Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [75] Jak jest z tą awaryjnością?

  1. #1
    grnb
    Gość

    Domyślnie [75] Jak jest z tą awaryjnością?

    witam wszystkich gorąco i zwracam się z pytaniem. Posiadam więc nexie na gazie jako dupowoza i malucha 900 jako rajdówkę a zachorowałem na alfe 75 ts lub v6 tylko nie bardzo wiem jaką role dla niej wymyślić. Czy to auto nadaje sie na dupowoza? jak jest z tą słynną awaryjnością włochów (maluch stoi w garażu prawie non stop a nexia jeszcze od 3 lat się nie zepsuła nigdy) jakby miał to być dupowóz to nie chce zeby stał ciągle bo czasem gdzieś trzeba pojechać dodam że na mechanice się znam na tyle że zrobiłem tego swapa a w nexi taty silnik i uszczelkę pod głowicą zmieniłem. kanał tez jest i narzedzia co o tym myślicie? to auto podoba mi sie bardzo ze wzgledu na prowadzenie i ciekawy wygląd ale nie chce sie wpakować zabardzo jest też w końcu też fajnie jeżdżące ale o okropnej opini e30....

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    75 może byc dupowozem, ale po co tak to auto męczyc? Jest dośc trudna w serwisowaniu, bo niewielu jest fachowców znających się na rzeczy, no i części zamienne kończą się w magazynach (elastyczne łączniki wału, poduszki pod skrzynię). Owszem, wyjątkowy samochód to jest, ale wymaga raczej dużo uwagi. :-)

    Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo chciałbym znowu taką miec i wpakowac w nią mnóstwo serca. Chyba żaden samochód nie daje tyle przyjemności z jazdy co 75. A przynajmniej jeszcze takim nie jeździłem.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  3. #3
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    awaryjność = niska kultura techniczna ( nie przestrzeganie zaleceń producenta ) i oszczędzanie na naprawach . Jak kupisz zajechaną do granic możliwości 75 to wydasz 3 - 5 tyś na doprowadzenie samochodu do stanu db. Większość napraw wykonasz sam wystarczy precyzja i dokładność.
    pozdro

  4. #4
    grnb
    Gość

    Domyślnie

    ja nie oddaje aut do mechaników tylko robie sam no chyba że jest to coś skomplikowane lub wymagające jakiegoś drogiego sprzętu. Co do części to własnie troche się boję a chciałbym go jako dupowoza by czerpać większą przyjemność z jazdy oczywiście...

  5. #5
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    kluczem do zadowolenia z auta jest jego dobry stan przy zakupie i wiedza techniczna o nim

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  6. #6
    grnb
    Gość

    Domyślnie

    więc chyba najrozsądniej bedzie zostawić nexię przynajmniej na początek a alfę ujezdżać w niedzielne popołudnia... troche mi to nie pasuje bo to za wiele chyba tych aut do opłacania ale jeśli z czasem przekonam się do alfy to kto wie? ciekawe czy któryś z klubowiczów posiadający 75 w dobrym stanie i mieszkający w promieniu nie więcej niż 100 km od raciborza znalazłby czas na prezentacje auta wraz z omówieniem jego bolączek. okazałoby się to pewnie nieocenione przy kupnie. jest ktoś taki?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:19
  2. [159] silniki TBi - jak z awaryjnością?
    Utworzone przez donvito w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 16:43
  3. Ostra jazda!! Pomocy!! Jest moc nie ma jest i nie ma
    Utworzone przez Sasza w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-05-2010, 17:33
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 21:34
  5. [159] 1.9 JTDm 8v - silnika strasznie trzepie, gdy jest zimny, po nagrzaniu jest wporządku
    Utworzone przez bober331 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-08-2009, 20:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory