Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Nonszalancja i chamstwo w salonie Alfa Dukiewicz

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar jj82
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 T.S. ECO
    Postów
    177

    Domyślnie Nonszalancja i chamstwo w salonie Alfa Dukiewicz

    Witam szanownych Alfaholików chciałem się z wami podzielić wrażeniami jakie wyniosłem z pobytu w salonie [b]Alfa Romeo..................... w Warszawie gdzie zostałem zaproszony na odbycie jazdy próbnej Alfą Romeo 147 1,6.
    Któregoś pięknego dnia buszując po głównej stronie Alfa Romeo natknąłem się na ofertę jazdy próbnej z której to skorzystałem. Po paru godzinach od wysłania smsa wyrażającego chęć wzięcia udziału w jeździe zadzwonił do mnie konsultant aby ustalić szczegóły. Umówiłem się na jazdę konkretnym modelem na konkretny termin czyli 13 czerwca o godzinie 15. Tego oto dnia zjawiłem się w w/w salonie, gdzie okazało się, że nikt nic nie wie o żadnej jeździe testowej mało tego w tym salonie w ogóle nie ma Alfy 147 jako pojazdu testowego.
    Znudzony pracownik tłumaczył coś o bałaganie w centrali i zaproponował mi przejażdżkę Fiatem Bravo(???) oraz bardzo niechętnie zaproponował mi jazdę stojąca na placu jako auto testowe Alfą 159 z której to propozycji chętnie skorzystałem.
    I tu zaczęła sie zabawa, szanowny pan pracownik przestraszył się i zniknął w czeluściach salonu skąd za niedługą chwilę wrócił z informacją, że Alfa właśnie jedzie do serwisu na przegląd. Zasmucony całą sytuacją z dziecięcą naiwnością uwierzyłem sprzedawcy i odszedłem z kwitkiem.
    Traf chciał, że przejeżdżałem obok salonu za niecałe 15 minut od zdarzenia i zauważyłem że ta sama testowa Alfa 159 która odjechała na przegląd, wróciła na swoje miejsce.
    Poczułem że chyba coś jest nie tak i wróciłem do salonu gdzie dowiedziałem się że Alfa miała wymieniany olej (???) (w przeciągu 15 minut) na moje pytanie czemu nie zaproponował mi poczekania na przyszykowanie samochodu do jazdy sprzedawca nie odpowiedział nic. Nie chciałem już wyjaśniać z nim kwestii najszybszej na świecie 15 minutowej wymiany oleju. Na moje zapewnienie, że sprawę opiszę na naszym forum sprzedawca w ogóle nie zareagował.
    Sam też pracuję w branży usługowej gdzie mam kontakt z klientem i też czasem mam obowiązek zrobić coś za co nie dostaję prowizji ale robię to z taką samą chęcią jak i inne obowiązki. Strach pomyśleć ilu potencjalnych klientów na kupno nowej Alfy takich jak ja zraził do siebie ten sprzedawca jak i jemu podobni zatrudnieni w innych salonach Alfy

    Na koniec mojej opowieści chcę się z wami podzielić jedną refleksją: jest mi niezmiernie przykro i głupio, że reputację tak wspaniałej marki o długiej tradycji reprezentuje ktoś tak nieodpowiedzialny i mało poważny jak w/w sprzedawca w salonie sprzedaży D......... przy ul. J........ 6.
    pozdrawiam i pozostawiam do przemyślenia :shock:
    PROSZĘ O PODPISANIE TEGO TEKSTU SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM . W przeciwnym wypadku potraktuję ten opis jako dzialanie konkurencji i wykropkuje dane serwisu!!

    Do piotriix
    nie czuję się zobligowany do podawania swoich prywatnych dane chronionych zapisem o ustawie o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. art 23 pkt 1.
    Wolność wyrażania opinii o pracy przedsiębiorstw zarejestrowanych w Polsce gwarantują mi zapisy ustawy prawo cywilne, prawa konsumenckiego oraz ustaw szczególnych których z pamięci nie przytoczę.
    ps. mail o tej samej treści został wysłany do centrali Alfa Romeo w Polsce ma nadzieję że wyciągną z jego treści właściwe konsekwencje.

  2. #2
    Spirit
    Gość

    Domyślnie

    Za mało zarabiają pewnie i przez to mają w dupie ludzi, no chyba że ktoś by przyszedł rzucił walizę pieniędzy to by sie rzucili jak mucha na gó***. Szwagier pracował w salonie tylko że Peugeota i mówił jakie tam szopki odchodzą aż się wierzyć nie chce. No ale co zrobić, przynajmniej dobrze że TVN Turbo się tym zajęło w swoich programach i może by dać im cynka o tym ...

  3. #3
    Rudolf
    Gość

    Domyślnie

    Ha, nie wygladałes jakbyś chciał i mógł kupić samochód :mrgreen:
    Normalka. Kilka miesięcy temu kupowałem TV. Wieczorkiem, wracając z hali wstapiłem do jednego z marketów elektronicznych. Byłem ubrany na sportowo. Stałem przy półkach z 10 minut i nikt nie podszedł, a jak zawołałem pracownika to powiedział że za sekunde i gdzies zniknął. Całkowita olewka więc wyszedłem. Następnego dnia miałem w firmie parę spraw do załatwienia w miescie więc odwiedziłem kilka innych sklepów, niestety cena najlepsza była MM więc tam wróciłem choć mnie dzień wczesniej wkurzyli. Tym razem byłem w krawacie, jeszcze nie zdazyłem stanąc przy regale a juz dwóch sprzedawców pytało w czym mogą pomóc

    Tak to juz jest. wchodząc do sklepu jesteśmy lustrowani i wyceniani, jak mamy na sobie dobre ciuchy, dobrze wygladamy to bedziemy dobrze traktowani.
    Zawsze wszystkim mówię: idziesz gdzies na zakupy, do urzedu i chcesz byc dobrze obsłużony zakładaj krawat :mrgreen:

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Moj kolega pracuje w salonie KIA - Subaru
    - ech lepiej omijac z daleka
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar jj82
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 T.S. ECO
    Postów
    177

    Domyślnie

    Ha pewnie go rozgryzłeś fakt byłem ubrany jak średnia krajowa nakazuje, bo na co dzień zasuwam w gajerku i chociaż w dzień wolny chcę sie poczuć jak człowiek. Ale w tym co mówisz jest sporo racji niestety kraj pozorów i pozorantów

  6. #6
    Spirit
    Gość

    Domyślnie

    Odnośnie wyglądu i to jak na nas patrzą w sklepach to przypomina mi się jedna rzecz z kursu dla sprzedawców na którym byłem, że nie można klientów "szufladkować", to jest pojęcie chyba najbardziej fachowe do tej sytuacji.

    I koleś na tym kursie właśnie nawrzucał nam milion przykładów jak to właśnie on przebierał się za różnych szaraczków jak i też elegancko i chodził do tych samych sklepów. Istna sytuacja z filmu "Preety Woman"

  7. #7
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    Takim podejsciem do czlowieka/klienta jaki przedstawil ten niby sprzedawca mozna sie mocno naciąc. Nie dalej jak 2 tygodnie temu rozmawialem z wlascicielem jednego z najwiekszych salonow AR w Polsce. Mialem przyjemnosc widziec go pierwszy raz i gdyby mi go nie przestawiono nigdy bym sie nie domyslił ze dysponuje tak dużymi mozliwosciami.
    Poza tym widzialem jak pracownicy salonu traktują kazdego potencjalnego klienta bez wzgledu na to jak wyglada. Kazdemu poswiecają minimum 30 min w czasie ktorych opowiadają o danym modelu.
    Tyle tylko ze są to ludzie ktorzy są pasjonatami marki a nie sprzedawacami dla ktorych czy AR czy pietruszka .. to bez znaczenia :/

    Trzeba umiec dobierac pracownikow

    fred

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie Re: Nonszalancja i chamstwo w salonie Alfa Dukiewicz

    Rzeczywiście nieprzyjemna historia. Jestem trochę zaskoczona - też miałam dzisiaj tam jechać. W końcu wylądowałam w carservice przy 1 sierpnia. I tu miłe zaskoczenie - sprzedawca poświęcił nam ponad 30 minut, wydawał się przygotowany, nawet proponował jazdę próbną. Jak się zorientował, że jestem z Łodzi, nie serwisuję u nich swojej alfy i póki co tylko zbieram info - nie zniechęcił się. Bardzo zachwalał nową alfę mi. Stwierdził, że za dwa tyg jedzie do Włoch na szkolenie, zrobi zdjęcia alfie mi i podeśle. Zostawiłam swój mail - zobaczymy czy coś przysle. Jakieś trzy tygodnie temu ten sam carservis - wyszukał mi emblemat koniczyny - nie do odnalezienia na ePerze w Łodzi. Podał mi nr katalogowy i po nim zamówiłam znak w Łodzi. Zresztą w Warszawie po prostu są w salonie samochody - prawie wszystkie modele, łącznie z brerą - tylko alfy GT nie mieli. W Łodzi są tylko flagi alfy zawieszone w salonie fiata - żadnej alfy tam nie można zobaczyć. Co do serwisu - szkoda gadać... Gdy zdecyduję na zmiane modelu - kupię zdecydowanie w Warszawie. A może ktoś poleca inne salony alfy?

  9. #9
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rudolf
    Tak to juz jest. wchodząc do sklepu jesteśmy lustrowani i wyceniani, jak mamy na sobie dobre ciuchy, dobrze wygladamy to bedziemy dobrze traktowani.
    Smutne, ale prawdziwe. Prywatnie tez ubieram sie raczej sportowo, na luzie - i tez bywa roznie z podejsciem. Ale jak ostentacyjnie wyciagniesz zestaw kart, porzadne fajki i pomerdasz drogim fonem - od razu inna gadka.
    Szczytem byl pewien goral, ktory zmienial dostepnosc i cennik kwater zaleznie o samochodu, jakim sie podjechalo punto=brak miejsc, 20 zl osobodoba. Alfa=sa, ale przedplata 25% i 35 osobodoba. A6 - po 40 od lebka, miejsc pelno
    Jakby cos, to Furmanowa 15 adres. Chcesz tanio, jedz trabantem, ale wczesniej zrob rezerwacje, jadac ferrari

    osobiscie - sram na takie praktyki. Wazny jest klient, ktory PLACI. Moze miec nawet krawat w paski i gumofilce.

  10. #10
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    myślę że wszystko zależy od obsługi, nie tak dawno byłem z kumplami w salonie w Płocku odebrać korek - wszyscy ubrani na sportowo, spodenki, koszulki;p Jednak wystarczyło że chwilę przyjrzeliśmy się 159 która tam stała a przyleciał koleś i zaczął nawijać z dobre 45 minut o tej alficzce jakie to wspaniałe auto, aż miło było posłuchać
    a na potencjalnych kupców to na pewno nie wyglądaliśmy;p

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 4C w salonie ,,BOŁTOWICZ"
    Utworzone przez cobretti w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-05-2014, 08:27
  2. [GTV] ILE KOSZTOWAŁA NOWA GTV-ka W SALONIE ALFA ROMEO ??
    Utworzone przez CRIS w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 15:01
  3. Alfa Romeo na salonie we Frankfurcie (art. z Wyborczej)
    Utworzone przez bartstep w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 14:15
  4. Alfa Romeo 8C Competizione w salonie Dukiewicz Styl Auto
    Utworzone przez weasel w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 23-09-2008, 13:47
  5. Alfa Romeo na Salonie w Genewie 2008
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2008, 02:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory