Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: AR 146 1.7 16V Boxer Walnięty rozrząd

  1. #1
    Marcin...
    Gość

    Domyślnie AR 146 1.7 16V Boxer Walnięty rozrząd

    Witam wszystkich, posiadam Alfę Romeo 146 1.7 16V 96r. z silnikiem boxer, przebieg 185 tyś. km. Jak w temacie pękł pasek rozrządu z jednej strony (od pasażera). Moje pytanie dotyczy remontu silnika (oczywistym jest że będzie wymagany), a więc przy okazji rozbiórki zapytam co jeszcze wymienić ,jakie części najlepiej na zaś (oprócz całego silnika), no i drugie pytanie ile po takim remoncie wytrzyma silnik, czy się opłaca inwestować w ten motor czy lepiej poszukać innego? Pozdrawiam innych udręczonych usterkami alfaholików.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar nebeu
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Radom, Poland
    Auto
    Była: AR 146 TI '97 Zender | Jest: AR 166 3.0 V6
    Postów
    422

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o remont czy kupno silnika to wybierz remont. Na rynku praktycznie nie do znalezienia jest "zdrowy" boxer. Tu za to będziesz miał pewność. Oczywiscie przed remontem warto trochę zasięgnąć opini o osobach które zajmują się tymi sprawami w Twojej okolicy. Co do części to mechanik musi rozebrać silnik i wtedy dokładnie Ci powie co jest do wymiany.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    sprawdź wałki, popychacze zaworów (wymień bo w 16v są kruche), rozrząd z pompą wody, uszczelki wszelakie, jak pasek pękł to zapewne i zawory do wymiany (jak z jednej strony to pewnie 8). nie znajdziesz drugiego takiego silnika, to tak jak wygrać w totka. lepiej rzeźbić w swoim, wydasz tak do 3tyś ale będziesz miał pewność, że Ci się nie posypie tudzież 16v jest bardziej wrażliwszy niż 8v. co jeszcze wymienić? termostat jeśli się nie nagrzewa szybko, świece jeśli są w złym stanie, kable WN, olej z filtrem no to od Ciebie zależy jak chcesz zadbać o silnik zrobiony na pewno się odwdzięczy
    If you just let me I'll find a way
    To ease your mind and for you to stay
    And I will untie all the ropes
    It's hard for me but believe me, I'm trying.

  4. #4
    Marcin...
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź,zastanawia mnie jedno jeszcze czy się opłaca inwestować tyle w to auto,swoje latka ma, a planuje dłuższą trasę w lato i nie chciałbym wracać na holu Jest to mało popularne auto i po takim remoncie wchodzimy w poważny związek na dłużej. Może by ktoś napisał kto ma za sobą większy remont silnika, jak się sprawuje auto?

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar nebeu
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Radom, Poland
    Auto
    Była: AR 146 TI '97 Zender | Jest: AR 166 3.0 V6
    Postów
    422

    Domyślnie

    No ja remontu nie miałem, za to wymieniałem silnik. Sam musisz sobie odpowiedzieć na bardzo ale to bardzo ważne pytanie czy chcesz z tym autem spędzić więcej czasu. Jeśli tak to kolejny krok wiesz jaki ma być. Należy na spokojnie popytać i poszukać godnego zaufania mechanika (najlepiej, który ma już za sobą takie operacje) i zrobić auto. Jeśli remont zostanie dobrze zrobiony (mam tu na myśli, że również nie zostaną zastosowane półśrodki) pojeździsz jeszcze długo i z uśmiechem na twarzy.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    silnik miałem robiony lata temu bo chodził na 3 gary. rok temu wymieniłem : wahacze przód, tarcze przód, klocki przód, szczęki tył, przewody hamulcowe tył sztywne, kompletny tłumik, śruba wahacza tył, komplet filtrów, olej i coś tam jeszcze. kosztowało dużo, jeżdżę już rok i nic się nie dzieje pomyśl, że za jakiś czas takich silników nie będzie w ogóle, wartość wzrośnie
    If you just let me I'll find a way
    To ease your mind and for you to stay
    And I will untie all the ropes
    It's hard for me but believe me, I'm trying.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Z ekonomicznego punktu widzenia remont nie jest opłacalny bo przewyższy wartość auta. Za to z punktu widzenia miłośnika marki rzecz przedstawia się inaczej ;p


  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Jarek_Jarecki
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Świdnica / Legnica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.4 16V T.S.
    Postów
    145

    Domyślnie

    Musisz sam się nad tym zastanowić - czy chcesz z tym autem zostać na dłużej, czy nie.
    Nikt Ci tu nie doradzi i nie da silnych argumentów za czy przeciw.

    Ja w Twojej sytuacji, zainwestowałbym - jak przeczytasz powyżej, auto odwdzięczy się bezawaryjnością

    Przemyśl to - żebyś później nie marudził, jaka to alfa badziewna itp itd

    pozdro

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek_Jarecki Zobacz post
    auto odwdzięczy się bezawaryjnością
    Przynajmniej trzeba mieć taką nadzieję, bo niestety może być różnie. Znam z forum przypadek że ktoś remontował boxera 16V, chyba trzy razy w przeciągu krótkiego czasu, mimo to i tak silnik padł i właściciel miał już dość ;p


  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar nebeu
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Radom, Poland
    Auto
    Była: AR 146 TI '97 Zender | Jest: AR 166 3.0 V6
    Postów
    422

    Domyślnie

    Cytat Napisał saroo Zobacz post
    Przynajmniej trzeba mieć taką nadzieję, bo niestety może być różnie. Znam z forum przypadek że ktoś remontował boxera 16V, chyba trzy razy w przeciągu krótkiego czasu, mimo to i tak silnik padł i właściciel miał już dość ;p
    Poprostu "F"achowiec spierdzielił sprawę....

Podobne wątki

  1. [145] Rozrząd Alfa Romeo 145 1.6 BOXER 1995r.
    Utworzone przez r0bertos w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 11:45
  2. [33] Kompletny - niekompletny rozrząd - boxer 8V
    Utworzone przez gord w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 10:51
  3. boxer 1.7 16V sworzeń napinacz rozrząd
    Utworzone przez Zomeba w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-10-2008, 18:58
  4. rozrząd 145 1,7 boxer pilnie pomocy
    Utworzone przez mat w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-10-2008, 10:48
  5. Jak ustawić rozrząd AR 145 1,7 boxer 16v
    Utworzone przez alfasound_mania w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-11-2007, 13:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory