Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Jak wymienić żarówki podświetlenia panelu wentylacji/regulacji nawiewu?

  1. #1
    Piciu
    Gość

    Domyślnie Jak wymienić żarówki podświetlenia panelu wentylacji/regulacji nawiewu?

    Witajcie!
    Ktoś może wie, jak się dobrać do żarówek w panelu wentylacji/ogrzewania w Gtv? Wprawdzie zarówki u mnie jeszcze świecą, ale dość niemrawo i chciałem się zabrać za ich wymianę. Boję się tylko, że będę musiał rozebrać konsolę środkową. Chyba, że jest jakaś inna droga, np przez kieszeń na radio lub po prostu wyjmując jakoś pokrętła.
    Poszperałem trochę w necie i znalazłem opis do 156 Szkoda, że nie skorzystam...
    Porady miło widziane!
    Pozdrawiam!
    Piciu
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 02-11-2010 o 19:34

  2. #2
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    1. Zdjąc dolną konsole (wyjąc sterowanie lusterek i odpiąc od kostki - pod nim jest sruba. wyjąc popielniczke - pod nią druga sruba. Odpiąc mieszek od biegów i zdjąc konsole.
    Dzieki temu uzyskamy dostęp do dwoch dolnych srub trzymających konsole srodkową. Wyjąc górną kratke nawiewów (wyszarpac po prostu ) i pod nią znajdują sie dwie nastepne sruby. Wymontowac radio.
    Odkrecic i gotowe. UWAGA na kabelki od podswietlenia i sterowania nawiewami itp. Są bardzo krótkie i konsola da sie odchylic tylko nieznacznie.
    Trzeba miec chude łapki zeby tam sięgnąc i poodpinac wszystko.

    Aha.. i niech Ci nie przychodzi wrzucac tam diód zamiast zarowek. Ja zrobilem ten błąd
    i szybko sie z niego wycofam

    fred

  3. #3
    Piciu
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki wielkie!
    Czyli jak się obawiałem, bez rozebrania konsoli się nie obejdzie...
    No nic, zaczynam ściągać manuala do Gtv z sieci... Za godzinkę będę miał :]
    Pozdr!

  4. #4
    jas.bu
    Gość

    Domyślnie

    Skorzystałem z opisu, dziękuję.
    Pozwolę sobie udoskonalić opis, o drobne poprawki i zbiór potrzebnych narzędzi.
    Potrzeba: Wyjmaki do radia, ampul 5 oraz 6, płaski i gwiazdkowy śrubak

    Poprawki do tekstu freda:
    "Zdjąc dolną konsole (wyjąc sterowanie lusterek i odpiąc od kostki - pod nim jest sruba. wyjąc popielniczke - pod nią druga sruba."

    pierwsza śruba znajduje się pod sterowaniem wysokosci reflektorów/podnoszenia dachu [spider] są to ampule 5

    Reszta zgodnie z opisem freda, dodatkowo śruby na konsoli pionowej to ampule 6, dodatkowo należy wyjąc pokrętła nawiewu (wyszarpując, ewentualnie podważać śrubaczkiem), odkręcić śubakiem krzyżakiem mikrośrubki znajdujące się pod pokrętłami wiatraka i nawiewu (lewy i prawy).

    Montaż w odwrotnej kolejności,

    pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    diody mozna zamontowac lecz musi to byc dioda która rozprasza światło ewentualnie ja zmatowic ....
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    dokładnie bez ściągania się nie obejdzie - uważaj na krótkie kable a nawet bardzo krótkie, sciagalem u siebie do wymiany żarówek i trochę się nadenerwowałem
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

Podobne wątki

  1. Brak podświetlenia wszystkich pokręteł regulacji nawiewu.
    Utworzone przez peter779 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-01-2015, 13:40
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-09-2012, 11:12
  3. [155] Podświetlenie panelu wentylacji
    Utworzone przez fiveseven w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2008, 17:38
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-03-2008, 09:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory