Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 84

Temat: Kompletne wycięcie tłumika końcowego w 1.9JTD

  1. #1
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie Kompletne wycięcie tłumika końcowego w 1.9JTD

    Witam,

    W mojej Włoszce AR 147 1.9 JTD od jakiegoś czasu przymierzam się do wymiany tłumika końcowego bo seryjny już jest strasznie zżarty przez korozję co wygląda mało estetycznie. Pierwotnie myślałem nad jakimś dedykowanym Ulterem ale na to trzeba wyłożyć z 600zł więc trochę to już jest i sie zastanawiam czy warto? Bo ktoś mi podsunął pomysł żeby kompletnie wyciąć tłumik końcowy i wspawać zwykłą rurę z dospawaną końcówką - ta osoba właśnie takie rozwiązanie u siebie ma. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Jakie mogą być tego wady i zalety? Przyrost momentu? Jakiś negatywny wpływa na pracę silnika?

    Kiedyś mi już mechanik powiedział że diesel to jest cichy silnik i nawet jak by wyciąć cały wydech i wspawać na całej długości podwozia zwykłą rurę to auto nie będzie dużo głośniejsze. No i właśnie coś takiego zaczyna mi chodzić po głowie tylko nie wiem czy cały tłumik wraz z katem czy tylko końcowy zastąpić zwykłą rurą z dospawaną końcówką. U mnie wymiana miałaby być głównie ze względów estetycznych czyli po protu chcę się pozbyć tej wielkiej przerdzewiałej puszki i ładnie dopasować końcówkę wydechu do zderzaka bo seryjna pucha jest za duża żeby końcówkę podciągnąć odpowiednio wysoko.

    Co myślicie o takim rozwiązaniu?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Artas 155
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa/Gródek
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.0 16V/Alfa Romeo 155 1.8 8V i FC 20VT
    Postów
    1,155

    Domyślnie

    Dawaj od kata do końca rurę z ładną końcówką i będzie grać

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Krispl
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Ford Focus MK2
    Postów
    133

    Domyślnie

    Za tłumik ultera dałem 400zł z montażem, dwa lata i zero śladów korozji, dzwięk przyjemny jak na jtd, przyznam szczerze że odważny pomysł, kat zostać musi bo inaczej ciagly error z sondy lambda... Na dobrą sprawę spokojnie mozesz montować rurę z końcówką dzwięk napewno nie będzie dużo głośniejszy

  4. #4
    wojtasw007
    Gość

    Domyślnie

    Rura styknie, ale kata nie tnij, bo błąd i niezdrowe dla turbo ponoć.

  5. #5
    Qubus24
    Gość

    Domyślnie

    To że nie zdrowe dla turbo to pierwszy raz słyszę z tego co mi wiadomo to error w JTD nie wyskakuje po usunięciu kata zresztą ja właśnie jestem w trakcie modyfikacji usunąłem kata i na końcowy tłumik wymieniam na przelotowy zobaczymy efekty

  6. #6
    wojtasw007
    Gość

    Domyślnie

    No chyba, że w JTD to bez różnicy, bo w turbo benzynie jest to cholernie niezdrowe.

  7. #7
    grubys
    Gość

    Domyślnie

    A gdzie dokładnie powinien być ten kat ? Bo ja mam cały inny końcowy tłumik wstawiony więc jestem ciekaw czy został kat poleciał razem z nim ?

    pozdro

  8. #8
    Qubus24
    Gość

    Domyślnie

    Pierwszy pod kolektorem ssącym taka mała puszka a drugi tak po środku auta ;P między pierwszym a tłumikiem końcowym

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Izane
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice- Śląskie
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm, MiTo 1.4 155KM Były: Alfa Romeo Giulietta QV TCT,Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    1,888

    Domyślnie

    a dupa, w starszych modelach JTD np u mnie 2.4 JTD 10v jest tylko jeden kat i u kolegi pewnie to samo.

    Wycięcie go nie wywali Ci żadnego erroru itp, tylko plackami troche pośmierdzi za Tobą
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150@190 KM
    Alfa Romeo MiTo 1.4 T.B. 155KM
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT '16

    Alfa 156 2.4 JTD CF2 136@175 KM 370 NM Sportpack

    "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    u Ciebie nie ma kata i środkowego tłumika w jednym ?

Podobne wątki

  1. Wywalenie końcowego tłumika
    Utworzone przez koniu031 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-06-2014, 22:48
  2. demontaż tłumika końcowego
    Utworzone przez areyoufine w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 14:42
  3. Wymiana tłumika końcowego 2.0 TS
    Utworzone przez blandor w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 09:45
  4. Gumy tłumika końcowego
    Utworzone przez siweczek25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-05-2011, 12:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory