Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Temat: Alfa Romeo 145

  1. #1
    apa-sf
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 145

    No to czas ruszyć w świat rozglądać się za 145-tką dla siebie.

    Pytanie - na co szczególnie warto zwrócić uwagę w tym modelu? Dokładniej chodzi o wersję 1.6TS z roku 2000. Z góry dzięki za porady dla żółtodzioba

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    Zwrócic uwage trzeba na to kto nim jeździł wypytać jak go serwisował później posłuchać silnika na zimnym czy wariator nie pyrkocze wejść do samochodu zobaczyć jak autko wkręca się na obroty no a potem jazda próbna jak autko przyśpiesza czy nie dostaje zadyszki stan hamulcy , no i kosmetyka
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfasound_mania
    Zwrócic uwage trzeba na to kto nim jeździł wypytać jak go serwisował później posłuchać silnika na zimnym czy wariator nie pyrkocze wejść do samochodu zobaczyć jak autko wkręca się na obroty no a potem jazda próbna jak autko przyśpiesza czy nie dostaje zadyszki stan hamulcy , no i kosmetyka
    Nie wiem co masz na myśli pisząc, aby zwrócić uwagę kto nim jeździł - tego co na prawdę jeździł, tego co sprzedaje, czy tego który jest wpisany w dowodzie rejestracyjnym? Poza tym jeśli sprzedającym jest to osoba młoda to jeszcze o niczym nie świadczy. Co do serwisowania nie każdego musi być stać na naprawy w ASO, ale dobrze byłoby gdyby pod maską znajdowały się naklejki lub etykiety świadczace o wymianach płynów eksploatacyjnych, rozrządu itp. Każdy warsztat na poziomie zostawia takie "pamiątki" po sobie.

    Pierwsza sprawa zwróć uwage na stan lakieru i blachę czyli na kosmetykę na której, poprzednik skończył swoją wyliczankę. Usunięcie uszkodzeń powłoki lakierniczej kosztuje bardzo drogo - malowanie to wydatek ok. 150-300 zł za element. Obowiązkowo sprawdź stan podwozia - sprawa bardzo ważna, czy korozja nie wgryzła się zbyt głęboko, bo z gnijącą podłogą raczej trudno coś zrobić. W następnej kolejności sprawdź silnik, zawieszenie, hamulce, sprzęgło i pozoztałe drobiazgi typu centralny zamek, wkładki w zamkach itp. Dobrą wskazówką, może być również poziom i stan płynów eksploatacyjnych ;//
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    Cytat Napisał as
    Nie wiem co masz na myśli pisząc, aby zwrócić uwagę kto nim jeździł - tego co na prawdę jeździł, tego co sprzedaje, czy tego który jest wpisany w dowodzie rejestracyjnym
    Na myśli mam to czy człowiek miał zupełnie jakieś pojęcie czym jeździł kupowałem swoją 145 od cżłowieka który nie wiedział co to są przeguby itp. itd. jego nie znajomość na podstawach budowy pojazdu przeniosło się na jego nie dbałość i sposób użytkowania pojazdu dlatego uważam że warto wejść w polemike z właścicielem na temat specyfikacji samochodu i jego budowy zaświadczam że wiedza ta dam nam wiele do myślenia przy kupnie wozu
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  5. #5
    J@rek
    Gość

    Domyślnie

    -kiedy wymieniał świece - wydatek około 500zł
    -kiedy robił sprzęgło
    -kiedy rozrząd i zmieniacz
    -kiedy hamulce - w jakim stanie tarcze, jak zjechane to ktoś dawał mu w gaźnik( na liczniku przebieg 130000 a tarcze jak papier ) albo cofał licznik - żaden problem, albo nieźle go katował. sama jazdą po mieście z rozsądkiem nie skatuje tarczy. Po 200000 tarcze potrafią wyglądać na niewiele używane. Wiem z autopsji.
    -kiedy zawieszenie

    Pojechać na szutrową drogę i posłuchać zawieszenia

    Ostro zahamować - czy nie ściąga i czy działa abs

    Sprawdzić klimę - teksty, ze trzeba nabić, wsadzić w buty, bo to najczęściej dziura w układzie i/lub zwalony kompresor i chore pieniądze kosztuje naprawa

    Jakieś rysy,zadrapania - olewamy, trudno teraz uchować auto bez śladów na lakierze, ale zawsze może się zdarzyć, ze akurat tak trafimy. Ja nie bardzo lubię gdy używane auto ma lakier jak od lakiernika.

    Szyby - zawsze lepiej gdy wszystkie są oryginalne, jeżeli była jakaś kolizja to nie była bardzo drastyczna.

    Opony - im w lepszym stanie tym lepiej - zwłaszcza na szerokich i wysokich alusach - takie opony są dość drogie

    Hak - w/g mnie jak jest to baaardzo duża wada

    Umyte wnętrze silnika - nie lubię, po cholerę tam myć, od razu posądzam o nieszczelności
    10 lat nie myłem silnika i nic się nie stało. A jak cieknie spod głowicy to niezła zabawa.


    Suchy silnik - jak cieknie to od razu koszty z uszczelnieniem.

    Wahacze, końcówki - są to koszty do przełknięcia. Akumulator też w zasadzie nie powala kosztami.

    Wnetrze - im czyściej tym lepiej. Zalane, podarte i zaflagane wnętrze nie fajnie wygląda a i świadczy o eksploatacji.

    Czy dymi z rurki od bagnetu oleju i czy dymi z otworu wlewu oleju.

    Czy dymi z wydechu.

  6. #6
    ViP Maniak resoraków Avatar Rufik
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    wigry 3/AR166 1,4 tdi
    Postów
    822

    Domyślnie

    jak by sie mnie ktos zapytal kiedy to wszystko robilem to powiedzial bym ze jakies pol roku temu
    wiec niema co wiezyc w to co mowia sprzedajacy karoseria toocynk wiec zgnitek niebedzie no chyba ze byla bardzo pomarszczona po stluczce to moze byc rdza
    sprawdz dywaniki w rogach czy niema jakichs wyciekow do srodka samochodu
    srodek zwroc uwage na wytarcia kierownicy pedalow drazka od biegow
    slinki sprawdz czy nic nie stuka i puka wejdz pod samochod sprawdz czy silnik jest suchy tzn czy niema wyciekow
    przejedz sie sprawdz jak przyspiesza jak chamuje ,
    sprawdz zawieszenie na dziurach
    jak puscisz kierownice czy nie sciaga na kturąs strone
    sprawdz opony czy sa rowno zuzyte (czy np w prawym kole nie zbiera zabardzo od zewnetrznej strony)
    jak nacisniesz na prwy przod czy samochod sie nie buja tzn powinien wrucic na swoje miejsce a nie odbijac sie swiadczy to o zuzyciu amortyzatorow .
    jak kolega wyzej napisal sprawdz poziom płynow eksploatacyjnych swiadczy to o dbaniu o samochod
    i najwazniejsze sprawdz czy czasem nie zostawia 4rech sladow za soba :twisted:
    [IMG][/IMG]Lubia chlyb ze tustym

  7. #7
    J@rek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rufiki
    jak by sie mnie ktos zapytal kiedy to wszystko robilem to powiedzial bym ze jakies pol roku temu
    wiec niema co wiezyc w to co mowia sprzedajacy karoseria toocynk wiec zgnitek niebedzie no chyba ze byla bardzo pomarszczona po stluczce to moze byc rdza
    sprawdz dywaniki w rogach czy niema jakichs wyciekow do srodka samochodu
    srodek zwroc uwage na wytarcia kierownicy pedalow drazka od biegow
    slinki sprawdz czy nic nie stuka i puka wejdz pod samochod sprawdz czy silnik jest suchy tzn czy niema wyciekow
    przejedz sie sprawdz jak przyspiesza jak chamuje ,
    sprawdz zawieszenie na dziurach
    jak puscisz kierownice czy nie sciaga na kturąs strone
    sprawdz opony czy sa rowno zuzyte (czy np w prawym kole nie zbiera zabardzo od zewnetrznej strony)
    jak nacisniesz na prwy przod czy samochod sie nie buja tzn powinien wrucic na swoje miejsce a nie odbijac sie swiadczy to o zuzyciu amortyzatorow .
    jak kolega wyzej napisal sprawdz poziom płynow eksploatacyjnych swiadczy to o dbaniu o samochod
    i najwazniejsze sprawdz czy czasem nie zostawia 4rech sladow za soba :twisted:
    pisz najpierw w jakims writer/works/word i dopiero wklejaj tutaj.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Cytat Napisał J@rek
    Po 200000 tarcze potrafią wyglądać na niewiele używane.
    Przyznam, że mnie zaskoczyłeś tym, że tarcze hamulcowe potrafią wytrzymać nawet 200.000 km ;//
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał as
    Cytat Napisał J@rek
    Po 200000 tarcze potrafią wyglądać na niewiele używane.
    Przyznam, że mnie zaskoczyłeś tym, że tarcze hamulcowe potrafią wytrzymać nawet 200.000 km ;//
    tarcze 200 ts km?tylko u emeryta(bedacego juz dluuugo na niej)
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    tarcze 200 ts km?tylko u emeryta(bedacego juz dluuugo na niej)
    i emeryt by je zjechał
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory