Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Felgi 18" do ar 166 2,5 v6

  1. #1
    Rafaello1325
    Gość

    Domyślnie Felgi 18" do ar 166 2,5 v6

    Witam. Wiem, że temat felg do belli był nie raz poruszany na forum, ale moja sytuacja jest dość nietypowa. Otóż mam okazję kupić 18" felgi, które bardzo ładnie się prezentują, z oponami 225/40, za śmieszne pieniądze (500 zł za komplet), z tym że pochodzą one od innego auta, rozstaw śrub wynosi jak dobrze pamiętam 5x112 albo 5x115, et. 35. Po wstępnej przymiarce pasują oprócz oczywiście rozstawu śrub no i nie wiem jeszcze o co dokładnie chodzi z tym et. Tak czy inaczej nie obcierają o zaciski. Zasięgnąłem opinii "fachowców" i któryś powiedział, że można zrobić coś takiego: z blachy o grubości 20-25 mm wytoczyć coś w rodzaju piasty koła, oczywiście z kołnierzem odpowiadającym średnicy otworu w feldze, następnie wywiercić 10 otworów, 5 o rozstawie 108 i stożkowymi śrubami przymocować do piasty, a kolejne 5 o rozstawie odpowiadającym rozstawowi śrub w kole, czyli te 112 czy 115 i przełożyć przez nie szpilki do zamocowania koła. W tym miejscu pojawia się moje pytanie czy taka koncepcja ma w ogóle rację bytu? Przyjmując, że cała operacja przeprowadzona zostanie nie w garażu na szlifierce ale na wysokiej klasy maszynach. Proszę o wszelkie rady i sugestie w tym zakresie.
    Ostatnio edytowane przez Rafaello1325 ; 14-04-2012 o 11:55

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Hmmm wg mnie to troszke "za dużo dłubania" Robiąc takie wynalazki n atokarce nie masz pewności , czy aby na autostradzie przy większej prędkości nie odpadnie Ci koło... Zresztą jeżeli takich porad udzieliła Ci osoba, która chce Ci te felgi sprezedać to powiedz jej żeby s w dd wsadziłą te felgi... Dołóż kilka stówek i kup jakies "bezpieczne". To tylko moja opinia...

  3. #3
    Rafaello1325
    Gość

    Domyślnie

    To nie był pomysł osoby, która chce sprzedać felgi. pomysłodawcą jest kolega brata z zakładu pracy. Brat pracuje w dużej firmie na naprawdę nowoczesnym sprzęcie i mówi, że od strony technicznej jest to do zrobienia z dokładnością do 5 tysięcznych milimetra. Jeśli chodzi o same przeróbki to będę miał za free. Pytanie tylko jak to się sprawdzi w praniu. Nie ukrywam, że osobiście mam obawy.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rolin
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    była AR 166 2.4JTD CF3
    Postów
    371

    Domyślnie

    jak najbardziej ma rację bytu, przecież takie rzeczy niektóre firmy sprzedają jako zwyczajny produkt. Jeśli masz dostęp do odpowiednich maszyn i do ludzi którzy wiedzą co robią to czemu ma to nie działać? Jedno moje spostrzeżenie, te dystanse o których mówimy najlepiej było by zrobić ze stali a do mocowani kół wyposażyć je w szpilki zamiast śrub.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łęczna
    Auto
    alfa romeo 166 2,4 jtd rok 1999
    Postów
    121

    Domyślnie

    kup te felgi i sprzedaj drożej pozdro

  6. #6
    Rafaello1325
    Gość

    Domyślnie

    Dobra rada z tym rodzajem materiału, nie wziąłem tego pod uwagę. A co szpilek to oczywiście miały być szpilki. ps. mario - chcesz kupić ??? 800 pln i Twoje

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar prodigyboy
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była 156 2.4 JTD z przesiadką na X5 , obecnie 156 1.9 SW
    Postów
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rolin Zobacz post
    te dystanse o których mówimy najlepiej było by zrobić ze stali .
    A myślisz , że drewniane by się nie sprawdziły ?



  8. #8
    Rafaello1325
    Gość

    Domyślnie

    Kolego prodigyboy myślę, że Rolin używając określenia stal miał na myśli stal konstrukcyjną wyższej jakości, a nie ogólnego przeznaczenia. Poza tym jak na razie to jedyna sensowa wypowiedź w tym temacie.



  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar prodigyboy
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była 156 2.4 JTD z przesiadką na X5 , obecnie 156 1.9 SW
    Postów
    267

    Domyślnie

    Dobra to i ja powiem konkretnie . Nie baw się w dorabianie tylko kup sobie coś takiego.
    http://www.performancewheeladapters....-SKINNY/Detail
    Cena może i nie najniższa ale czy ktoś dorobi Ci to taniej ? Wątpię..


  10. #10
    Rafaello1325
    Gość

    Domyślnie

    Nie miałem pojęcia o istnieniu czegoś takiego, cena niska nie jest, na czetry koła to jakieś 700 zł plus to co zapłacę za alu to mógłbym kupić z rozstawem 108 i nie kombinować. poza tym jak się okazało, rozstaw nie jest 112 tylko 114,1. Przypuszczam, że są i takie. A jeśli chodzi o dorabianie, to jak już pisałem miałbym za free, tylko że osobiście nie mam zaufania do podróbek. Jakby ktoś miał namiar na sklepik, gdzie mogę to kupić w niższej cenie to poproszę.
    Ostatnio edytowane przez Rafaello1325 ; 15-04-2012 o 15:25

Podobne wątki

  1. FELGI 15" 5x98 z oponami na Felgi 16" lub 17"
    Utworzone przez set669 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 16:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory