Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: [166] Problem po myciu silnika

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie [166] Problem po myciu silnika

    Witam, mój pierwszy problem od bardzo dawna, myłem dziś silnik w aucie, chłodnice i intercooler po umyciu zapaliłem silnik, poszedłem do kolegi, silnik pracował na wolnych obrotach przez ok 10 do 15 minut bez żadnych problemów. Po powrocie od kumpla, myślę przejadę się aby wydmuchało wodę z chłodnic. Pierwsze metry ok później nagle kontrolka silnika i silnik przechodzi w chyba tryb awaryjny, obroty wskoczyły na ok 1200 i żadnej reakcji na gaz, czasami to ustępywało i silnik chodził ok. Po krótkiej przejażdżce silnik zaczął sam gasnąc, odpalał dopiero po krótkiej przerwie problem kontrolki silnika jest ale rzadziej natomiast silnik czasem gaśnie..... Objawy podobne do czujnika położenia wału z tym ze ta kontrolka i podwyższone obroty... Ma ktoś z was pomysł co to może być?? na pewno jest coś zalane wodą tylko co.... Wtryski są suche nie zalane, silnik był myty kilka razy i nic nigdy mu nie było. Mile widziane jakieś propozycje co to może być, odpiąłem aku, jeśli do jutra nie pomoże jadę na kompa.
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  2. #2
    smuz
    Gość

    Domyślnie

    daj jej czas na wyschnięcie ,elekrtyka zalana i wariuje spokojnie wystaw ja jutro na sloneczko i bedzie git

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Mam nadzieję, jutro zaryzykuje wyjazd do pracy, otworze maskę i niech stoi do słońca te 8h obudowa silnika ściągnięta wiec będzie bardziej grzało na niego, oby to pomogło i oby pogoda jutro dopisała.
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  4. #4
    smuz
    Gość

    Domyślnie

    No ja na Twoim miejscu to nie przesadzalbym z ta otawrta maska bo sie plastiki jeszcze powykrzywiaja ja beda ciagle na słoncu prze 8 godzin jaka tam bedzie temperatura strach pomyslec, nawet przy zamknietej bedzie strasznie ale chociaz czyms osłoniete

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    No tak, dobrze mówisz, zrobię tak aby było wszystko dobrze. Jutro po 15 dam znać co i jak oby sie poprawiło.
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  6. #6
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matt21
    Mam nadzieję, jutro zaryzykuje wyjazd do pracy, otworze maskę i niech stoi do słońca te 8h obudowa silnika ściągnięta wiec będzie bardziej grzało na niego, oby to pomogło i oby pogoda jutro dopisała.
    To będzie piękny widok pod pracą. Czarna Alfa przez kilka godzin z otwartą szeroko maską kumple będą mieli ubaw

    Tylko pootwieraj wszystkie puszki w silniku, może zdejmij też część plastików.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Witam. No i nic, niestety to nie pomogło, rano zajechałem do pracy, silnik po rozgrzaniu zgasł, po kilku chwilach odpalił i po pewnym czasie zgasł, tak w kółko, obstawiłem czujnik położenia wału bo objawy identyczne, a mycie silnika mogło na to nie mieć wpływu, czysty przypadek. Czujnik zamówiony 97zł na jutro rano, zobaczymy co będzie. Wszystkie kostki odpiąłem przedmuchałem powietrzem pod wysokim ciśnieniem i później WD40 skoro nie pomogło to tylko czujnik pozostał bo objawy identyczne. Pozdrawiam i jutro po 15 dam znać co i jak. A co do otwartej maski.... po prostu wietrzyłem silnik :mrgreen:
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  8. #8
    henekl
    Gość

    Domyślnie

    Też miałem podobny przypadek ale w samochodzie lancia dedra .
    Po umyciu silnika przeszedł mi w tryb awaryjny tj, 2500 obt/min lub 100 km/h.
    Pojechałem do serwisu fiata i powiedzieli czujnik położenia wału to go wymieniłem .
    A naprawdę było zwarcie w kosce przez krople wody , po wymianie czujnika stary wysuszyłem izałożylem na chwilę i wszystko było ok ale to już chistoria .

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Niestety to nie czujnik. Auto nadal gaśnie, z tym ze nawet jeśli dodam odrobinę gazu to pracuje normalnie, z pracy wróciłem bez problemów ale musiałem lekko trzymać nogę na gazie i było ok. Byłem na kompie wyszedł błąd (zwarcie lub uszkodzenie) jakiejś cewki czy czegoś co daje lub magazynuje prąd na wtryski 80V, z tym ze dziwne bo na obrotach auto chodzi i gdy jest zimne też, problem po nagrzaniu, lecz gdy chwilkę postoi odpala. Znajomy mechanik polecił mi abym wy odpinał wszystkie wtyczki jakie tylko znajdę i niech sie suszy. zobaczymy jakie będą efekty :|
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Właśnie wróciłem z "walki o normalność" :roll: i nic. Wszystkie odpięte kostki i wysuszone suszarką do włosów, niestety nie pomogło, auto odpala, a w pewnej chwili gaśnie, natychmiastowa próba odpalenia i nie odpali, kręci, a nie odpali po ok 5 sekundach kolejna próba, odpala normalnie i po kilku chwilach gaśnie. Delikatne naciśnięcie gazu na ok 1100obr i silnik pracuje tak długo jak chce, żadnych objawów, normalna praca, cegła z gazu silnik pracuje na wolnych obrotach, nawet i minute po chwili gaśnie. Ma ktoś w Was jakieś propozycje co może być nie tak? Bo to ogromnie dziwne, dziś po otrzymaniu czujnika odpaliłem auto i ok 20 minut silnik pracował bez problemów, jeździł normalnie i po prostu sobie nagle zgasł. Nie mam pojęcia co może być nie tak. :?
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









Podobne wątki

  1. Głośna praca po myciu silnika i czyszczeniu EGR
    Utworzone przez rubix w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-05-2020, 10:18
  2. [159] Po delikatnym myciu komory silnika kręci ale nie odpala...
    Utworzone przez cyborg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 19-05-2018, 23:23
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  4. Szarpanie i nierowna praca po myciu silnika V6
    Utworzone przez Damian1989 w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 18-03-2013, 21:03
  5. Woda w kabinie po myciu auta i deszczu
    Utworzone przez witko w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-08-2011, 20:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory