej Brytanii to 10 &#163. A jutro po pracy zamierzam przetestować na autostradzie czy dalej będzie ten sam problem.
    Dam znać jakie będą rezultaty.

    A tak przy okazji to gdzie jest gniazdo do podpięcia komputera w Alfie 147?

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Według AUTODATY w tym samym miejscu, co w AR 156 - wewnątrz kabiny po lewej stronie kierownicy pod plastikową płytą przykrywającą bezpieczniki i właśnie to gniazdo.

Podobne wątki

  1. 50km po wymianie sprzęgła i nagle ZONK!
    Utworzone przez fkkamil w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-04-2012, 17:31
  2. [155] Kolejy zonk. Wyłączyło się radio i nawiew :/
    Utworzone przez Gregu155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-07-2011, 16:18
  3. [33] po zakupie
    Utworzone przez aqaz w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 00:25
  4. Zonk... poduszki...
    Utworzone przez mekka27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 13:50
  5. [155] Zonk po wymianie oleju
    Utworzone przez Kotlet w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 16:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory