Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Temat: docieranie silnika po generalce

  1. #31
    Brunet
    Gość

    Domyślnie

    no niezle, to byl 2 z 3 samochodow jakie mialem do wyboru... tzn inne mnie nie inetresowaly.. niby honda twardsza ale jesli mialbym na to patrzec to za ta sama kase mialem jeszcze do wyboru bmw 520i tez w full wersji z podobnymi skorkami.. ale coz zrobie ze sie wychowalem w polsce i mam obrzydzenie do bejc?? poza tym jezdzilem 2.2 vvti z 2000r i szczerze wole swoja alfe; no i jedna akcja jest straszna w hondzie... tuti masz racje- to sony w koncu ale jak na samochod te plastiki to masakra, ogolnie wykonczenie wnetrza(materialy itd) pozostawia wiele do zyczenia a ja raczej spedzam wiecej czasu siedzac w tym aucie niz [na szczescie] naprawiajac

  2. #32
    lukasz4d
    Gość

    Domyślnie

    Wracając do Vteca moge co nieco naskrobac :-)
    Jest tego troche ale opisze dwa przypadki.
    Jeden to silniki DOHC 1.6 i 1.8 - przestawianie faz polega na otwarciu wszystkich zaworów w wiekszym stopniu. Nie ma płynnej regulacji wałka(wałków)
    Poprostu kazdy z walków ma po 3 krzywki na cylinder ( 3 dla ssaka i 3 dla wydechu)W sumie wałek ssacy ma 12 krzywek i wydechowy tez 12 krzywek.
    Przy określonych obrotach komp wysyła impuls do zaworka i po wpływem ciśnienia oleju załacza sie wysoka krzywka i auto dostaje kopa( od 5500 tys do 8200 w przypadku 1.6 i od 5800 do 8400 i 8700 w przypadku silnika 1.8)

    Drugi przypadek to nowe silniki tzw iVtec. W tych silnikach jest taka sama zasada działania jak z wariatorem tzn przestawiany jest walek ssacy dla poprawienia elastycznosci bodajze do 50 stopni. Ponadto trzecia krzywka zostaje załaczana podobnie jak w starych modelech.

    Od tyle pokrótce dla informacji

    a co do wymiany oleju co 10 tys (tego wymaga producent) Nie słyszałem o uszkodzeniu systemu Vtec. Dziala dopóki pasek sie nie zerwie jesli nie zostanie wymieniony.

    Pozdro
    Łukasz

  3. #33
    Brunet
    Gość

    Domyślnie

    bylem na kompie... sonda przed katalizatorem nie dziala; dziwne bo zanim mi padl silnik bylem w aso z poduszkami i robili mi diagnostyke, jedyny blad jaki byl to poduszki; no coz.. beda w sobote szukali bo zostawiam im na caly dzien samochod; dlawi sie na wolnych obr i pali wiecej; nie mam zamiaru za nic znowu placic bo w koncu jedyne co bylo walniete jak samochod zostawialem to silnik hehe; a ze nowy maja to teraz problemy maja do rozwiazywania; kiedy bedzie taki dzien ze bede mogl sie cieszyc tym samochodem w koncu??

  4. #34
    sarniak11
    Gość

    Domyślnie

    Ja z doświadzczenia wiem ,że w mojej 156 1.8TS to dostaje kopa wlasnie od 3000,

    Pozdrawiam

  5. #35
    Brunet
    Gość

    Domyślnie

    witam sonda wymieniona i .... no i wlasnie jest DOBRZE , nic nie szarpie
    jedzie jak na baterie hehe; juz doczytalem w innych postach ze sa te same problemy tak ze moze to komus pomoze na przyszlosc; poza tym olej dawno wymieniony ale nie zdarzylem jeszcze zamknac obrotomierza na 5 heheh o ile sie da;] pogoda jak zawsze tu w zime.. LEJE I WIEJE((

  6. #36
    kornol
    Gość

    Domyślnie

    witam, odkopuje temat, bo szukałem informacji na temat docierania silnika 2.0 Twin Spark po remoncie , ale jest tylko informacja na 1 stronie i to mi sie wydaje "nie bardzo pewna" . Czytałem na necie i przeróżnych informacji sie doczytałem, chciałbym zebyście sie podzielili co wiecie na temat docierania silniczka po generalce. pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Docieranie podwozia
    Utworzone przez PePe_xXx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-07-2015, 09:29
  2. Docieranie silnika 2.0 TS 150KM
    Utworzone przez marlenka w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 21:19
  3. [164] Olej do QV 24v po generalce
    Utworzone przez misieq_91 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-08-2011, 13:58
  4. [146] Docieranie pierścieni
    Utworzone przez czekal86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-09-2008, 08:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory