Strona 87 z 130 PierwszyPierwszy ... 37777879808182838485868788899091929394959697 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 861 do 870 z 1298

Temat: Usunięcie DPF filtra cząstek stałych

  1. #861
    Użytkownik Świeżak Avatar Exocet
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2.4 JTDm TI Q4 '07
    Postów
    160

    Domyślnie

    Jeżeli jest sprawny to po co wywalać? Tak jak koledzy polecają, sprawdź przebieg między wypaleniami, pojedź za miasto żeby się wypalił i sprawdź do ilu % spadnie zapchanie. Możliwych przyczyn braku mocy jest multum.
    DPF zrobił się takim chłopcem do bicia, niedługo na brak płynu do spryskiwaczy będą polecać wycięcie filtra...
    Są: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4 TI, Alfa Romeo Spider 2.0 TS, Alfa Romeo Spider 2.0 JTS
    Były: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW, Lancia Lybra SW 2.4 JTD x2

  2. #862
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    159SW 16V 150KM, Mercedes Vito
    Postów
    275

    Domyślnie

    Ja bym nie usuwał DPF. Jestem pewny, że to nie sprawka DPF, mozliwe, ze jest to wina EGR, jeżeli nie jest zaślepiony. U mnie w trasie DPF wypala się przy osiągnięciu 80% zapchania. W mieście, jak nie mam w ogóle trasy to wypalanie inicjuje się samo przy 105% zapchania i osiągnięciu chyba z 70stopni temp. Raz w zimie był zapchany do 107% i procedura zainicjowała się sama chyba przy 60stopniach już, (było -25 na zewnątrz ) i wtedy wypalił się do 70%... Mówię kaplica, uszkodziłem filtr... na drugi dzień jak było +5 pojechałem go przegonić w trasę... i normalnie jak doszedł do 80% zaczął się wypalać i po wypaleniu było już 9%, wiec to nie tak szybko się kończą te DPF. W żadnym z tych przypadków się nie dusił...

  3. #863
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Nie patrzcie na wartość % zatkania. To wartość wyliczeniowa. Ważne parametry w celu oszacowania stanu filtra, to częstość wypalania i przede wszystkim różnica ciśnień.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  4. #864
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Podpowiedz w takim razie jaka różnica powinna być, a przy jakiej jest już coś nie tak. Pewnie wielu by to pomogło, bo sam parametr częstości wypalania nie jest pewnie dosyć miarodajny (ze względu na różną eksploatację samochodu).

  5. #865
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    159SW 16V 150KM, Mercedes Vito
    Postów
    275

    Domyślnie

    No właśnie, jaka różnica ciśnien jest ok a jaka nie?

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  6. #866
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    28

    Domyślnie

    Dpf wypalony, objawy duszenia sie nie zniknely :/ pomtslalem jeszcze o czyms, czy to moze byc egr? Moze jest calt czas otwarty? Przy wyzszych obrotach nie ma problemu, samochod smiga, ma moc. Staram sie jak moge odepchnac jednak mysl ze to wtryski cena regeneracji zbija z nóg.

  7. #867
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    To oczywiste, że szukania przyczyn niedomagania silnika zaczyna się w pierwszej kolejności od sprawdzenia zaworu EGR.

  8. #868
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał creooo Zobacz post
    czy to moze byc egr? Moze jest calt czas otwarty? Przy wyzszych obrotach nie ma problemu, samochod smiga, ma moc. Staram sie jak moge odepchnac jednak mysl ze to wtryski cena regeneracji zbija z nóg.
    Może być EGR. Najprostsze co możesz zrobić, to wyciąć blaszkę z np. puszki z piwa i tymczasowo zaślepić. Najlepiej nie w miejscu dużej uszczelki (prostokątnej) lecz od dołu EGR-a. Dwie śrubki i 10 minut roboty. Przejedziesz kawałek i się przekonasz czy to jest problemem. Jak wyskoczy błąd przepływu EGR, to się nie przejmuj. Pamiętaj tylko, że taka blaszka z puszki wytrzyma najdłużej tydzień. Więc po teście najlepiej ją usunąć.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  9. #869
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    28

    Domyślnie

    Tylko tak jak mówie, problem nie jest podczas jazdy, a podczas postoju.

  10. #870
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtd 8v
    Postów
    70

    Domyślnie

    Witam. Ostatnio miałem taką sytuację. Jadąc zaświecił mi się błąd P1206. Podłączyłem kom. skasowałem, ale za 30 km znów to samo. Przejechałem jeszcze 1100 km autostradą na błędzie p1206- auto straszny muł. Nagle zaczęło się wypalanie, trwało ok. 30 km - autostrada. Po wszystkim podłączyłem kompa skasowałem ów błąd, czujnik różnicy ciśnień pokazywał 0 na wolnych a po przegazowaniu max 20 mbar. Przejachałęm teraz z 200 km i wszystko jest ok.
    Panowie myślałem że jak będzie błąd to nie dojdzie do wypalnia. Średnie wypalania to co 1000 km. Czy raczej usuwać już dpf-a?
    Czy posiada ktoś starą pustą puszkę po dpf??
    Czy pasuję jakiś tłumik uniwersalny? Chce zostawić sobie starą i jechać przeprogramować softa, a założyć pustą jakby co kiedyś;/
    Pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    Jak jest różnica w cenie przeprogramowania samego softa u cinka?

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy i szarpanie przy wypalaniu DPF (filtra cząstek stałych)
    Utworzone przez Alfabeta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 29-11-2018, 16:18
  2. [159] Błąd P2085 - Czujnik temp. na wejściu filtra cząstek stałych.
    Utworzone przez psotnick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 17:36
  3. [159] Zmywacz filtra cząstek stałych
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 15:23
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 22:09
  5. [159] Słyszeliście o 'zapchaniu filtra cząstek stałych'?
    Utworzone przez marekkas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory