Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: [156] Głośniki Alfa

  1. #1
    Arek 146
    Gość

    Domyślnie [156] Głośniki Alfa

    Jak zamontowac głośniki w tylną półkę w 156. Tam są otwory wielkości ok. 0,5cm.

  2. #2
    moniczka_23_wwa
    Gość

    Domyślnie

    Hehehe… ten temat mnie powala. Miałam z tym nie lada zabawę i nie lada się naszukałam rozwiązania!!!

    Po pierwsze w drzwiach są głośniki 16,5 cm. Po drugie, w niektórych modelach (u mnie tak było), była seryjnie zamontowana półka z tyłu, ale bez głośników. Wyglądały na elipsy 6x9 i takie kupiłam. Kolega przymierzył… nic, nie pasują. Szkoda było głośników, to zaczęło się kombinowanie. Chcieliśmy „złapać” rozstaw śrub i zrobić przejściówke, i złapaliśmy na foli. I co? Okazało się, że to 6x9”!!!

    Dziwna ta historia… nie wiem dlaczego za pierwszym razem się nie przypasowały. Ale jedno jest pewne, pięknie pasują 6x9” z tyłu. A moje JBL to już w ogóle! :-)

    A co do montażu? Potrzebujesz:
    1) 8 kołków montażowych 8mm
    2) 8 śrubek… ale lepsze będą 6 niż 8.
    3) Wkrętak...

    Przez dziury w głośniku przepychasz kołek i wpychasz go w otwory w półce. Dopychasz głośnik i przykręcasz śruby. Trzyma się pięknie, nic nie trzeszczy, itp. POWODZENIA!!!

    Co do kabli… Żółtą końcówkę trzeba rozebrać. Najlepiej przy radiu sprawdzić kolory + i -, żeby nie zamienić. U mnie każdy kabel był inny i nie wiadomo było co z tym zrobić, ale od czegoś mam kolegów! ;-)

  3. #3
    Kamil_WR
    Gość

    Domyślnie

    To ja tu zapytam ,żeby nie zakładać podobnego tematu.
    Jakie parametry ma subwoofer w tylnej półce w Alfie 156 sedan z zestawem Bose. Może ktoś juz go wymianiał na jakiś lepszy model i mógłby się podzielić co tam wlizie , czy warto , są jakieś nieprzewidziane problemy w podmiance etc.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Podłączę się pod temat.
    Jeśli samochód wyposażony jest w 6 głośników (jak moja Alfa), to z przodu są wysokie dźwięki - tzw tweetery, oraz średnie (te większe głośniki), a z tyłu w drzwiach niskie tony. Czy dobrze rozumuję?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Podłączę się pod temat.
    Jeśli samochód wyposażony jest w 6 głośników (jak moja Alfa), to z przodu są wysokie dźwięki - tzw tweetery, oraz średnie (te większe głośniki), a z tyłu w drzwiach niskie tony. Czy dobrze rozumuję?
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Głośniki dolne z tyłu i z przodu mają podobne pasmo przenoszenia i nie są jakąś szczególną rewelacją w serii. Natomiast przy klamce masz wysokotonowe. Temat montażu innych głośników już była na forum i jest dość obszernie opisany. http://www.forum.alfaholicy.org/147_...lfa_156_a.html

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar grzesb156
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    Byla -156fl 1,9jtd jest 159 2.4
    Postów
    99

    Domyślnie

    Subwofer BOSE w sedanie ma 22,5cm ,2ohm, mocy nie podaja.

  7. #7
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    z tylu masz takie glosniki jak z przodu, subwofry sa od rozmiaru 8'' 10'' 12'' i 15'' czyli 20cm, 25cm, 30cm i chyba 35

  8. #8
    ViP Alfa i Omega Avatar rdk_
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    [ Płock ]
    Auto
    AR 159 [2.4 JTDm 20v]
    Postów
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniczka_23_wwa Zobacz post

    Po drugie, w niektórych modelach (u mnie tak było), była seryjnie zamontowana półka z tyłu, ale bez głośników. Wyglądały na elipsy 6x9 i takie kupiłam. Kolega przymierzył… nic, nie pasują. Szkoda było głośników, to zaczęło się kombinowanie. Chcieliśmy „złapać” rozstaw śrub i zrobić przejściówke, i złapaliśmy na foli. I co? Okazało się, że to 6x9”!!!
    U mnie niestety sa tylko przetloczenia na glosniki w polce. Nie mam zadnych mocowan od spodu, a szkoda bo leza u mnie glosniki Pioneer'a 6x9 z poprzedniego auta w stanie idealnym :|.
    Anonima Lombarda Fabbrica Automobili


    Alfa Romeo 156 [1.8 T.S 16v 144HP 2001r ] SPORTPACK / Berilna / 2008-2011r
    Alfa Romeo 156 [2.4 JTD 10v 136HP 1999r ] SPORTPACK / Berilna / 2011 - .....
    Alfa Romeo 159 [2.4 JTDm 20v 200HP 2007] SPORTWAGON / 2018-.....

  9. #9
    ViP Pirat drogowy Avatar szamacz
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR GT 1.9 jtd
    Postów
    261

    Domyślnie

    Z tymi głośnikami w tylniej półce to bym uważał bo to samo zło Lepiej zainwestować w dobre głośniki w drzwiach oraz subwoofer w bagażniku. Głośniki na półce strasznie łupią ludziom siedzącym z tyłu nad uszami i nie da się wytrzymać :]
    To co się liczy w życiu to szybkie dziewczyny i piękne samochody...

    AR 156 2.0 TS - była i jest dalej w rodzinie
    AR GT 1.9 jtd powered by Rperformance

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamien007
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łęczna
    Auto
    Alfa Romeo 156 3.2 Q2 rok 02 Azzurro Nuvola
    Postów
    689

    Domyślnie

    zastanawiam się nad wymiana głośników w drzwiach jak na razie , zainteresował mnie ten głośnik DSL gdzie taki dostać, ale tez mam takie dziwne zjawisko ze jak uchylę drzwi to głośnik przerywa rozkręcałem i wszystkie połączenie było ok wiec co moze być nie tak??

    a jak to jest z tymi wysoko-tonowymi przy klamce , są one wogule tam bo jak ja przystawiałem ucho do tej siateczki to nic nie słyszałem sa wogule tam jakies kable doprowadzone?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2014, 09:45
  2. [156] Głośniki Alfa
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-07-2009, 19:25
  3. Głośniki Alfa 156
    Utworzone przez Shenson w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-08-2008, 15:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory