Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Turbo Timer

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Someone83
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Piotrków Tryb/Poniatów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9MJTD 150KM
    Postów
    416

    Domyślnie Turbo Timer

    Witam
    Piszę tutaj bo z Wami mam największy kontakt i dla chętnych byłoby łatwiej dostarczyć. Kto byłby chętny zakupić sobie takie urządzenie http://allegro.pl/turbo-timer-apexi-...098782260.html?? Wiem że każdy może sobie osobno kupić coś takiego ale może jakbyśmy brali większą ilość to byłby jakiś rabacik . Widziałem coś takiego u kolegi w samochodzie ( Mitsubishi Evo ). On jest mechanikiem i naprawde szczerze mi polecił założenie turbo timera. W sumie to kosztuje 100 zł a turbina niestety przynajmniej 10 razy tyle. Pozdrawiam
    Czekam na chętnych:
    1. Someone83
    2. .......

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Mariano_lodz
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    497

    Domyślnie

    Fajny urządzenie.
    Ciekawi mnie jak tj technicznie rozwiązane podłączenie tego, czy nie rezygnujemy z jakiegoś zabezpieczenia, żeby auto mogło pracować bez kluczyka?

    Oraz jak to wygląda w AR 159 tu kluczyk/pilot (nie wiem jak to nazwac) jest blokowany i przy pracy silnika i nie da się go wyciągnąć.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Someone83
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Piotrków Tryb/Poniatów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9MJTD 150KM
    Postów
    416

    Domyślnie

    W Twoim przypadku nie wiem jak to wygląda. Ale z reguły jak w samochodzie silnik jest włączony czyli kluczyk przekręcony w pozycji start to go nie wyjmiesz. Wiem że u Ciebie kluczyka się nie przekręca, dlatego musiałbyś się dowiedzieć jak to wygląda w tym przypadku. A co do zabezpieczeń w samochodzie to wszystko jest ok bo w momencie wyłączenia się silnika wszystkie zabezpieczenia zaczynają działać. Jedynym problemem jest tylko przepis ruchu drogowego który mówi że nie możesz pozostawić pojazdu z włączonym silnikiem. Ale tak naprawde nie koniecznie to jest prawda. Możesz przecież wyciągnąć kluczyk, zamknąć samochód pozostawiając go na hamulcu ręcznym i iść sobie do bagażnika wyciągając spokojnie bagaże. W tym urządzeniu chodzi tylko i wyłącznie o wychłodzenie turbiny a nie pozostawianie odpalonego samochodu bez opieki. Zwłaszcza że wychłodzenie turbiny trwa przeważnie max minute a w tym czasie za daleko od samochodu nie odejdziesz, biorąc pod uwagę że musisz przekręcić kluczyk, wysiąś z samochodu, zamknąc go i dopiero idziesz. Z tego co się orientowałem to nawet samochody policji z silnikiem doładowanym są już powoli wyposażane w tego typu urządzenia własnie dla oszczędności turbin.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Alfa_Lucas
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    WWA\RK
    Auto
    Alfa Romeo 146 `00 1,9 JTD Była / 145 `99 Nero / 156 FL
    Postów
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Someone83 Zobacz post
    Z tego co się orientowałem to nawet samochody policji z silnikiem doładowanym są już powoli wyposażane w tego typu urządzenia własnie dla oszczędności turbin.
    Mitsubishi Lancer X też to ma
    -= Alfa Romeo 145 JTD `99 NERO=-


    Cuore, on Facebook
    Cuore.pl

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Someone83
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Piotrków Tryb/Poniatów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9MJTD 150KM
    Postów
    416

    Domyślnie

    Dużo samochodów typu Lancer albo Impreza mają Turbo Timery. Ale ja czekam na osoby chętne bo 12 marca zamawiam.

Podobne wątki

  1. [159] Turbo timer.
    Utworzone przez tyburnkc w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-05-2014, 18:56
  2. Bi-turbo :) Czyli problem z turbo w 2.4 JTD
    Utworzone przez djkubas w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 20:02
  3. Turbo timer
    Utworzone przez szamacz w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 13-08-2012, 07:53
  4. turbo timer
    Utworzone przez tomekb w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 18:43
  5. Turbo-timer
    Utworzone przez szymon w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-10-2009, 10:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory