Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Początkujący Alfista z pomorskiego wita kolegów Alfistów!

  1. #1
    Teraderra
    Gość

    Domyślnie Początkujący Alfista z pomorskiego wita kolegów Alfistów!

    Witam!
    Mam zaszczyt przystąpić do zacnego grona użytkowników aut Alfa Romeo. Dotąd jeździłem autami polskimi i niemieckimi (DDR również). Muszę na samym początku wyrazić swoją opinię, że auta, które posiadałem dobrze spełniały swoją funkcje ale to na tyle. Powiem więcej, że można je zakwalifikować to grupy wozidełek. Z przyczyn finansowych musiałem przereorganizować swoje życie i zakup tańszego samochodu. Wybór padł na Alfa Romeo 166 2,4 JTD w przedziale 1998-2003. Niestety auto, które kupiłem okazało się, że nie było w najlepszym stanie technicznym jakby się wydawało i jak obiecywał poprzedni właściciel. Zakupu dokonałem w Pile około 17godziny i wszystkie ASO diagnostyczne były pozamykane. Z wiązku z powyższym nie miałem możliwości dokładnie sprawdzić stanu Alfy a do domu daleko i na boku dwa tygodnie szukania i setki przejechanych kilometrów. To po trosze moja wina bo pośpiech nie jest najlepszym doradcą ale zakochałem się w tym aucie od pierwszego spojrzenia. Po sprawdzeniu w ASO niestety różowo nie było - trzy wachacze, łożysko (o nim wiedziałem po jeździe próbnej), guma przegubu, łącznik stabilizatora tył! Wprawdzie przegląd najprawdopodobniej by przeszedł tak twierdzili diagności ale nie lubię w moich autach usterek! Teraz czekam na "werdykt" od mechanika?! Ale jedno muszę nadmienić auto jeździło rok w Polsce, nic gość przy niej nie robił, nie dbał o nią a po jeżdzie próbnej i mojej diagnozie ja również nic nie słyszałem!!! Jedno jest pewne linia ponad czasowa pomruk 5-cio cylindrowca i to coś - chyba dusza jest nieporównywalna z innymi autami. Mam nadzieję że pierwsze koty za płoty i teraz już będzie tylko lepiej. Na pewno dopieszczę moją BELLĘ i będzie cieszyć mnie i oglądających.
    P.S. Diagnosta przywitał mnie słowami: nowy nabytek... pewno już żałujesz?! Jak odparłem, że z ponad stuletnią tradycją się nie dyskutuje to się zamknął!
    Pozdrawiam Tomasz z Kościerzyny!

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    e tam
    to co wymieniłeś powyżej to pierdoły
    zrobisz i będziesz miał dobre

    ni ma źle jak tylko to masz do roboty








  3. #3
    Tiestosclublife
    Gość

    Domyślnie

    Witam Kolegę....

    Ja również niedawno nabyłem swoją 156-tkę i mam podobne podejście do Twojego odnośnie Alfy

    Dopieszczać....,choć może przyprawić o ból głowy

Podobne wątki

  1. Początkujący z Jaworzna
    Utworzone przez dareckii w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2014, 18:59
  2. Nowa Alfa i Alfista na forum wita wszystkich!
    Utworzone przez Marcinks w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-09-2014, 13:51
  3. Świeżo upieczony Alfista wita forumowiczów :)
    Utworzone przez James666 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 19:14
  4. Wita nowy Alfista z Krakowa!
    Utworzone przez play4real w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 11:19
  5. Początkujący Alfista
    Utworzone przez Honved w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 09:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory